OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A stvarno je smiješno dušebrižništvo tipa neće ovo nikad na 3 ili 4 kn.
Ne znam što to ljudima treba…ono ne znaš ništa o Optimi niti imaš dionice ali svejedno daješ “dobronamjerne” savjete..

Bas se pitam tko ce docekati ovdje proljece 2021 , za vas kolega ne sumnjam ali sumnjam na kratkorocne spekulante.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Nema još puno dionica kojima se može duže zadržavati cijenu, kad tad će biti snažan rast kad se odigra sve što se mora , sad je ovo jedna druga dimenzija kad su izvjesna buduća izvješća na zavidnoj razini uz očekivano dodatno "ušminkavanje" pred prodaju, očekujem i ponekog novoga jačega investitora koji će prepoznati priliku.
Zapamtite, vlasnik uvijek želi prodati po što većoj cijeni i nema tu poklona nikome.
Ja očekujem nekoliko faza rasta kako se bude bližila prodaja:
1)čim završe rasprodaju a nemaju još puno očekujem cijenu na 2.00- 2.50 kn
2) dobro izvješće 1 kvartal 2.50- 3.00 kn
3) ljeto, dobro izvješće 2 kvartal i procjena vrijednosti 3.50-4.00 kn
6) kraj 2019 i početak 2020, odlično godišnje izvješće, prodaja uz objavu javnog natječaja, špekulacije oko cijene i potencijalnih kupaca 5.00-6.00-7.00 kn
Ovo je naravno samo moja pretpostavka, apsolutno je sve moguće po pitanju cijene na burzi.
Ali da vrijedi dionica više od trenutne cijene nije upitno, treba biti strpiljiv i vrijednost će se prije ili kasnije naplatiti,ako ne prije u trenutku prodaje sigurno a to je onda na kraju samo pitanje vremena.


Moj post gore od 16.02. kada je cijena bila 1.70, zasad sve ok.
Vrijeme će kao i uvijek pokazati tko je u pravu…prodavači ili kupci.
Istina, treba strpljenja i živaca ali bi zarada mogla na kraju biti lijepa.


Ne vidim izvješće lošim. Svi ste se uhvatili izvješća.
Ovo je maraton. Ulazimo u završnicu.

Svi su se uhvatili izvješća s razlogom moja zloćo!

Puno se tu najavljivalo izvrsno izvješće i raketa nakon Q1, a kad ono ćorak, i to popriličan.

Tako da bi se svi ovi stručnjaci koji su propagirali povećane prihode zbog prelaska cijelog Zagreba na Optimu, koji su najavljivali izvrsno izvješće, fantastične rezultate i eksploziju kupnje nakon objave Q1 trebali pokriti ušima i podviti rep, a ne nastaviti dalje kukurikati i perfidno drukerski posipati se pepelom, jer su postali vrlo neuvjerljivi i nevjerodostojni.

Izvješće je razočarenje upravo iz pretjeranih i nerealnih najava i očekivanja i širenja netočnih informacija.

A oni koji su tu zbog obveze prodaje firme (kao ja) će ionako tu i ostati, kakvo god financijsko izvješće bilo, iako, ja se osobno neugodnije osjećam nakon objave Q1.

Svi su im poslovni pokazatelji u minusu osim “Data” broja korisnika koji je porastao 8% i IPTV-a koji je ostao isti.

Preneseni gubitak je 871.729.748 (to je blizu milijardu kuna da budemo jasniji) i manji je za 3.777.481 kn. Kratkoročne obveze su veće 147.091.664,00 kuna, dok su dugoročne manje za 60.525.942,00 kn.
Puno je to novaca za vratiti u kratko vrijeme, a ja se pitam od kuda?

Prihodi unatoč trubljenju nekih ovdje najglasnijih drukera nisu ozbiljnije rasli, a nema niti dobiti.
Sveukupno, da nema obveze prodaje na horizontu, ja to ne bi štapom dirao, ali obzirom da je prodaja izvjesna (ili možda nije), mislim da vrijedi riskirati.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ja sam jedina bezbrižna.
Ne znam pročitati FI
🙂



Ne vidim izvješće lošim. Svi ste se uhvatili izvješća.
Ovo je maraton. Ulazimo u završnicu.

Svi su se uhvatili izvješća s razlogom moja zloćo!

Puno se tu najavljivalo izvrsno izvješće i raketa nakon Q1, a kad ono ćorak, i to popriličan.

Tako da bi se svi ovi stručnjaci koji su propagirali povećane prihode zbog prelaska cijelog Zagreba na Optimu, koji su najavljivali izvrsno izvješće, fantastične rezultate i eksploziju kupnje nakon objave Q1 trebali pokriti ušima i podviti rep, a ne nastaviti dalje kukurikati i perfidno drukerski posipati se pepelom, jer su postali vrlo neuvjerljivi i nevjerodostojni.

