OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ocito je prodaja odgodjena. Poslali su poziv na skupstinu. Ovaj put je nadzorni ZABA, a nema HT. Do sada je bio HT. A ZABA dala ostavku u nadzoru.

Strpljenja. I valuacije na papir.

 

Status Quo: Roll Over Lay Down

renči, 08.06.2021. u 18:51

Ocito je prodaja odgodjena. Poslali su poziv na skupstinu. Ovaj put je nadzorni ZABA, a nema HT. Do sada je bio HT. A ZABA dala ostavku u nadzoru.

Strpljenja. I valuacije na papir.

 

Valuacija?Kada na kapital i rezerve oduzmete dugove i obaveze dali nesto ostane?

Mislim u realnom-materijalnom smislu! Dokapitalizacija je nuzna ili bar pozeljna,mozda!!!

Dakle,po meni da se firma dobro ili uopce utrzi trebat ce svjezi kapital,ali ne novim zaduzivanjem jer je tvtka vec jako zaduzena,po mom skromnom misljenju.Dugove treba pretvoriti u kapital “kako bi firma prodisala punim plucima”,po meni.

To je dakako moje misljenje.Neke kolege neka i dalje misle kako izvjesca i brojke nisu vazni jer ce netko sve to “skupo platiti da ude u igru”.Vidjet cemo tko je u pravu.

koranal, 08.06.2021. u 17:59

@budfox

Čini mi se da ignorirate proces prodaje dionica ht i zabe i datum koji se sve više približava. Prodavali su oni koji misle da nema kupca, a novih vjernika koji bi pogurali cijenu nema. Mene zanima. ukoliko se ne ukaže kupac do 10. srpnja, kolika će biti cijena dionice.


Ako opet propadne prodaja, nije za očekivati da cijena ostane na ovim razinama, po meni je puno izgledniji pad. Ne vjerujem da će baš na 2 kn, ali negdje 3-3,50 je po meni moguće. Čekamo dan D pa ćemo vidjeti je li 👍 ili 👎.

Ignore: KressoM, delux

e pa onda će biti vrijeme za veliki dokup 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

Dokup tada s kojim ciljem? Da se onda mrcvari na 3 – 3,5kn bez izgleda da se na tome zaradi… Bezveze… Na Optimi je lijepo zaradio onaj tko ju je kupovao kad je bila na tim razinama pa ju prodavao po preko 5, preko 6 kuna… Sada je ovo samo za izgubit novac, a ne za zaradit.

renči, 09.06.2021. u 09:50

e pa onda će biti vrijeme za veliki dokup 🙂

Samo ako se želiš zabetonirati u dionici jer kad padne na te niže razine, tamo bi mogla ostati duže vrijeme.

Ignore: KressoM, delux

yieldchaser, 08.06.2021. u 17:08

@Andromeda

Pa kad je tako super i ni 15kn nije previše, zašto Hanžekovićka izašla na 6,7kn?

Njen izlaz je bio vrhunski, ako mene pitate. Po Vama je mogla više nego udvostručiti taj iznos. Pa mogla se strpiti do srpnja…

 

Nitko nije napisao da je super .15 kuna spominjem u kontekstu više kupaca što je itekako moguće. Vidjeli smo na primjeru Kraša. Zašto je A. izašla neznam. Mogu nagađati tipa da joj je hitno trebao novac , da zna okvirnu cijenu pa dala s popustom jer do finalizacije prodaje i uplate sredstava treba proći neko vrijeme a ne želi čekati, možda joj je uletila neka nova prilika pa joj trebaju sredstva…Kako god se uzme tih 6,7 kn je po meni minimum što je opet 2 kune više od sadašnje cijene.

Nego odgovorite Vi meni zašto je netko kupio te dionice i uložio 15 mil. kuna? Mislim da ćete se složit da nitko ne ulaže toliki novac s strategijom ” možda nešto bude od prodaje pa ćemo riskirati “.Ne 15k  kuna nego 15 mil.kn !

@Andromeda

Nego odgovorite Vi meni zašto je netko kupio te dionice i uložio 15 mil. kuna? Mislim da ćete se složit da nitko ne ulaže toliki novac s strategijom ” možda nešto bude od prodaje pa ćemo riskirati “.Ne 15k  kuna nego 15 mil.kn !

