PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Maknuo se onaj sa 750……propada i ova prilika……

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/8UivfM8dAkqyLgEFpH5atg==.pdf

“Odluka o upotrebi dobiti ostvarene u 2018. godini kojom je
odlučeno o isplati dividende od 72,58 kuna po dionici. Dividenda će biti isplaćena 18. travnja 2019.
dioničarima Banke koji su na dan 12. travnja 2019. evidentirani u depozitoriju Središnjeg klirinškog
depozitarnog društva kao imatelji redovnih dionica.”

Jeste dobili dividendu?
Meni (račun u ZABI) još nije ništa sjelo.

Takoder mi nije sjela dividenda na racun u PBZ-u. Poslao sam im upit na registar.dionica@pbz.hr pa cekam ocitovanje.

Evo odgovora zašto nije dividenda isplaćena:

Razlog neisplate dividende Vama kao dioničaru je činjenica da kao samostalni isplatitelj dividende nismo imali Vaš broj računa na koji bi Vam mogli isplatiti dividendu. Ukoliko ste podatak o računu za isplatu dividende dostavili SKDD-u, nažalost taj podatak o računu za isplatu SKDD nam kod preuzimanja podataka o dioničarima koji ostvaruju pravo na dividendu uskraćuje.

Isplata na ZABA racun uredno je izvrsena, ali su prije toga generalije poslane direktno u PBZ registar.


Evo odgovora zašto nije dividenda isplaćena:

Razlog neisplate dividende Vama kao dioničaru je činjenica da kao samostalni isplatitelj dividende nismo imali Vaš broj računa na koji bi Vam mogli isplatiti dividendu. Ukoliko ste podatak o računu za isplatu dividende dostavili SKDD-u, nažalost taj podatak o računu za isplatu SKDD nam kod preuzimanja podataka o dioničarima koji ostvaruju pravo na dividendu uskraćuje.

Kak su slatki, zašto bi im SKDD dao podatke o racunima kad taj isti posao, platnog agenta, SKDD nudi uz naplatu. “Uskraćuje”… ti bankari su stvarno da ne upotrijebim neku prostu riječ. Svi su krivi, samo oni nisu… nikada. Umjesto da su dioničare obavijestili prethodno da im dostave podatke na stranicama banke namijenjenim za odnose sa investitorima, oni sad pišu da je razlog neisplate uskrata podataka o racunima od strane SKDD. Kao da je to u redu i legalno da im SKDD ustupi te podatke?

Svašta.

Kome da se obratimo mi mali dioničari što nismo dobili pravovremeno informacije za isplatu dividende da im moramo dostaviti brojeve IBAN-a na vrijeme te što sad moramo čekati po 2,3 dana na isplatu, mogli bi mi banci malo zateznu kamatu na to naplatiti, na kašnjenje isplate dividende!!!!



Evo odgovora zašto nije dividenda isplaćena:

Razlog neisplate dividende Vama kao dioničaru je činjenica da kao samostalni isplatitelj dividende nismo imali Vaš broj računa na koji bi Vam mogli isplatiti dividendu. Ukoliko ste podatak o računu za isplatu dividende dostavili SKDD-u, nažalost taj podatak o računu za isplatu SKDD nam kod preuzimanja podataka o dioničarima koji ostvaruju pravo na dividendu uskraćuje.

Kak su slatki, zašto bi im SKDD dao podatke o racunima kad taj isti posao, platnog agenta, SKDD nudi uz naplatu. “Uskraćuje”… ti bankari su stvarno da ne upotrijebim neku prostu riječ. Svi su krivi, samo oni nisu… nikada. Umjesto da su dioničare obavijestili prethodno da im dostave podatke na stranicama banke namijenjenim za odnose sa investitorima, oni sad pišu da je razlog neisplate uskrata podataka o racunima od strane SKDD. Kao da je to u redu i legalno da im SKDD ustupi te podatke?

Svašta.
[/quote]
Je li naplata tih podataka nesto novo? Od 1.4. Skdd je mijenjao cjenik usluga.


Kome da se obratimo mi mali dioničari što nismo dobili pravovremeno informacije za isplatu dividende da im moramo dostaviti brojeve IBAN-a na vrijeme te što sad moramo čekati po 2,3 dana na isplatu, mogli bi mi banci malo zateznu kamatu na to naplatiti, na kašnjenje isplate dividende!!!!

to bi ti ili vi, kao i svaki mali dioničar trebali znati! da, opet je netko drugi kriv! ako tako vodite brigu i za ostalu svoju imovinu…

A koliko je to bijesno puno kostala informacija o racunu dionicara?

Kaj se ti praviš pametan? Ako možeš pomoći čovjeku, lijepo odgovori. Zašto bi čovjek to trebao znati?

Kao mali dioničar, bitno je da čovjek zna zašto je uložio svoj novac, koji mu je horizont i strategija ulaganja. Ovakve administrativne stvari su potpuna glupost, nebitno. U pravu je gospodin od ranije, koji je konstatirao da je PBZ, po načelima dobre prakse korporativnog upravljanja i upravljanja odnosima s investitorima , ako nije imao potrebne podatke, mogao poslati dioničarima dopis, e-mail ili bar objaviti obavijest na svojim web stranicama.

Ova dionica je 2007 vrijedilo 2000 kn. Koliko je otposlije banka zaradila a dionica je na 1 trećini vrijednosti. Umjesto da je 3 puta skuplja. Da ne pričamo i koliko se dobilo dividende.

Eppur si muove, 300 k prometa nakon duže vremena. Dobrim izvješćem bi mogli doći do ex. div. cijene

@JBP: što znaci ex. div. cijena?
Hvala.

New Report

Close