Porez na nekretnine: Neki će plaćati i do 160 posto više!

Naslovnica Forum Komentari članaka Porez na nekretnine: Neki će plaćati i do 160 posto više!

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.



po mrtvom kapitalu a zašto???

vrlo nazadno gledište
[/quote]
da pojasnim i ovo.. to je kao da dođe pijanac u goste i vidi da domaćin na polici ima bocu jegera, skoro punu, pelinkovca, 4 flaše vina, i kaže kako to ničemu ne služi i da to treba odma popit..
ovim rezoniranjem svi bi trebali i stalno šprintati a ne hodati, po autoputu voziti 200 i ništa ne štediti, odmah sve potrošiti, jer sve je to “mrtvi kapital” ako se ne koristi.. svu naftu što prije povaditi iz zemlje i spaliti itd. itd…

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/




po mrtvom kapitalu a zašto???

vrlo nazadno gledište
[/quote]
da pojasnim i ovo.. to je kao da dođe pijanac u goste i vidi da domaćin na polici ima bocu jegera, skoro punu, pelinkovca, 4 flaše vina, i kaže kako to ničemu ne služi i da to treba odma popit..
ovim rezoniranjem svi bi trebali i stalno šprintati a ne hodati, po autoputu voziti 200 i ništa ne štediti, odmah sve potrošiti, jer sve je to "mrtvi kapital" ako se ne koristi.. svu naftu što prije povaditi iz zemlje i spaliti itd. itd…
[/quote]
oki shvatio sam… valjda zato i odlaze svi jer imaju previše tog mrtvog kapitala, a rad se ne oporezuje. stvar je u tome da mi imamo najveća davanja na rad i najvecu stopu pdva u svijetu dok s druge strane nemamo porez na nasljedstvo (imamo ako ga ostavljaš ljubavnici) i ne oporezujemo kapital ( osim na kamate na štednju i dobit). U Australiji čak ni penziju ne možeš dobiti ako imaš imovinu u vrijednosti preko 350 tis AUD-a to ti je otprilike stan od 45 kvadrata u Sidney. Eto, po onom starom cijeli svijet je u krivu samo su Hrvatine u pravu. Ali glavno da Hrvati imaju tri vikendice i stančugu ili kučerinu od 200 kvadrata i pljuju po državi jer imaju malu penziju.


. Eto, po onom starom cijeli svijet je u krivu samo su Hrvatine u pravu. Ali glavno da Hrvati imaju tri vikendice i stančugu ili kučerinu od 200 kvadrata i pljuju po državi jer imaju malu penziju.

pa za to se (među ostalim) i radi, ne? malo tko ima 3 vikendice a kuća od 200 kvadrata nije kućerina već kućica.. porez je porez i ako zanemarimo kategorizaciju uvijek je to porez na ljude/čovjeka.
je li po vama bolje da država plaća, kao primjerice u Njemačkoj, stanarinu i režije ljudima s malim penzijama?
ovo za Australiju čisto sumnjam, penzija je penzija.. eventualno nemaš pravo na socijalnu pomoć..
vaš je problem što vlastitu korist vidite u otimanju od drugih.. a to uopće nije potrebno.. ja vam želim kućerinu i 2 vikendice kao i svima drugima.. nema razloga zašto to svi ne bi imali, ako tako hoće..

također, australija je novi svijet a mi smo stari.. i da, mi smo u pravu a oni u krivu.. ako njima tako paše neka tako rade, nama ne paše pa nema razloga zašto bi i mi tako..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Ja godišnje na ime poreza na dohodak uplatim Našoj državi 120 tisuća kuna, dok moj susjed koji je btw. socijalni slučaj i prima socijalnu pomoć u Brelima od 5 mjeseca i iznajmljuje 9 apartmana ( prebacio kuću na sina i kćer). Recimo da plati oko 20 tisuća kuna svih naknada (tako su mi rekli ljudi koji se bave iznajmljivanjem). Sad mi recite jel to pravedno dalje ne želim. A još je jače kad su ti isti ljudi blokirani jer im je previše za plaćati i ja bih volio imati vikendicu, ali s obzirom da mi sve uzme država na rad neću nikad uspjeti tako nešto priskrbiti.

ja isto mislim da nije skroz pravedno da vi imate tako velik dohodak u odnosu na druge. da ne radite u nekoj vrsti državno potpomognute industrije? a vikendica imate po 10 000 eura kolko oćete.. nemojte da vam stoji taj mrtvi kapital, kupite vikendicu i uživajte..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Romel, 11.04.2017. u 21:09
Jedna smo od najbogatijih nacija po mrtvom kapitalu a zašto?