Odgovorit ću Vam, dakako. I to zdravoseljačkom logikom ću Vam odgovorit. Kupio je iz istog razloga iz kojeg se onaj tko se po vani tukao išao tuć. Išao se tuć u uvjerenju i očekivanju da će batine dat, a ne da će ih dobit. Iz kojeg razloga je prošle godine Buffett kupovao dionice aviokompanija? Računao je da će na tome zaradit. A bio je dovoljno pametan da brzo shvati kud ta dinamika vodi i da nema u tome zarade.

A uspoređivati Kraš i Optimu je u najmanju ruku nepristojno od Vas. Kraš je zdrava profitabilna kompanija, a Optima je propala kompanija koja ima vrijednu infrastrukturu, a vi svi od toga ovdje radite zlatno tele i ignorirate brojke. Ja ovdje nemam interesa nikakvog, osim da vam pomognem da ne uništite sebe, a i druge. Nemam dionice Optime, niti ih ikad imam namjeru steći. Imam dionice Zagrebačke banke i Hrvatskog Telekoma.

I nastavno na ovo… Tko zna tko je kupovao od Hanžekovićke…

Prije su naši mirovinci našim novcem kupovali dionice Leda pri povećanjima TK ulozima. To je strategija, kaj misliš… Zašto se nije dalo na javnu ponudu pa neka kupi tko je zainteresiran, a onda neka fondovi kupuju od tih ili trećih… Gdje završi novac plaćen za dionicu/poslovni udio pru povećanju TK ulozima? Pitanje na koje masa ‘eksperata’ ne zna odgovor. Završi na računu društva, eto gdje završi. I to su radili ti vrsni fond menadžeri jer su se Todorić i ekipa sjetili da bi bilo zgodno malo zagrabit u novac fondova. Je li to zakonito? Jest. Ali non omne quod licet honestum est.

Tko je kupovao od Ane Hanžeković? Mogla je kupit takva neka budala s tuđim novcem, a za nekog trećeg. Šta mi znamo za koga je to i s kojim ciljem… Poanta je da se ovdje ignoriraju financijski pokazatelji koji su jezivi. Jezivi.

Quidquid id est, timeo Danaos et dona ferentes.

Doprinos Optime  HTu u 3. kvartalnom izvjescu je  196 miliona kuna u 2020 godini. Zasto mislite da Zaba nece ” moci ” upravljati Optimom ? Za pare od preko 200 miliona kuna godisnje naci ce se netko tko zna i moze. Ako je Škegro upravljao sa Metronetom i uspio ga sa hrvatskim fondom uoravljati i prodati po cemu mislite da Talijani nece ” moći ili znati ? ” Toliko je jadna Optima da je HT ne da iz saka.

 

Status Quo: Roll Over Lay Down

renči, 09.06.2021. u 21:26

Doprinos Optime  HTu u 3. kvartalnom izvjescu je  196 miliona kuna u 2020 godini. Zasto mislite da Zaba nece ” moci ” upravljati Optimom ? Za pare od preko 200 miliona kuna godisnje naci ce se netko tko zna i moze. Ako je Škegro upravljao sa Metronetom i uspio ga sa hrvatskim fondom uoravljati i prodati po cemu mislite da Talijani nece ” moći ili znati ? ” Toliko je jadna Optima da je HT ne da iz saka.

 

OPTIMA radi samo da vraca dug vjerovnicima i to cini sve teze i teze i zadnje kvartale posluje sa gubitkom i smanjuje se broj korisnika,zar ne?

Dok moze vracati dug (a cini to sve teze) biti ce ok,ali kada ne bude mogla ,mislim da slijedi velika dokap. (uz vjerovatno iskljucenje malih) i pretvaranje dijela duga (ili cijelog) u dionice.

Njihova opticka mreza itd. je u rukama vjerovnika-kreditora ,a tvrtka je cijela pod ogromnim dugom.Bez restrukturiranja ja tu ne vidim nikakav boljitak za firmu.

yieldchaser, 09.06.2021. u 16:16

I nastavno na ovo… Tko zna tko je kupovao od Hanžekovićke…

Prije su naši mirovinci našim novcem kupovali dionice Leda pri povećanjima TK ulozima. To je strategija, kaj misliš… Zašto se nije dalo na javnu ponudu pa neka kupi tko je zainteresiran, a onda neka fondovi kupuju od tih ili trećih… Gdje završi novac plaćen za dionicu/poslovni udio pru povećanju TK ulozima? Pitanje na koje masa ‘eksperata’ ne zna odgovor. Završi na računu društva, eto gdje završi. I to su radili ti vrsni fond menadžeri jer su se Todorić i ekipa sjetili da bi bilo zgodno malo zagrabit u novac fondova. Je li to zakonito? Jest. Ali non omne quod licet honestum est.

