Povlaštenim PDV-om za turizam država prosula 3 milijarde kuna

Naslovnica Forum Komentari članaka Povlaštenim PDV-om za turizam država prosula 3 milijarde kuna

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Povećat će plaće? Ajde da i to vidimo….u razvikanim rovinjskim hotelima sobarice rade po 12-14 sati na dan,piju tablete za smirenje i vitamine da ne posustanu za 3000 kn,naravno prekovremeni se ne plaćaju….isto u trgovini i ugostiteljstvu….Ministre Mrsić,što je sa inspekcijom rada?

Da bi se ostvario isti prihod od pdva-a,a pod pretpostavkom da ugostitelji prikazuju jednak ulaz robe(što nije realno jer im je veći promet te je za pretpostaviti da ce puno vise robe u nabavi ići na račun sto ce uzrokovati veći povrat),ugostitelji moraju prijaviti 2.2 puta veći promet(preračunate stope se podijele,0.2/0.0909).prica se o povećanju od 70 posto sto je puno manje od potrebnog.isto tako sigurno je da nije fiskalizacija pridonijela tolikom porastu prometa vec snizena stopa tako da se država nije odrekli 3 milijarde kn kako pišu analitičari jer da je stopa ostala 25,promet bi možda porastao 20-ak posto,a nikako 70

Svako snizenje poreza je dobrodoslo.
Najbolje bi bilo kad bi se PDV snizio za sve na jedinstvenu stopu od 10%.
A price o tome da se novci prelijevaju u privatne dzepove je besmisleno .
Pa to i je poanta kapitalizma. Bogati gradjani.
Samo da bogacenje nije na kriminalu i pljacki.

Nevjerojatno je da se stvara klima da su visoki porezi u drzavi dobri.
U ovoj drzavi stvarno Lud J.be Zbunjenoga.

Bilo kako bilo kako cujem ministar Linic je dobio novu glavobolju i treba odgovorit na jako ozbiljne upite austrijskih organa gonjenja. Sad smo mi dio Europe i europske pravne tecevine pa neke istrage Mladen ne moye vise drzati u ladici.Treba vidit na sto ce se ovih dana udrit pila naopako za skrenit s teme.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Bilo kako bilo kako cujem ministar Linic je dobio novu glavobolju i treba odgovorit na jako ozbiljne upite austrijskih organa gonjenja. Sad smo mi dio Europe i europske pravne tecevine pa neke istrage Mladen ne moye vise drzati u ladici.Treba vidit na sto ce se ovih dana udrit pila naopako za skrenit s teme.

O čemu je riječ?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ovdje je rijec o pravnim osobama koje su posudjivale novac gradjanima u Hrvatskoj bez da su imale dozvolu HNB. Njegovo ime prema nekim izvorima jako visoko kotira na tom spisku i prije par dana je prema tim izvorima morao odgovarati na upite inozemnih organa gonjenja.
Nadam se da ce najvrijedniji ministar morati dati i neke odgovore hrvatskim institucijama vezano za INU,JPS,rijecke trznice…. Ima jako puno toga gdje je on umocen.
Sto zelim reci je da je poprilicno indikativno da se njegovo ime spominje u dosta afera gdje se novac na neki cudan nacin mogao zalijepiti za prste a smatram da to spominjanje nije bas bez ikakvog razloga.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ovaj clanak je katastrofa. Toliko amaterski napisano da je to strasno.
Nekim se ocito ne svidja to sto turizam zaradjuje (jedina od rijetkih grana koja radi dobro u ovoj drzavi) jer u tome ne participira pa gleda kako da sve to srusi.
Gdje je tu napravljena komparativna analiza Hrvatske sa zemljama u okruzenju pa da vidimo da li mi imamo mali ili veliki PDV na te usluge.
Jadno i amaterski.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close