Ne treba se svađati. Sve će to HDZ=SDP riješiti.
Za koju godinu nećemo imati ni mrtvog ni živog kapitala.





po mrtvom kapitalu a zašto???

vrlo nazadno gledište
[/quote]
da pojasnim i ovo.. to je kao da dođe pijanac u goste i vidi da domaćin na polici ima bocu jegera, skoro punu, pelinkovca, 4 flaše vina, i kaže kako to ničemu ne služi i da to treba odma popit..
ovim rezoniranjem svi bi trebali i stalno šprintati a ne hodati, po autoputu voziti 200 i ništa ne štediti, odmah sve potrošiti, jer sve je to "mrtvi kapital" ako se ne koristi.. svu naftu što prije povaditi iz zemlje i spaliti itd. itd…
[/quote]
oki shvatio sam… valjda zato i odlaze svi jer imaju previše tog mrtvog kapitala, a rad se ne oporezuje. stvar je u tome da mi imamo najveća davanja na rad i najvecu stopu pdva u svijetu dok s druge strane nemamo porez na nasljedstvo (imamo ako ga ostavljaš ljubavnici) i ne oporezujemo kapital ( osim na kamate na štednju i dobit). U Australiji čak ni penziju ne možeš dobiti ako imaš imovinu u vrijednosti preko 350 tis AUD-a to ti je otprilike stan od 45 kvadrata u Sidney. Eto, po onom starom cijeli svijet je u krivu samo su Hrvatine u pravu. Ali glavno da Hrvati imaju tri vikendice i stančugu ili kučerinu od 200 kvadrata i pljuju po državi jer imaju malu penziju.
[/quote]

Vi ne shvaćate. Zbog čega bi se od tisuću poreza morao plaćati porez na nekretnine koji su Hrvati već odavno pretplatili.

Neka se porez uvede na cjelokupnu imovinu.
Znači novac, dionice, nekretnine, pokretna i nepokretna imovina, umjetnine, štednja itd.

I neka se naplaćuje od recimo 400.000 eura.
Pa neka bogati plaću.

S 400.000 eura možete imati stan, vikendicu, auto, barku i nešto sitnog za kikiriki.
Rekao bi za ugodan život.

A sused s tri apartmana i socijalnom pomoći onda bu plaćal porez.

ustavni sud je sam u slučaju sanader rekao da se niti jedan zakon ne može primjeniti retroaktivno, pa istom logikom, niti porez na nekretnine se ne može primjeniti na one koji su u poziciji u trenutku stupanja zakona na snagu, također, mirovinski zakoni su već vmjenjani više puta ali u stečena prava saborskoh zastupnika, pa tako i na mirovinu od 9K kn se nije smijelo dirati

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


ustavni sud je sam u slučaju sanader rekao da se niti jedan zakon ne može primjeniti retroaktivno, pa istom logikom, niti porez na nekretnine se ne može primjeniti na one koji su u poziciji u trenutku stupanja zakona na snagu,

aj fino da ja nisam jedini koji je to vidio.. očita stvar zar ne?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

rastaviš se ko mile fiktivno podijeliš svakom nešto i barem dio spasiš

mi smo ipak zemlja slučaj

Udruga poreznih obveznika „Lipa“ poziva građane da izraze svoje protivljenje uvođenju poreza na nekretnine potpisivanjem peticije na http://www.manjiporezi.hr/peticija. Porezna presija u Hrvatskoj je previsoka te smatramo da nema prostora za uvođenje novih nameta građanima.

Peticija protiv poreza na nekretnine[/url]

88% hrvatskih građana živi u vlastitom stambenom prostoru stoga porez na nekretnine uzrokuje dvostruko oporezivanje dohotka građana, jednom u trenutku ulaganja u kupnju, gradnju i održavanje nekretnine, ponajviše kroz PDV i porez na dohodak, a drugi puta kroz porez na nekretnine. Budući da je porez godišnji i ponavljajući, on predstavlja opterećenje vlasnika do njegove smrti, nakon čega prelazi na njegove nasljednike, i tako u nedogled.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

ovdje treba presjeći,,NA ULICE , inace smo svi podstanari u svojem domu zauvjek !!!

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

morat će prodat nekretnine i uložiti u dionice

New Report

Close