Tko je kupovao od Ane Hanžeković? Mogla je kupit takva neka budala s tuđim novcem, a za nekog trećeg. Šta mi znamo za koga je to i s kojim ciljem… Poanta je da se ovdje ignoriraju financijski pokazatelji koji su jezivi. Jezivi.

Al ga mlatis. Vjerojatno je kupio UG jer on kupuje i Hanza Mediju.

@renci

Naravno da će znati upravljati i upravljat će daleko bolje od HT-a pogotovo pripremom i prodajom same kompanije.

@bisakovi

Baš to. Oni rade samo da otplaćuju enormne dugove i to im ide sve teže…

Zlatno tele Zagrebačke burze.

yieldchaser, 09.06.2021. u 15:36

@Andromeda

Nego odgovorite Vi meni zašto je netko kupio te dionice i uložio 15 mil. kuna? Mislim da ćete se složit da nitko ne ulaže toliki novac s strategijom ” možda nešto bude od prodaje pa ćemo riskirati “.Ne 15k  kuna nego 15 mil.kn !

Odgovorit ću Vam, dakako. I to zdravoseljačkom logikom ću Vam odgovorit. Kupio je iz istog razloga iz kojeg se onaj tko se po vani tukao išao tuć. Išao se tuć u uvjerenju i očekivanju da će batine dat, a ne da će ih dobit. Iz kojeg razloga je prošle godine Buffett kupovao dionice aviokompanija? Računao je da će na tome zaradit. A bio je dovoljno pametan da brzo shvati kud ta dinamika vodi i da nema u tome zarade.

A uspoređivati Kraš i Optimu je u najmanju ruku nepristojno od Vas. Kraš je zdrava profitabilna kompanija, a Optima je propala kompanija koja ima vrijednu infrastrukturu, a vi svi od toga ovdje radite zlatno tele i ignorirate brojke. Ja ovdje nemam interesa nikakvog, osim da vam pomognem da ne uništite sebe, a i druge. Nemam dionice Optime, niti ih ikad imam namjeru steći. Imam dionice Zagrebačke banke i Hrvatskog Telekoma.

-na moje pitanje zašto je netko nedavno i to  prije roka za prodaju, kupio Optimu u vrijednosti od 15 mil. kuna nemate odgovor niti mišljenje. Tj. imate , budala neka kako kažete koja se išla tuć u nadi da će dat batine.Znači ipak se ne slažete samnom da nitko ne ulaže toliki novac na strategiji ” možda nešto bude od prodaje pa ćemo riskirati “. Vi mislite da je tako.Zanimljivo.

-nije nepristojno uspoređivati Kraš i Optimu jer je usporedba bila u vezi prodaje i eventualnog većeg broja zainteresiranih te samim tim postizanja više cijene u nabidavanju.Do nabidavanja može doći bez obzira na to koliko je firma uspješna. S druge strane nepristojno je od Vas neprestano  s tolikom energijom pisati o nečemu što ni ne posjedujete niti planirate imati.Imate dakle konkurentsku firmu u portfelju , imate temu u vezi toga pa objašnjavajte tamo kolika je bila cijena Ht-a u IPO-u a kolika je sad, zašto svake godine pada, zašto je loše zadnje financijsko izvješće , zašto  broj korisnika pogotovo fiksnih usluga pada ,zašto će preko noći HT ostati bez preko 1500000 korisnika koji mu nose toliko i toliko prihoda svaki mjesec.Meni ni na kraj pameti nije da idem na te teme i tako zdušno pišem o tome.

– o interesima i uništavanju i pomaganju  molim Vas da nas ne podučavate.Ovo nije crkva nego tržište kapitala i svatko ima interesa više ili manje.Floskule o pomaganju preskočite jer ljudi nisu prazne glave pa da samostolno ne mogu  donositi odluke bez da im netko “pomaže”.

New Report

Close