OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Don koji bi bili razlozi stopanje cijene ovako nisko od gore navedenih?

Udruženi većinski dioničari već imaju dogovorenog kupca kojem će "ispod stola" prodati Optimu. Skoro je sigurno da će to biti "skriveni partner" Deutsche Telekoma.
Njihova "veća" zarada ovisi i o dijelu za koji će izmanipulirati male dioničare. Zbog toga se rade svi "nelogični" potezi :
– Pripajanje H1 uz otpis goodwilla = prikazivanje Optime kao gubitaša i dovođenje u negativni kapital.
– Rušenje cijene na burzi = jedan od elemenata za buduću ponudu.
– Amortizacija ( prebrzi otpis ) direktno utječe na smanjenu profitabilnost, a to se tako radi već godinama ( od PSN ).
Primjer: 3.000 Km optike ( 500 Km = 20 M € ) vrijedi 900 M Kn, a Optima nije vlasnik samo te optičke mreže. Ulažu oni i u druge trajne vrijednosti koje mogu naglo nestati jedino ako ih pojede "kreativno knjigovodstvo".
Sve je pripremljeno za "obradu" malih dioničara.
[/quote]

Ovo su tu gluposti vezano na aluzije na skrivenog partnera. Nedavno je Liberty global prodao u Austriji DT-u, UPC… najvećeg "nevovisnog" fiksnog telekom operatera. Austria Telekom koji je vodeći provider usluga fiksnih i pokretnih komunikacija u državi te u kojem austrijska država ima određeni interes, na to je sve mogao samo mirno promatrati tu prodaju. Mi smo u EU, ne radi se to tako. Nije samo HT zainteresiran za Optimu, a A1 je uz Tele2 i dioničar.
[/quote]

Od sveg’ srca želim da ste u pravu.
U tom slučaju sam ( relativno ) bogat čovjek.

Ne može on “nekome” prodati, može samo… “ne prodati”, al onda govorimo o nečem drugom. Mislim, mogu oni štošta ako žele, al postoje i drugi dioničari i akteri cijelog slučaja… a i Deloitte kao povjerenik za poslovanje društva i koncentraciju imenovan od strane AZTN. Činjenica jest da oni “ne brinu” mnogo ili još bolje rečeno, “brinu pretjerano” za Optimu i žele je zadržati, hoće li uspjeti i kako…. ne zna. Zaista ne znam.

Bez obzira o čemu se radi, ako postoji povezanost u djelovanju nekih investitora onda oni zajednički djeluju no to treba moći i znati dokazati. A to dalje može značiti da neki znaju nešto što drugi ne znaju pa je to još jedan “grijeh tih struktura”. A možda su se svi zajedno sinhronizirali, al to je stvarno onak čudno i prilično je jasno, barem onima koji prate, da tu izgleda ipak postoji neka namjera. Na redu je regulator…

@ DonJuan

Sumnjam da ćemo ih snimiti kako dodaju jedan drugome ispisane ponude preko stola…………………..a i to se na sudu može protumačiti da dečki jedan drugome izjavljuju ljubav.

Ako do sada nema dovoljno dokaza, nikada ih neće ni biti.

@upup

A jel ti misliš da netko uopće zna i prati što se tu zbiva? Zato što ja i ti nešto raspravljamo na forumu?

Pa valjda postoji adresa kojoj se treba obratiti za takve stvari i opisati cijeli slučaj i eventualne sumnje?

@ DonJuan

Postoji adresa, na njoj je agencija u kojoj sjedi službenik.
On odgovar šefu koji vodi agenciju.
Šefa postavlja političar.
Političar je budući djelatnik velikuh profitabilnih firmi u stranom vlasništvu kada mu završi mandat ( ako bude poslušan u pravom trenutku ).

Kome da se od njih obratimo ?

Mislim da će mo svi složiti kako se cijena održava na nekim dnevnim prosjecima koji se kreću oko 1.6 kn zadnjih par mjeseci. Moje je pitanje zašto i na koji način to može utjecati na neka buduća zbivanja oko procjene ili preuzimanja? Ako neko ima link na neki zakon ili slično molio bi da posta ovdje.

Ma joj, sad ćeš ti tu voditi raspravu sa ‘pukom’ o zakonima…. pa da treba malo više teorije i šbbkbb analize.

Ne možeš održavati cijenu ako nemaš sa čime. Mislim da je poslije ove rečenice sve više manje jasno.

Ako sam dobro shvatio tu nije prica o obvezi javne ponude za kupnju vec o obvezi javne objave za prodaju to the highest bidder.
A bidder nije na nista obavezan kretanjem cijene na burzi. Moze ponuditi i 1 lp i 100 kn.
Jesam li dobro shvatio?

Prodajom samo HT dijela nema obveze preuzimanja. Ako proda i ZABA onda ima.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Tako je obveza javnog poziva za prodaju “to the highest bidder”!

Dobro si shvatio, al kad imaš “uteg na nogama, onda je malo teže skakati” i dogovarati visinsku ljestvicu za eventualni skok jednom kad ti skinu utege.

A Zabi bi trebala biti u interesu sto veca cijena, a ne sto manja.
I zasto bi Zaba bila u kombi s HT-om da cijena bude sto manja?
Taj dio mi je promakao.
Iako se i dalje bojim muteza. Te mi je stoga obnovljena pozicija jos uvijek mala.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Heh, evo im ga na…

https://vijesti.hrt.hr/482411/hakom-zabrano-ht-u-preuzimanje-evo-tv-a

Cudno kako nitko do sada nije preneo tu vijest, već tek sada kada je u Dnevniku.

Opa A1 ih isto prijavio AZTNU glede EVOTVA, znači nisu na istoj strani stola, dobro je da se praši, tako su i šanse oko muljaze sa optimom manje kad što očiju gleda!

Sudeći prema njihovim prethodnim rješenjima, donesenima nakon dugotrajnih analiza, koje su premašivale sve rokove, , takvog sam mišljenja. Žalba je stigla, provesti će se postupak i to je to.

Al ja nisam očekivao da će im zapriječiti stjecanje tog udjela, al pod uvjetom da prodaju Optimu. Neka oni sami steknu, al nek onda prodaju Optime, onako kako im je i AZTN naložio.

New Report

Close