Poruka za moderatore

Naslovnica Forum Razno Prijedlozi i primjedbe Poruka za moderatore


Pozdrav!
Ono sto je meni zanimljivo je cinjenica kako moderatori reagiraju na neke redikule, a uopce ih ne smeta kada neki kolege spominju na ovom forumu kako oni znaju neciju ip adresu, i takvi postovi prolaze bez problema!
Naime u zadnje vrijeme vidio sam nekoliko takvih postova!

Da, to smo zamijetili, no i mi znamo da je otkrivanje tuđe IP adrese krivično djelo, pa stoga se i ne bavimo time. Mislim da je korisnik pobjeda naveo neki način otkrivanja IP adrese korisnika, no, nakon razgovora s informatičarima, saznali smo da je to gotovo pa i nemoguće. Barem prema načinu koji je on naveo. Sad, ako tu ima vrhunskih hakera ili osoba koji znaju neke cake da uspiju vidjeti nečiju IP adresu, vrlo malo toga tu možemo.

Pozdrav

Suricata suricatta



Pozdrav!
Ono sto je meni zanimljivo je cinjenica kako moderatori reagiraju na neke redikule, a uopce ih ne smeta kada neki kolege spominju na ovom forumu kako oni znaju neciju ip adresu, i takvi postovi prolaze bez problema!
Naime u zadnje vrijeme vidio sam nekoliko takvih postova!

Da, to smo zamijetili, no i mi znamo da je otkrivanje tuđe IP adrese krivično djelo, pa stoga se i ne bavimo time. Mislim da je korisnik pobjeda naveo neki način otkrivanja IP adrese korisnika, no, nakon razgovora s informatičarima, saznali smo da je to gotovo pa i nemoguće. Barem prema načinu koji je on naveo. Sad, ako tu ima vrhunskih hakera ili osoba koji znaju neke cake da uspiju vidjeti nečiju IP adresu, vrlo malo toga tu možemo.

Pozdrav
[/quote]
Ja znam da je to prakticki nemoguce, osim ako su te informacije "procurile" od Vas, ali kada se Vi ne ogradite od takvih koji to pisu jedini logicki zakljucak koji se namece je taj!!!
Prema tome nije bit u tome da li se Vi bavite time nego da li se netko drugi bavi Vama!

Nisu procurile. Provjerili smo i programeri ne vide niti jedan način kako bi to bilo moguće. To što netko napiše da je nešto napravio, ne znači da je to stvarno i napravio.

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik


Nisu procurile. Provjerili smo i programeri ne vide niti jedan način kako bi to bilo moguće. To što netko napiše da je nešto napravio, ne znači da je to stvarno i napravio.

IP adresa je svaki puta druga bar kod mene, i svi koji koriste max adsl to mogu viditi u ispisu spajanja da je IP adresa svaki dan nova.

MaxADSL i većina drugih DSL usluga (i drugih broadband servisa) mijenja IP adresu cca. svaka 24 sata. Fiksna IP adresa je nešto što se u pravilu doplaćuje.

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik



Nisu procurile. Provjerili smo i programeri ne vide niti jedan način kako bi to bilo moguće. To što netko napiše da je nešto napravio, ne znači da je to stvarno i napravio.

IP adresa je svaki puta druga bar kod mene, i svi koji koriste max adsl to mogu viditi u ispisu spajanja da je IP adresa svaki dan nova.
[/quote]
Kolega to je istina, ali to ne znaci da se Vas ne moze pronaci prema toj adresi!
Ne da mi se objasnjavati, ali budite uvjereni da moze, postoji obveza cuvanja odredjenih podataka minimalno 6 mjeseci, i tako dalje i tako blize!
Tako da cinjenica sto Vam se adresa mijenja ne znaci da Vas se ne moze otkriti ili preciznije Vasa kucna adresa!
Ne bih htio da ispadne kako sirim ovdje neku histeriju, ali samo zelim upozoriti da nije mala stvar kada netko napise nekom znam tvoju ip adresu pazi sta pricas!
Ja sam svjestan da ti likovi najvjerojatnije kenjaju, ali gospodo to je otvorena prijetnja koja na ovom forumu prolazi nemoderirana i to je ono na sto zelim upozoriti!

