Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znam, o demografiji nitko ne razmišlja.
Svi i dalje misle da je Ponzi shema zvana mirovinski sustav održiva. A nije.
Slom je neizbježan. Dok mirovinski sustav ne kolapsira neće biti niti promjena.

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

HNB: ništa od oporavka

http://www.jutarnji.hr/poruka-iz-hnb-a–u-novoj-godini-ceka-nas-stagnacija–nezaposlenosti-ce-i-dalje-biti-na-povisenoj-razini-/1227631/


Zdrav razum kod nas ne vrijedi. To je apstraktna kategorija za sve polit. garniture.
Nego ima li tko iskustva kako se ponasala i ponasa burza u Rumunjskoj i Bugarskoj u slicnim okolnostima? Oni su, navodno, s nama u ravnini ili tu negdje?

Evo ovako nekako 🙂

Vaš link …[/url]

Nadam se da mi forumaši neće zamjeriti što se radujem ovom padu NASDAQ-a, ipak mi je tamo veća pozicije nego tu kod nas.

Hoće li se slomiti do kraja pa će ući u bear market ili će FED reagirati brzo pa će se odbiti na ATH, po mom sudu za CROBEX uopće nije bitno dugoročno.

Po meni za CROBEX je najbitnije u kolikoj mjeri će se ostvariti one tri stavke koje sam naveo u postu gore i prema tome ću korigirati svoje pozicije na ZSE.

Kako idem na duže vrijeme u inozemstvo, neće me biti ovdje tako često.

LP

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Malo konkretnije, jer ovaj defaultni time frame ne daje pravu sliku ovim manje snalažljivijima :)….

Vaš link …

Vaš link …



@Twixer

Nemam nikakav problem ni sa protivnicima monetizacije… dapače, jako bih volio moći zaraditi na shortanju hrvatskog duga u slučaju da monetizacija propadne kad bi mi to na ZSE-u omogućili.

Volio bih i kad bi ovi naši građani što misle da autoceste jako vrijede te iste autoceste kupe na natječaju, da potkrijepe svojim novcima stavove, a ne novcima svih poreznih obveznika. [emo_smijeh]

Znači ovi koji misle uzet autocestu u koncesiju su budale? Koji će izgubiti na tom poslu??.?

realbear
Kako idem na duže vrijeme u inozemstvo, neće me biti ovdje tako često.

hm,malo bure i već briše.neznam što o tome misli posejdon

posejdon,molim te javi se

Wall Street se ruši, je li došao kraj ‘bikovskog’ tržišta?

vlad111 neće imat s nama posla
geronimo valjda čeka da dođe/uđe američka konjica

Wall Street se ruši, je li došao kraj ‘bikovskog’ tržišta?

Turizam stabilno raste iz godine u godinu.
http://direktno.hr/en/2014/domovina/1332/U-kolovozu-8-posto-vi%C5%A1e-turista-u-odnosu-na-isti-mjesec-pro%C5%A1le-godine.htm

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim



to što će napraviti strani koncesionar možemo i mi.

Zbog spread-a na kamate mogući koncesionar ima dugoročnu dobit (bolje upravljanje je tu samo manji dio), a država trošak tih kamata mora uzeti nekom drugom da deficit proračuna ne eksplodira.

[/quote]

Spread na kamate koje trenutno plaća HAC i one koje bi po novom dobio je ogroman. Vjerovatno sa 10% na 5,5%.
Tako da ne znam o čemu priča Pajdaš-Dončić kad kaže da nam se reprogram ne bi isplatio?
Da ne kažem da bi bilo mudro OMFove uključiti u priču na način da od mjesečnog iznosa od 400 milijuna umjesto u državne obveznice ulože nekih 100 mil kuna mjesečno u HAc i za to odbiju odgovarajući udio.
Uz milijardu kuna koje ima HAC, plus 1,2 mrld kn od mirovinaca te uštede na trošlovima od 500 mil kuna uvođenjem vinjeta cijela priča bi ispala puno povoljnija i za građane kao porezne obveznike i za klijente OMFova i za društvo u cjelini.

Lijepi pozdrav

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

Vaš link …[/url]

New Report

Close