Potvrđeno: BDP pao 0,8 posto u drugom tromjesečju

Naslovnica Forum Komentari članaka Potvrđeno: BDP pao 0,8 posto u drugom tromjesečju

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Za mene je jedini pravi indikator gospodarski kretanja,izvoz.Jer se radi o zdravom rastu, koji je u 95% slucajeva naplativ. Uzeti 2008 godinu kao benchmark je potpuna ludost, jer parametri iz te godine nemaju sa zdravim gospodarskim raston nikakve veze. Zato, nama treba rast izvoza od najmnanje 15% godisnje, s kojim bi za desetak godina dogurali do 25 milijardi eura izvoza. To nam mora biti jedan od najvaznijih ciljeva u kreiranju gospodarske politike.

hrvatska-tone

ni-droga-ni-prostitucija-ne-mogu-povecati-hrvatski-bdp

potvrdjen-pad-od-08-posto

SDP+HNS Kukuriku Vlada i uz drogu i prostituciju nisu u stanju povečati BDP već 12. kvartal !

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-tone-ni-droga-ni-prostitucija-ne-mogu-povecati-hrvatski-bdp-potvrdjen-pad-od-08-posto/770501.aspx

.

…pa, nije puno….pao…mislim…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

BDP pao…a kakvog li iznenađenja…

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.


Za mene je jedini pravi indikator gospodarski kretanja,izvoz.Jer se radi o zdravom rastu, koji je u 95% slucajeva naplativ. Uzeti 2008 godinu kao benchmark je potpuna ludost, jer parametri iz te godine nemaju sa zdravim gospodarskim raston nikakve veze. Zato, nama treba rast izvoza od najmnanje 15% godisnje, s kojim bi za desetak godina dogurali do 25 milijardi eura izvoza. To nam mora biti jedan od najvaznijih ciljeva u kreiranju gospodarske politike.

Mozda ne jedini, ali cinjenicno prava stvar. Ekonomska teorija, i praksa, govore da je to odlican nacin za prosperitet. Mozemo uzeti slucaj Japana, Koreje, koji su imali godisnji rast i po 15%(izvoz) dugi niz godina.

Takav rast ekonomije kreira odlican radna mjesta, povecava dohodak itd. Od turizma nema nista. S njim rast nije moguc, nikad nije ni bio. Primjer takve zemlje ne postoji.

Samo, rast izvoza implicira konkurentnost, obrazovanje, tehnologiju, drzavu koja funckionira itd. sve sto mi nemamo-niti ikad hocemo imati.

Ovo je tek prvo desetljece iznimno duge krize. Stovise, kriza je sad permanentna u HR.

Probili smo sve rekorde, i padamo i dalje. Tko moze vec je otisao, ili odlazi, tko ne moze, sto bude-bit ce.


…pa, nije puno….pao…mislim…

Nego? Pada kontinuirano, toliko da postavljamo nove svjetske rekorde u duljini recesije.

Mislim da tu nije kraj, i slij godien ce vjer biti slicno. Kad i ovo stane, sve vise od 1% rasta ce biti cudo. Konkurentnost ekonomije je toliko dramaticno niska, da su potrebna desetljeca prilagodbe.

New Report

Close