Porezni odbitak s 2.200 na 2.600 kuna, primjena najviše porezne stope od 40 posto na 13.200 kuna

Naslovnica Forum Komentari članaka Porezni odbitak s 2.200 na 2.600 kuna, primjena najviše porezne stope od 40 posto na 13.200 kuna

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

evo pročitali smo i nastavak – da nadoknadi manjak prihoda jedinicama lokalne samouprave, vlada je najavila da će im to kompenzirati uvođenjem poreza na nekretnine (kad nisu mogli drugačije, onda će to ovako podmuklo da ljudi lakše prihvate), poreza na štednju, a realno je očekivati povećanje prireza u svim gradovima i općinama, odnosno uvođenje istoga tamo gdje još nije uveden…
tako da komotno možemo reći da su ove vladine mjere samo prelijevanje iz šupljeg u prazno, tj. dat će nam novac u desni džep, a zagrabit će još jače iz lijevog!
11 kvartala imamo pad BDP-a pod ovom vladom! dok je cijeli svijet izašao iz recesije, mi i dalje tonemo!

moje pisanje nije savetovanje niti preporuka za kupnju/prodaju dionica!

Vladajući će i ovim mjerama nastaviti uništavati Hrvatsko gospodarstvo.
Pored 572 postojeća poreza kojima nas čerupaju i dalje nastavljaju uvoditi nove poreze (nekretnine,štednja…)a stare dizati (boravišna taxa…).
Jer drugo neznaju.
Neznaju stvarati nove vrijednosti.
Znaju samo otimati i zaduživati Hrvate.

12 kvartala BDP u minusu !
Plan 21 ?
21 kvartal BDP u minusu ?

.

Naravno da ču razliku zadržat za poduzeće. Djelatnici imaju ugovorenu neto platu i ja ovaj vladin potez vidim kao rasterećenje za moje poduzeće. Siguran sam da će to napraviti većina poslodavaca tako da će i ova kao jedna od besmislenih mjera nesposobne vlade završiti neslavno.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Naravno da ču razliku zadržat za poduzeće. Djelatnici imaju ugovorenu neto platu i ja ovaj vladin potez vidim kao rasterećenje za moje poduzeće. Siguran sam da će to napraviti većina poslodavaca tako da će i ova kao jedna od besmislenih mjera nesposobne vlade završiti neslavno.

kako misliš neslavno, ako će ti rasteretiti troškove firme?


Naravno da ču razliku zadržat za poduzeće. Djelatnici imaju ugovorenu neto platu i ja ovaj vladin potez vidim kao rasterećenje za moje poduzeće. Siguran sam da će to napraviti većina poslodavaca tako da će i ova kao jedna od besmislenih mjera nesposobne vlade završiti neslavno.

U slucaju da poslodavac zadrzi novce radnik postaje jeftiniji i automatski je manja sansa da ce izgubiti posao. Veca je i sansa da ce firma zaposljavati jer joj je porastao profit margin. Manje nezaposlenih znaci da poslodavci moraju platiti vise radnike. U konacnici se svodi na isto, odnosno neto placa raste.

Hrvatska ocajnicki treba smanjiti porezno opterecenje na rad i svaki zakon u tom pravcu je dobar.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Nenormalan raspon najniže i najviše plaće…….nije to u redu. Od 2.600- 56.000 kuna…?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Nenormalan raspon najniže i najviše plaće…….nije to u redu. Od 2.600- 56.000 kuna…?

90-te smo tražili da se upali svjetlo jer smo živjeli u “mraku”!

Tražili smo, dobili smo!

U slucaju da poslodavac zadrzi novce radnik postaje jeftiniji i automatski je manja sansa da ce izgubiti posao. Veca je i sansa da ce firma zaposljavati jer joj je porastao profit margin. Manje nezaposlenih znaci da poslodavci moraju platiti vise radnike. U konacnici se svodi na isto, odnosno neto placa raste.

Hrvatska ocajnicki treba smanjiti porezno opterecenje na rad i svaki zakon u tom pravcu je dobar.

Da, slazem se-ako je rasterecenje praceno smanjenjem drzavne potrosnje. U principu, drasticno smanji poreze, i srezi drzavu.

Ali kad dobis 100kuna na placi, a 300kuna novih poreza, to nije rasterecenje. To je dodatni minus.

Nazalost, od pravih reformi nista.

New Report

Close