PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



prošle su dvije transakcije po 104 dionice. A da su pričekali malo, dobili bi 2000 kuna više, što reći. Žao mi je tih ljudi, ali njima stvarno fali nešto u glavi, a svemu tome kumuju brokeri koji ih uopće ne savjetuju.

A koji bi to broker uzeo na sebe takav oblik savjeta ? "Pričekajte do popodne jer moj desni dlan kaže da će tada cijena biti viša?" A ako ne bude ? Vi to smatrate savjetom ? Svašta.

[/quote]

A da im objasni što zapravo posjeduju pa možda odluče držati dionicu koju godinu, a ne da ih prodaju prvom prilikom?

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

moram priznati da sam out, ali vraćam se 🙂

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!




prošle su dvije transakcije po 104 dionice. A da su pričekali malo, dobili bi 2000 kuna više, što reći. Žao mi je tih ljudi, ali njima stvarno fali nešto u glavi, a svemu tome kumuju brokeri koji ih uopće ne savjetuju.

A koji bi to broker uzeo na sebe takav oblik savjeta ? "Pričekajte do popodne jer moj desni dlan kaže da će tada cijena biti viša?" A ako ne bude ? Vi to smatrate savjetom ? Svašta.

[/quote]

A da im objasni što zapravo posjeduju pa možda odluče držati dionicu koju godinu, a ne da ih prodaju prvom prilikom?
[/quote]

Ne mislim da bi bilo koji broker trebao tako ulijetati, pozivajuci se na špurijus, ali dobronamjeran savjet može dati. da smo na uredenom trzistu kao što nismo, imali bismo izvjesca i priopcenja za citati pa bi svatko pismen i pri zdravoj pameti mogao se informirati.

nažalost, kao i na svakom vlakiću, prije ii kasnije ukrcaju se razni kauboji. i kao i na svakom vlakiću, razni kauboji iskacu po raznim krivinama.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Hoćemo malo opet do 210 ili 220 kn, pa kada se skupi
veća količina za čas opet do 250 kn, da se drhtave ručice
izbace iz igre 🙂
Očito velika igra, velikih igrača ovdje.
Velika po količini novca, ako nema prebacivanja.

Čuj, tko sada izlazi taj je vjerovatno ušao na 180, prilika za dokup, a opet ce ti izlaziti na 300. Ovo je normalno, za svaku dionicu.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]


Čuj, tko sada izlazi taj je vjerovatno ušao na 180, prilika za dokup, a opet ce ti izlaziti na 300. Ovo je normalno, za svaku dionicu.

Slažem se, korekcija ili korekcije moraju prije ili kasnije uslijediti, nije prirodna da toga nema.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Gle,gle

Prijedlog Odluke o prodaji dionica Pevec d.d. u … – Grad Osijek
dms.osijek.hr/JavniDokumenti/00210790278282_1.pdf
26. sij 2017. – o utvrđivanju Prijedloga Odluke o prodaji dionica Pevec d.d. … Sukladno iznesenom predlaže se Gradskom vijeću Grada Osijeka donošenje …

da li tko razumijem što znači modernizacija u sljedećih 2 godine za 250 mio kn, daljnje kupovanje nekretnina? to znači da ako je EBITDA razina 70 mio kn (2×70=140) da mu fali 110 mio kn, ili to trenutno ima na računu ili će se zadužiti? ili računa na značajno veću profitabilnost u narednom razdoblju?

ne razumijem, prihodi rastu po 20% godišnje, a on se žali da centri nisu adekvatni, da li netko razumije pozadinu? pevec jedino ima nisku profitabilnost ako gledamo konkurenciju -bauhaus


Gle,gle

Prijedlog Odluke o prodaji dionica Pevec d.d. u … – Grad Osijek
dms.osijek.hr/JavniDokumenti/00210790278282_1.pdf
26. sij 2017. – o utvrđivanju Prijedloga Odluke o prodaji dionica Pevec d.d. … Sukladno iznesenom predlaže se Gradskom vijeću Grada Osijeka donošenje …

Isto tako je i Kutina prodavala, ali oni su tražili 220 kn po dionici, ne znam da li su na kraju prodali.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Interes za dionice Peveca DD Gradu Osijek izjavila je tvrtka Dicentra.

Prodat će se 763 dionice putem ponuda, a najniža cijena je 177 kune,
prema cijeni na burzi (koja je u međuvremenu bitno veća).
Zanimljiv paket i za sve ulagače, pa valja poslati ponudu zar ne ?

http://dms.osijek.hr/JavniDokumenti/00210790278282_1.pdf

Očita je borba za doslovno svaku dionicu.
Dopis Dicentre je prije manje od mjesec dana.

Prodaje se cijeli paket, a ne dionice pojedinačno. Da bi grad Osijek namirio sva svoja potraživanja jedna dionica bi trebala biti bar 667,75 kn.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

ivan.zoric niste me razumjeli.
Velika je borba za svaku dionicu na tržištu, kada šalju
dopis za relativno malu količinu od 763 komada, nadajući
se proći kunu koju kunu jeftinije.
Za ovu količinu i puno malih ulagatelja može poslati
ponudu, što će vjerujem i učiniti prema Gradu Osijeku.

svaka dionica je lovri bitna jer zna da je kratak, ako bude izvanredna skupština mislim da će morati pojacati dinamiku dokupa

Razumijem što želiš reći, no više sam htio reći koliko je grad Osijek u gubitku sa ovom transakcijom.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

New Report

Close