Preko HZZ-a ove godine u Njemačku otišle raditi 34 medicinske sestre

Naslovnica Forum Komentari članaka Preko HZZ-a ove godine u Njemačku otišle raditi 34 medicinske sestre

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Sestro D. Šimunec VI niste ispregovarali apsolutno ništa i ne obmanjujte javnost sa lažima!
Naime ako je meni nešto priznato logički je da ne moram polagati Njemcima onda ništa jer je
sve navodno priznato??? Pošto naše ništa medicinsko nije tamo priznato MORAMO POLAGATI SVE I SVAŠTA JOŠ!
Znam iz iskustva jer su mi pola rodbine zaposlene u toj branši…

Sramota ste VI I VAŠI PREGOVARAČI ZA HRVATSKU I ZA SESTRE I TEHNIČARE jer mi moramo sve ispočetka polagati.

Ista stvar je u Engleskoj i Irskoj i Švicarskoj. SVI MORAJU POLAGATI SVE NJIHOVE ISPITE I DOKAZIVATI ZNANJE JER NIJE NIŠTA PRIZNATO – POŠTO NIŠTA NIJE NI ISPREGOVARANO U NAŠU KORIST JER NAM NE PRIZNAJU – Dobri smo im za pranje guzica po Domovima! SRAMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOTTTTTTTTTTTTTTTTTAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Dobra vecer svima,
ovi komentari su vec ostarili, ali ipak moram i ja nesto odkomentirati. Mozda s ovim mojim komentarom pomognem onima koji zaista traze posao, a ne mogu naci ili se ne usude otici u Njemacku, jer im se, kako oni misle, ne nudi nikakva sigurnost. Ja sam zavrsila medicinskau skolu u Hrvatskoj, radim vec par godina u jednom privatnom starackom domu u Njemackoj. Taj staracki dom se moze sa hotelom sa 5* u Hrvatskoj usporediti. Istina je da se nasa skola u Njemackoj u potpunosti ne prizna. Nakon maksimalno 1,5 godine se mora polagati ispit u Njemackoj. Prije toga se mora proci kurs od 6-9 mjeseci. Taj ispit uopce nije tezak, ako se imalo zna njemacki jezik, a polazu se samo par strucnih predmeta (nekoliko bolesti ili razlicitih tema)- samo osnovne stvari. Ja sam to sve uspjela, a dosla sam sa ne najboljim znanjem njemackog jezika. Zarada- bruto bez tog ispita ja oko 2000E, a sa ispitom je oko 2500 E (samo 1. i 2. smjena, bez nocne). Ako netko ima interesa o detaljnijim informacijama, a mi trenutno trazimo medicinske sestre, slobodno se javite na moj Email; kristina.ha2013@net.hr
Rado cu Vam pomoci pri svemu do sto brzeg dobivanja radne dozvole.

Pozdrav svima, a pogotovo Frau Simunec. Zivim u Njemackoj vec nekoliko mjeseci i zaposlena sam kao med.sestra, pa da Vam dam iz prve ruke najnovije informacije o medicinskim sestrama iz Hrvatske. Iz Hrvatske je u zadnjih godinu dana u Njemacku stiglo puno vise setara od 30, tocnije dolazi najmanje toliko svaki mjesesc,i vremenom ce ih biti sve vise. Placa je izmedju 2000 i 2500 eura ovisno kod kojeg poslodavca radite. Nije istina da zivot u inozemstvu nije privlacan i da su troskovi stanovanja pretjerano veliki. Ovisno o kvadraturi i lokaciji placate stanarinu. U Manjem gradu mozete pronaci jednosoban stan za nekih 350e, ukljucene rezije. Cijene hrane i odjece su cak i povoljniji nego u Hrvatskoj. I sad vi recite da 500e svaki mjesec ustedite, je li to moguce u HR? Ja nisam mogla jer nisam uopce imala placu od 500e, a kamoli da toliko svaki mjesec ustedim. Vi i hrvatska drzava se mozete sramiti jer niste ispregovarali nista, stovise stalno postavljate nove uvjete za priznavanje nase licence u Njemackoj. Nisu Njemci postavili uvjet polaganja ponovnog strucnog ispita vec LIJEPA NASA!Vi nas svrstavate pod njegovatelje, a ne Njemacka i zato nemojte obmanjivati javnost svojim glupim i nepromisljenim izjavama. I da stvar bude gora svaki mjesec dana stizu ravno iz Hr nova pravila. Nitko nije otisao na izlet u inozemstvo vec zato sto nam niste dali da radimo u domovini bez potplacivnja i rodbinskih veza. Nadam se da ce sve medicinske sestre otici iz Hrvatske jer ih i dalje tlacite i maltretirate iako ih je svaki dan sve manje.

A štta ste vi očekivali ?

Postali smo EU kolonija .

Svako uzima iz Hrvatske šta mu treba.

Čerupaju nas kako tko hoće , kada imamo bezmudu vladu .

.

New Report

Close