Prosječna neto plaća u Hrvatskoj iznosi 6.253 kuna, a u ovom sektoru je preko 11.000 kuna

Naslovnica Forum Komentari članaka Prosječna neto plaća u Hrvatskoj iznosi 6.253 kuna, a u ovom sektoru je preko 11.000 kuna

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Placeni clanak, pola stanovnistva nema osnovne potrebe za normalan zivot, a druga polovica krpa kraj sa krajem, a 20 000 ne zna od objesti sta bi.

Kakav diletantski clanak !!..Neznam dali je ovo doslovno prepisano ali ako nije onda stvarno Poslovni mora poradit na kvaliteti novinara jer im ovo nije na cast.

“medijalna neto plaća za ožujak iznosila je 6.071 kunu, što znači da je polovina zaposlenih imala manju, a polovina veću plaću od tog iznosa.”

Od kud je samo dosao do ove konstatacije…Ako direktor ima 12 000 kn..troje radnika po 4.000 kn..Prosjecna placa koju tvrtka isplacuje je 6.000 kn !!!..A ne pola radnika vise..pola manje..Kakva djecija logika.

” dok su najnižu plaću, od 4.008 kuna, dobili zaposleni u kategoriji ostale uslužne djelatnosti.”

Šta to znaci da u HR nitko ne radi za minimalac ?..Nitko nema manju placu od 4.000 kn !?..Bas me zanima dali radnice Borova..nekih tekstilnih industrija..radnice usluge ciscenja imaju namanju placu od 4.000 kn !..Ja bar znam 10ak ljudi sto im je placa manaj od 3.000 kn !!

Pozdrav

svi smo mi Crobex

@Lucijan,

Proguglaj razliku izmedu prosijeka i medijana pa se vrati ovdje i ispricaj novinaru.

...


Kakav diletantski clanak !!..Neznam dali je ovo doslovno prepisano ali ako nije onda stvarno Poslovni mora poradit na kvaliteti novinara jer im ovo nije na cast.

"medijalna neto plaća za ožujak iznosila je 6.071 kunu, što znači da je polovina zaposlenih imala manju, a polovina veću plaću od tog iznosa."

Od kud je samo dosao do ove konstatacije…Ako direktor ima 12 000 kn..troje radnika po 4.000 kn..Prosjecna placa koju tvrtka isplacuje je 6.000 kn !!!..A ne pola radnika vise..pola manje..Kakva djecija logika.

" dok su najnižu plaću, od 4.008 kuna, dobili zaposleni u kategoriji ostale uslužne djelatnosti."

Šta to znaci da u HR nitko ne radi za minimalac ?..Nitko nema manju placu od 4.000 kn !?..Bas me zanima dali radnice Borova..nekih tekstilnih industrija..radnice usluge ciscenja imaju namanju placu od 4.000 kn !..Ja bar znam 10ak ljudi sto im je placa manaj od 3.000 kn !!

Pozdrav

Izvrsno si prezentirao svoje znanje.

Ooooo vidim novinarska solidarnost na djelu ili ste se sami nasli prozvanim. U cemu je problem kolega..I interpreatciji medijana..Medijan znaci da svi ispod imaju manju..a svi iznad vecu ??..Od kad to ??..Masa ispod je jednaka masi iznad..ali ne i koliko ih cini tu masu…Polako sa ocijenjivanjem necijeg znanja.
Isprike kome ??!..Vidite potpis tko je clanak napisao….prepisao..?..

Pozdrav

svi smo mi Crobex

70% zaposlenih ima netto 3500-4500 a za obicne radove je satnica netto 20-25kn iliti 2.5-3.3€.
u bugarskoj imaju vecu satnicu za obican rad netto.
septicka jama.

New Report

Close