OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



mislim da se tu previše razmišlja o relaciji optima-ht. ht trenutno drži samo 19% optime dok zaba ima 40%. ovo dvoje su kompatabilni dok jednoj banci stvarno ne bi trebalo biti u interesu da ima toliko vlasništvo u nekom telekomu. oni trguju novcem i interes im je da to jednog dana pretvore u taj isti novac. sad jedino ako ne razmišljaju da to nekome poklone. možda čak i ht-u.

Ajde se ti prije uputi u odnose i prouči predstecajnu nagodbu i ostale činjenice nakon nagodbe. Pogotovo ugovor izmedju Zabe i HT-a, pa onda još jednom razmisli o svemu. A ne ovako, lupim pa ostanem živ.
[/quote]
ti da se razumiješ u to ne bi mijenjao nick svako pet dana. imaš jedan pokušaj da probaš objasniti svoje stanovište jer poslije toga ide neizbježni ignore.

who dares, wins

Kako god, treba nam stručnih mišljenja, a ne pisanja gluposti.


Kako god, treba nam stručnih mišljenja, a ne pisanja gluposti.

ti si prepun stručnog mišljenja. kako god bilo ignore te ide kao i popa sprovod.

who dares, wins

po meni svejedno je da li se odobrava spajanje ili ne, ako ne odobre ide prodaja odmah po minimalnoj cijeni od 10kn (zarada 250%), ako odobre spajanje optima i h1 postati ce dobar zalogaj sa odlicnom bazom korisnika s kojom upravlja HT, ne moze bolje pod njihovom kapom rijesit ce se svih dugova i postati jeb… firma koja ce vrijediti min 35-40kn po dionici (3god-prinos 1000%, 300%-godisnje) znaci cak i veca zarada od toga ako ide u prodaju odmah ali treba cekati. no kad gledamo kao investiciju gdje ces zaraditi 300% godisnje, mozes jedne godine udendariti no medutim tri godine zaredom nikako, po mom ova cijena je smijesno podcijenjena, ali da svi prepoznaju priliku na vrijeme ne bi bilo zarade na burzi. moje razmisljanje

ne mari za male stvari i ostat ce male

ovo bi trebala biti lijepa prica, samo treba biti strpljiv, a sada koliko ce cijena danas sutra bit, ne znam.
mozda je ovdje cak i najveci potencijal rasta od svih dionica na zse .
naravno nebi bilo prvi puta da sam krivo procijenio.
sto puta se ovdje razglabalo koliko bi opte vrijedila prilikom prodaje, evo clanka da se samo podsjetimo koliko je vip platio bnet .

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/vipnet-kupio-100-posto-bneta-za-93-milijuna-eura-298028

Da su obje objave win win onda bi cijena vec bila drukcija…zar ne

Što dulje gledam, meni se sve manje sviđa to pripajanje sa H1.
Osim korisnika, Optima dobija i njihove dugove, a netom se riješila svojih dugovanja.
I još tri godine pod upravom HT ?
Doduše, da to nije dobra opcija ni HT ne bi tražio produljenje upravljanja…………pa se čini da ćemo ovdje svi biti i nadalje, iduće tri godine. Znači golub u ruci za tri godine.


Da su obje objave win win onda bi cijena vec bila drukcija…zar ne

Vremenski horizont kolega. Meni je npr win win jer sam u opciji sa H1 spreman cekat koliko treba. A u opciji bez H1 vrlo brzo ide gore. I nekako se osjecam jaaako mirno. S obzirom na stanje na burzi da danas ide prodaja i da cjena dionice ode na vise razine….bit cu iskren…nemam pojma gdje bi sutra ponovno ulozio.
Dakle win win za dugorocne….cak srednjerocne
Miran san….


Glasina o HT je glupost čista jer je to nemoguća misija posebno sada nakon afere agrokor. svi vidimo što znači monopol nad cijelom branšom. zato se ja nadam da ce AZTN odbaciti spajanje sa H1 i sukladno tome produživabnje HT upravljanja jos 3 godine….

Kakav monopol? U igri imamo VIP koji je kupio bnet, mentronet i amis. Namjeravao je kupiti i h1 ali je odustao jer je H1 u lošem stanju. Ne sjecam se točne brojke, ali mislim da je bnet imao više korisnika u trenutku kad ga je vip kupio nego optima i h1 zajedno ako ih HT pripoji. S druge strane u priči je HT koji je kupio Iskon i Optimu. Te agenciju koja svojom odlukom ne može utjecat na koncentraciju jer će imati taj duopol ma što agencija odlučila. Jedino je pitanje da li će H1 otići u stečaj te likvidaciju, ili će se pripojiti Optimi. Mislim da neće donjeti odluku kojom će poslati H1 u stečaj i radnike na ulicu, posebno ako H1 upadne u blokadu u sljedećih mjesec dana, ali tko zna, bumo videli.

Bez osuda molim…kolko dugo moram imat dionice kod sebe da porez na dobit ne platim
Hvala

730 dana

Danas izlazi izvješće.
Jutros su na otvaranju protrgovana 23 komada po cijeni od 3,93 kn
????

Nece se nista dogodit znacajno nakon sto izvjesce danas izade, pravi efekt bi se mogao dogodit tek eventualno nakon odluke AZTNa za cca 2 i pol tjedna.

je li oni baš zadnji dan moraju donijeti tu odluku?

who dares, wins


je li oni baš zadnji dan moraju donijeti tu odluku?

a mogu je i produžiti još koji mjesec ili je jednostavno ne donijeti

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close