OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A sto ako NETKO želi iskesirati i kupiti Optimu?

dobro “lebowski”, ja šta iman 150 000 Kn u OPTE i još neku cifricu u drugim dionicama, par nekretnina san neznalica. Prihvaćan bez uvrede.
Šta je s onima koji po 5,5 kupuju? to su isto neznalice/budalice?

1)Samo mi dajte odgovorite šta imate vi?
2)I dajte molim vas odgovorite zašto gubite vrijeme na nas neznalice i budalice. Koliko ja znam vrijeme je novac a sigurno ćete se složiti i Vi da ima vrijednost. 3)Zašto rasipate svoje vrijednosti na neznalice i budalice?
Ujedno oćete jednu okladu? Morat ćete se predstaviti ali da OPTE neće ispod 5 zatvorit dan?
Birajte pošto i timing.
Ajde faco i ZNALĆE.



Oli san ja lud ili slip. Treće nema.

Vi ste neznalica.

No, imate stavku u tim izvješćima koja se zove knjigovodstvena vrijednost. Ona je -650 milijuna kuna.

Dakle, potrebno je utući 650 milijuna kuna da OPTE vrijedi nula kuna. To vam je više od jednogodišnjih prihoda.

To se napravilo ovom nagodbom, s tim da i dalje ostaju obveze od cca 300 milijuna kuna.

Vi apsolutno ne razumijete što su to dionice, čemu one služe, zašto se kupuju i zašto prodaju, što je to cijena, što su to fundamenti…

Sad čekajte skupštinu gdje će vam doći 65 milijuna novih dionica, a onda čekajte prvo poslovno izvješće, pa ćete imati onaj dioki osjećaj, kad dionica padne 75% u jednom danu, pa 75% u drugom.

jedino što je važno je koliko se zaradi u JEDNOM danu
[/quote]


Oli san ja lud ili slip. Treće nema.
Koliki je prihod?
Kolika je marža?
Koliki je dosadašnji dug bio?
Koliko je novih dionica?
Koliko će biti dobit po dionicama?

http://www.optima.hr/hr/info/investitori/financijska-izvjesca/
U čemu je problem? Dakle prihodxmarza/broj dionica = po dionici zarada kolika?

DAnas me se ne tiče niti jedan podatak koji vas muči ., već brzo unutra i brzo van sa zaradom . Ovo nije oročena štednja . Ovom je novac ako ga izvadite , ali danas .



Oli san ja lud ili slip. Treće nema.
Koliki je prihod?
Kolika je marža?
Koliki je dosadašnji dug bio?
Koliko je novih dionica?
Koliko će biti dobit po dionicama?

http://www.optima.hr/hr/info/investitori/financijska-izvjesca/
U čemu je problem? Dakle prihodxmarza/broj dionica = po dionici zarada kolika?

DAnas me se ne tiče niti jedan podatak koji vas muči ., već brzo unutra i brzo van sa zaradom . Ovo nije oročena štednja . Ovom je novac ako ga izvadite , ali danas .
[/quote]

Al ste se raspričali.

do 8 kn i nema nekih prevelikih količina na asku.

Moze li se i ovdje dogodit kakav rast, recimo na 17-20?


Moze li se i ovdje dogodit kakav rast, recimo na 17-20?

možda za 5-10 godina, sada se nema temeljem čega dogoditi


A sto ako NETKO želi iskesirati i kupiti Optimu?

piše ti u planu – tek nakon 5 godina što HT bude upravljao Optimom i popravio joj poslovanje, tek onda može ići prodaja. OPTE se kupuje dugoročno


Moze li se i ovdje dogodit kakav rast, recimo na 17-20?

Ovdje može svakog trena doći do rasta na razine od 8-9 kn, a za 17-20 kn koje navodite ,je moguće doći kada HT preuzme upravljanje .
Vidjeti ćemo tko će doći od strane HT-ZABA u upravu.
A to bi trebalo biti ovih dana.


17-20 kn koje navodite ,je moguće doći kada HT preuzme upravljanje .

do sada je sa OPTE upravljao Martić pod kojim je OPTE rasla i širila se, najvećim dijelom na štetu HT-a kojem je oduzimala pretplatnike.
sad vi očekujete da nakon što konkurent HT preuzme upravljanje OPTE, da će HT nastaviti širiti i jačati svog konkurenta OPTE na svoju štetu??!?
doista ne razumijem tu vašu logiku, molim da mi to objasnite????

Sada se više ne radi o konkurenciji,sada Ht preuzima upravljanje , Zaba-Ht su dvije najjače kompanije/banke u HR.


dobro "lebowski", ja šta iman 150 000 Kn u OPTE i još neku cifricu u drugim dionicama, par nekretnina san neznalica.

Čujte, uskoro će vam se dogoditi jedna apsurdna stvar. Imat ćete jednak broj dionica u OPTE, a vrijednost će vam pasti. A to što ste naslijedili par nekretnina ne čini vas investitorom, već nasljednikom.

Umjesto da se ovdje prepucavate, uzmite plan financijskog restrukturiranja pa si izračunajte fundamente temeljem novih dionica koje će se svaki čas izdati. Nemojte da vas sljedeća bilanca iznenadi.

New Report

Close