Poduzetnicima se bitno smanjuje trošak za zaštitu radnika, najavljene 104 mjere za 1,5 mlrd. kuna ušteda

Naslovnica Forum Komentari članaka Poduzetnicima se bitno smanjuje trošak za zaštitu radnika, najavljene 104 mjere za 1,5 mlrd. kuna ušteda

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

prvi pravi potez .trebalo je rezati još žešće pa ukinuti minimalne tehničke uvijete .
pa danas se radi gdj ti je laptop.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


prvi pravi potez .trebalo je rezati još žešće pa ukinuti minimalne tehničke uvijete .
pa danas se radi gdj ti je laptop.

To ce kod nas proci negdje 2046.g.
Do tada ce Web shopovi morati imati skladiste, muski i zenski WC, WC prilagodjen invalidima,
previjaliste za bebe, mogucnost gluten free rucka i naljepnicu za vatrogasni aparat.

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Kad će reketarsko-mafijaške institucije HGK, HOK, Šume i dr. na red?

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

mjere su kao da upalu pluća i gangrenu liječimo čajem od kamilice

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!

Romel, 05.01.2017. u 18:45
Kad će reketarsko-mafijaške institucije HGK, HOK, Šume i dr. na red?

Nikad . Taman se svi odselili one će i dalje postojati.

DILEME I PRIJEPORI oko novog obračuna plaće…

U mnohim tvrtkama, pa tako i našoj, plaće su unaprijed dogovorene. Stoga , poslodavac,
bilo da država odluči -ovako-ili ovako oko poreza – poslodavac DODAJE na plaću
toliko novaca – koliko je ugovorom potpisao.
Nisu to velike razlike- oko 2-4000,00 kuna….ali, svaka kuna je bitna..
Ispalo je – tako – da novim obračunom NIČIM nisu nagrađeni roditelji, mame, koje su
samohrane i imaju dvoje djece od onih koje nemaju djecu:
Zašto?

Zato , jer poslodavac dostiže svojim dodatkom – radniku koji nema djecu , tako da plaća veći porez.
Tako , poslodavca jednako košta RADNIK koji ima djecu i RADNIK KOJI NEMA DJECU.
U prvom slučaju radnik koji ima dvoje djece prima olakšicu i plaća mu se manji porez, a
radnik koji nema djecu NE PRIMA OLAKŠICU i plaća mu se veći porez.
Porez plaća poslodavac.

Koja je svrha toga? Gdje je prepreka poštenom obračunu ?

U KOLEKTIVNIM UGOVORIMA …..i NESTAŠICI STRUČNE RADNE SNAGE.

Poslodavac jednako samohranu majku s dvoje djece i ženu-radnicu bez djece.

Poslodavac gleda – samo rad. Ne pita za djecu, ne zna zašto netko nema troje djece ili ima
nijedno.

Stoga- AKO DIOSTA ŽELITE NAGRADITI SAMOHRANE MAJKE ili RADNICE S DJECOM-.
morate to izvesti MIMO RADA i poslodavca !!!

Na koji način ?
Jednokratnom mjesečnom naknadom – tako da , kad primite novac od poslodavca koji plaća
ZA ŽENU KOJA RADI A NEMA DJECE – DA GA PROSLIJEDITE ŽENI KOJA RADI I IMA DVOJE DJECE.

OSNUJTE KONTO za plaćanje takvog poreza. On će direktno teretiti PRIMANJA žena koje
na žele imati djecu ili ne mogu imati djecu, pa će se opravdati za neplaćanje poreza.

DAKLE, POREZ ZA NEŽENJE ILI NEUDANE ……očekujemo ! Taj novac nek posluži
stimnulaciji nataliteta ili nagrađivanju obitelji s više djece.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


…DAKLE, POREZ ZA NEŽENJE ILI NEUDANE ……očekujemo ! Taj novac nek posluži
stimnulaciji nataliteta ili nagrađivanju obitelji s više djece.

A sto ti imas protiv LGBT zajednice pa da bi im tukla porez?

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Taj porez za neudane/neoženjene bez djece …pošaljite u vidu RJEŠENJA iz Porezne uprave
direktno na IME I PREZIME i kućnu adresu tog radnika / kao OSOBNI POREZ /
Nemojte to raditi preko poslodavca !
/ kao za C M V -/ …Kaj….?

Ako to ne napravite – onda niste ništa učinili – po tom pitanju, jer će / zbog navedenog/ sve opet pasti
na teret poslodavca.

Ne smijemo radnika diskriminirati plaćom – jer neće djecu.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Vi se kolegice predstavljate za poduzetnicu,a meni se cini da Vam je zelja bila bit poreznica,policajka i slicno. Frustrirajuce je to kad ti se snovi ne ostvare.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Frankie, ne možeš glavu zabiti u pijesak.
Radnica me pitala, zašto druga radnica , koja nema djece – ima istu plaću , kao i ona.

Objasnila sam joj. /ovo gore,/. I tako svaki mjesec nepravde u obračunima plaće…I tebi bi
bilo dosta . Onda zauzmeš stav . Cijeniš rad i samo rad …i gotovo…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kao prvo jako neprofesionalno da jedna drugoj znaju placu i tu je kriv poslodavac.S drugu stranu kakve veze ima je li radnik na istom radnom mjestu ima ili nema djece?Mislim ne kuzim.Pa ne dobiva placu zato sto ima 10tero djece ili ni jedno.Valjda dobiva placu za ono sto radi na poslu,a ne kod kuce(pod ovim mislim na taj fizicki napor/nenapor kojim se prave ili ne prave djeca)

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Nemojte se zavaravati.

Svaka vlada razmišlja samo kako bi građanima i poduzetnicima otela što više novaca koje bi uložila u svoje uhljebe.

Naročito se izkazala tzv. socijaldemokratska SDP+HNS Lex Kukuriku vlada koja nas je gulila sa 572 razna poreza , koja je otela građanima 20 miliardi kroz Fiskalizaciju , Legalizaciju , Top.Certifikate ,….., zadužili nas za novih 100 miliardi , poskupili struju +20% , poskupili plin 64 %…..

.

New Report

Close