Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

VALUTE
Rasprodaja nafte i zlata ojačala dolar
Autor/izvor: SEEbiz / Hina
NEW YORK – Cijene nafte pale su za čak četiri posto, ispod razine od 100 dolara za barel, zlato je bilo nadomak najvećem tjednom gubitku u proteklih četvrt stoljeća

Unatoč snižavanju ključnih kamatnih stopa u SAD-u, prošloga je tjedna na deviznim tržištima zabilježen oporavak američkog dolara. Tečaj dolara ojačao je prošloga tjedna prema euru 1,7 posto, pa je euro u petak iznosio 1,5426 dolara. Na godišnjoj razini euro je i nadalje u plusu prema američkoj valuti za otprilike šest posto.

Dolar je ojačao i prema britanskoj funti za otprilike 1,7 posto, na 1,9849 dolara za funtu. Funta se našla pod pritiskom nakon što su službene bilješke s ovomjesečnog sastanka odbora za monetarnu politiku britanske središnje banke navele analitičare na zaključak da bi Bank of England mogla uskoro sniziti ključne kamatne stope.

U odnosu na švicarski franak dolar je poskupio 1,15 posto, na 1,0095 franaka. U odnosu na japanski jen ojačao je 0,5 posto, na 99,48 jena. Oporavak dolara uslijedio je nakon što su ulagači krenuli u dobitonosne prodaje nafte, zlata i ostalih roba, ulažući ponovno u američku valutu uoči uskršnjeg predaha.

Cijene nafte pale su za čak četiri posto, ispod razine od 100 dolara za barel, zlato je bilo nadomak najvećem tjednom gubitku u proteklih četvrt stoljeća, a i platina je bila na dobrom putu da zabilježi najveći tjedni pad vrijednosti u proteklih više od 20 godina. Stoga su se ulagači počeli povlačiti s tržišta roba i kupovati dolar, pomogavši mu da se uzdigne s rekordno niskih razina prema euru i švicarskom franku, dosegnutih u prvoj polovini tjedna.

Ranije tijekom tjedna američka središnja banka Fed smanjila je ključnu kamatnu stopu na savezne fondove za 0,75 postotnih bodova, s 3 na 2,25 posto, što je pritisnulo tečaj dolara nadomak rekordno niskih razina prema europskim valutama. Fed je, također, smanjio diskontnu stopu, koja se primjenjuje u izravnom kreditiranju poslovnih banaka iz Fedovih fondova, sa 3,25 na 2,50 posto.

“Dolar se drži nevjerojatno dobro te sam sve skloniji zaključku da nagli pad cijena roba zadaje glavobolje ulagačima, potičući kratkoročnu potražnju za dolarima”, ističe Neal Kimberly iz londonskog BTM-UFJ-a.

U međuvremenu su britanska središnja banka Bank of England i Europska središnja banka (ECB) u četvrtak preko kratkoročnih zajmova ubrizgale u bankovni sustav pet milijardi funta, odnosno 15 milijardi eura kako bi poduprle likvidnost banaka u vrijeme uskršnjih blagdana.

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."


Nažalost, to je za ovu našu jadnu burzu ipak bitan podatak.


Na žalost ja sam jako skeptičan. Ako raste burza u USA onda se gleda okruženje. A ako je i tamo pozitiva ne bojte se naći če se burza u svijetu koja je u minusu npr. Nigerijska. Bilo koji razlog je dovoljan da se naše dionice od velikih fondova sruše.


Problem koji je sad krenuo na Hrvatskom tržištu je taj što će većina investitora čim se tržište malo oporavi odmah krenuti u prodaju kako bi izvukla kakav takav dobar rezultat a to će pak opet dovesti do stagnacije ili do pada

ej, ljudi, pa dajte se onda malo preselite na druge teme, hebemumiša
[cool]
zar vas baš ništa ne može oraspoložiti???
i ovakav bullrun na wall streetu znači nešto, nije to bezvezarija koja nema ni na što utjecaja.

hate red


” ej, ljudi, pa dajte se onda malo preselite na druge teme, hebemumiša [cool] zar vas baš ništa ne može oraspoložiti??? i ovakav bullrun na wall streetu znači nešto, nije to bezvezarija koja nema ni na što utjecaja.

Ma ja sam OK, bit će dobro ovaj tjedan, sve ukazuje na to.[thumbsup]

I'LL BE BACK

kamenac@
…mislim da je problem u farbanju jaja…oni bojili u crveno…,a ti izgleda u zeleno…[rolleyes]

Ameri završili u petak i danas u lijepom zelenilu. Izgleda da se kod njih trend okrenuo u suprotnom (rastućem)smjeru. Sutra smo na redu mi i EU [thumbsup]

Ignore: KressoM, delux


Ameri završili u petak i danas u lijepom zelenilu. Izgleda da se kod njih trend okrenuo u suprotnom (rastućem)smjeru. Sutra smo na redu mi i EU [thumbsup]

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=1a2b86b2-9154-4108-a33d-8107fd6c4f1f
Bez obzira na ovu lošu vijest vjerujem da ćemo sutra UP [thumbsup]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ne znam kakve veze imaju morski psi (od kojih je najveći krepao od gladi jer se sada zbog zime nitko ne kupa [lol] ), sa sutrašnjim oporavkom burze?
Mislim da gornje sličice zorno pokazuju što i nas čeka sutra [smiley]

Ignore: KressoM, delux


Ameri završili u petak i danas u lijepom zelenilu. Izgleda da se kod njih trend okrenuo u suprotnom (rastućem)smjeru. Sutra smo na redu mi i EU [thumbsup]


Ameri završili u petak i danas u lijepom zelenilu. Izgleda da se kod njih trend okrenuo u suprotnom (rastućem)smjeru. Sutra smo na redu mi i EU [thumbsup]

AMERI ti u petak nisu RADILI!!!!!![bye]

Sutra očekujem ljepotu na tržištu kapitala, nešto kao ovo:

Vaš link[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

cijena zlata i nafte se korigirala zadnjih tjedan dana, kazu analiticari da bi trebale ostati relativno stabilne cijene do kraja godine, zlato 900-975 USD/ounce, a nafta 80-110$…
mozda je to samo navlacenje analiticara, ali svakako ovaj tjedan ocekujem oporavak i nase burze[thumbsup]

“Please, God, Just One More Bubble.”


…AMERI ti u petak nisu RADILI!!!!!

Ma lapsus, naravno da sam mislio na čevrtak kad su završili zeleno…

Ignore: KressoM, delux

World Business

ASIA
Nikkei 225 12725 +245.35 (+1.97%)
Hang Seng 22191 +1,018.00 (+4.82%)
All Ordinaries 5356 +173.30 (+3.34%)

U.S.
Dow 12549 +187.32 (+1.52%)
Nasdaq 2327 +68.64 (+3.04%)
S&P 1350 +20.37 (+1.53%)

EUROPE, CROBEX[pray]

Al se zelene EU indexi! odlična uvertira pred otvaranje naše burze za 15 minuta [thumbsup]

Ignore: KressoM, delux

Gospodo… Ameri su radili i u petak i jučer… bili su ekološki vrlo svjesni [thumbsup]


avax10: ” Ameri završili u petak i danas u lijepom zelenilu. Izgleda da se kod njih trend okrenuo u suprotnom (rastućem)smjeru. Sutra smo na redu mi i EU [thumbsup] ” http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=1a2b86b2-9154-4108-a33d-8107fd6c4f1f Bez obzira na ovu lošu vijest vjerujem da ćemo sutra UP [thumbsup]

Izgleda da je i ova naizgled nevažna vijest usporila rast crobexa.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close