Okretni solarni sustav proizvodi 45% više energije

Naslovnica Forum Komentari članaka Okretni solarni sustav proizvodi 45% više energije

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Da li postoji mogućnost da će HEP po zakonu morati otkupljivati “višak” energije od solarnih elektrana, kao što je u Slovačkoj ili češkoj?

Kod nas ti je to sve zbrda zdola. Zmajlović kaže kako se usklađuju pravilnici sa onima EU gdje nema ograničenja kvota ponaosob za male elektrane do 30kw. On tvrdi da procedura dobivanja suglasnosti od HROT-e nije potrebna ako imate ugovor sa otkupljivačem a s druge strane HROT-e radi po svom dajući suglasnosti na projekte strancima i tako su potrošili kvote. Drugo kvote su ispucane jer su išle uglavnom HEP-u koji će proizvest jeftinu struju i dobit državne poticaje jer ne mogu sami od sebe otkupljivat a naravno da će je prodati skupo. U EU solarne elektrane do 30 kw kojih i je najviše ne prolaze ovu proceduru već ide projekat-otkupljivač-montaža-puštanje u pogon. U ovoj nasoj drzavi neznas tko je lud a tko tup. Normalnih ocigledno nema. Nadalje umjesto da se kvote trose po realizaciji oni potrose kvotu samim ugovorom makar on ne bio nikada realiziran. Na taj nacin samo daju prostor spekulantima koji onda vucu građane za rukav i traze njihove krovove za neku mizeriju. Meni su dva dosla i nudili mi 4000 eura u zamjenu da ja njima dam krov na 15 godina. Ne zaboravi da sa dobrim panelom ti mozes povratiti trosak uloga koji se krece oko 140.000 kuna za 4-5 godine. Pogle si samo kolika je lista firmi a i građana koje su dobile ugovore a jos nista nisu napravili. Kvota se potrosila a realizaciji ni traga.

New Report

Close