Izvješće je razočarenje upravo iz pretjeranih i nerealnih najava i očekivanja i širenja netočnih informacija.

A oni koji su tu zbog obveze prodaje firme (kao ja) će ionako tu i ostati, kakvo god financijsko izvješće bilo, iako, ja se osobno neugodnije osjećam nakon objave Q1.

Svi su im poslovni pokazatelji u minusu osim "Data" broja korisnika koji je porastao 8% i IPTV-a koji je ostao isti.

Preneseni gubitak je 871.729.748 (to je blizu milijardu kuna da budemo jasniji) i manji je za 3.777.481 kn. Kratkoročne obveze su veće 147.091.664,00 kuna, dok su dugoročne manje za 60.525.942,00 kn.
Puno je to novaca za vratiti u kratko vrijeme, a ja se pitam od kuda?

Prihodi unatoč trubljenju nekih ovdje najglasnijih drukera nisu ozbiljnije rasli, a nema niti dobiti.
Sveukupno, da nema obveze prodaje na horizontu, ja to ne bi štapom dirao, ali obzirom da je prodaja izvjesna (ili možda nije), mislim da vrijedi riskirati.

[/quote]

Jubito, vjerovali smo u bolje izvjesce i nije se desilo. Smola.
Medjutim da je lose uopce nije.
Otkud vam uopce ideja da je lose?
Manji troskovi? Veci prihodi? Veca Ebitda?
To je lose?
I jos vaznije, umjesto da tamburate po povecanom dugu pa zar ne shvacate covjece Bozji da je to upravo najbolja stvar koju mozete zamisliti?? Jer su mentori financirali izgradnju infrastrukture. Da firma ima i nesto “mesa”, a ne samo ugovore s korisnicima, te tako bude atraktivnija kupcima. Znaci da se brinu o njoj. Jer da se ne brinu pustili bi ju bez ulaganja i propala bi za godinu dvije.
Citajte malo izmedju redova i ne tamburajte bez veze.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

Kakvo drukanje od uvijek istih igrača….
Optima radi odlično….
Pa ima još 5-8 Q da se firma proda….to je dosta vremena za zaraditi novce,naći kupce…!!!!!
Špekulanti su najgori za dionicu, ja mogu čekati jer vidim da se dobro radi,puno je prešlo na Optimu…ZG,Holding….a sigurno će biti još iznenađenja.
A sad zamislite da netko želi ući na tržište i kupi Optimu i Tele 2 skupa….
Kao što se šuška da Tisak ide amerima….
Meni je izvješće dobro i ja zadovoljan.
Tko nije zbogom.

“Za procjenu vrijednosti dionica korištena je metoda diskontiranih novčanih tokova, koja je temeljena na međunarodno priznatim standardima za procjenu vrijednosti i uobičajeno se koristi između sudionika tržišta u određivanju vrijednosti dionica”
ovo je bilo danas vezano za preuzimanje MIV-a
predlažem da si netko da truda pa po ovoj metodi procijeni vrijednost Optime, čisto da vidimo di smo
nisam ekonomist, inace bi ja to probao izracunati

Ajme, koliko postova danas. Nije me bilo cijeli dan pred racunalom, tek sad sam prosao izvjesce.

Kaze predsjednik Uprave: “Uspjeh smo u ovom tromjesečju zaokružili realizacijom suradnje s Gradom Zagrebom čijih smo gotovo 80 institucija u rekordnom vremenu priključili na našu optičku mrežu.”
…ali ima jos:
“do naših novih krajnjih veleprodajnih i maloprodajnih korisnika, poglavito za realizaciju projekta Grad Zagreb i CARNet

..znaci i CARNet je nas….

Sta bi ovo bilo:”značajne aktivnosti na pripremi velikog ICT projekta koji se dijelom financira iz bespovratnih EU sredstava”

Financijski samo malo ispod mojih ocekivanja, ali napredak je vrlo vidljiv. (Vise nego udvostrucena dobit iz poslovanja, ok povecanje ebitda). Razocarani su oni koji su ocekivali previse. Njihova ocekivanja su posljedica nepoznavanja dugorocnog poslovanja firme.

@st: Ne znam sta je, ali po ovome, CARNet je novi Optimin korisnik. Nisam nista cuo o tome prije….

@Juka
… šta to nije neko smeće od festivala 🙂 ma nije, čini ti se.
Znaci ima ovdje i takvih. Me likes.

@LeoNT
svaka cast, kolega
ne znam kako mi je promakla ova informacija, inace sve pazljivo procitam
cini se da ova prica sad izgleda puno bolje nego sta trenutne brojke pokazuju, a mislim da svi znamo da je za CARNet potrebna vrhunska infrastuktura
neka samo oni nastave ulagati, brojke ce doci kad tad

New Report

Close