To je poznata činjenica i ne vidim da se ovime nešto posebno otkriva. Međutim do toga je izuzetno teško doći (za nekoga tko nije policija bi trebalo biti nemoguće). Dakle, do toga može doći policija tako da preda IP adrese (koje mi prvo trebamo pružiti) i vrijeme pristupa putem tih IP adresa telekom operateru sa kojeg korisnik pristupa internetu.
Po novim pravilima kojia će biti operativna kroz neko vrijeme, bar koliko sam ja upoznat, policija čak niti ne mora tražiti podatke od telekoma. Naime, svaki Internet provider će morati slati paralelno sve podatke u državnu agenciju (ili policiju, za ovo nisam siguran) i oni će moći pratiti sve korisnike bez ta to i sam operater zna.

Postoje dakle 2 filtra:
1. da netko sazna IP adresu od nas (što garantiram da je gotovo nemoguće)
2. da nakon što sazna IP adresu natjera da policiju da ispita tko je koristio tu IP adresu u to vrijeme (što bi također trebalo biti gotovo nemoguće)

Dakle, nema baš velikog razloga za strah.

Mi moderatori također pratimo IP adrese kako bi došli od nekih saznanja o korisnicima koji koriste više korisničkih imena, pričaju sami sa sobom i sl. (premda tu treba biti jako oprezan oko donošenja zaključaka).

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik




Nisu procurile. Provjerili smo i programeri ne vide niti jedan način kako bi to bilo moguće. To što netko napiše da je nešto napravio, ne znači da je to stvarno i napravio.

IP adresa je svaki puta druga bar kod mene, i svi koji koriste max adsl to mogu viditi u ispisu spajanja da je IP adresa svaki dan nova.
[/quote]
Kolega to je istina, ali to ne znaci da se Vas ne moze pronaci prema toj adresi!
Ne da mi se objasnjavati, ali budite uvjereni da moze, postoji obveza cuvanja odredjenih podataka minimalno 6 mjeseci, i tako dalje i tako blize!
Tako da cinjenica sto Vam se adresa mijenja ne znaci da Vas se ne moze otkriti ili preciznije Vasa kucna adresa!
Ne bih htio da ispadne kako sirim ovdje neku histeriju, ali samo zelim upozoriti da nije mala stvar kada netko napise nekom znam tvoju ip adresu pazi sta pricas!
Ja sam svjestan da ti likovi najvjerojatnije kenjaju, ali gospodo to je otvorena prijetnja koja na ovom forumu prolazi nemoderirana i to je ono na sto zelim upozoriti!

[/quote]
bratic mi je zavrsio FER pitao sam ga bas za ovo,vali da tvoj IP,ili provjeru istog moze zatraziti jedino policija od operatera …btw u vecini slucajeva svakim spajanjem imas novi IP…pozz

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Ovdje upišite svoj komentar…

ajde deca malo manje filmova gledat
99,99999999999999999…% od svih koji šnjofaju po forumu nema ni tek blagi pojam o tome što je ip adresa kako se formira/dodjeljuje i čemu služi, a da je znaju ne bi je znali zloupotrijebit ni da imaju najveću želju.
Ti štosevi da ti netko zna ip adresu su u razini onog kad šetaš ulicom i prvoj trebi koju vidiš kažeš:"e mi se znamo od nekud" pa tako redom… možda i nabasaš na neku koju znaš ili padne na foru.
Ajd spat.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim


Ovdje upišite svoj komentar…

Leonidas, da se nadovežem na vaš post koji ste autocenzurirali. Što se tiče savjeta, molbi, viđenja ili čega god da se nekog treba odmoderirati, mi taj post vidimo, uzmemo ga u obzir i brišemo. Zašto? Zato jer će se (barem je do sad bio slučaj) na vaš savjet nadoveže još gro korisnika i tema je zaspamana s nečim nevezanim uz njezin pravi naziv. Ako takve kritike, savjete i molbe stavljate na temu BC – Općenito, tad ih ne brišemo. Na ostalima, zbog gore navednog razloga, da. I u tom grmu leži zec

Pozdrav

Suricata suricatta

PD_web fulali ste poantu na koju je leonidas ciljao: pobjeda je napisao da ima neciji IP a VI NISTE NA TO REAGIRALI! E to je sukus problema, a ne tehnicka (ne)mogucnost da netko izvana PD sazna neciji IP.

@nagibni
Copy paste mog posta + clanak pravila foruma koji sam prekrsio i nema nikakvih problema da mi se to i obrise.

Usput, uz malo truda spojis se preko nekakvog proxy servera i PD ce mislit da se javljam sa Bora Bore ak to zelim [wink]

New Report

Close