Niču hoteli vrijedni 4,3 milijarde kuna: Gradi se od Istre do Dubrovnika

Naslovnica Forum Komentari članaka Niču hoteli vrijedni 4,3 milijarde kuna: Gradi se od Istre do Dubrovnika

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Pa neka mi neko kaze da ovo nije placeni clanak da se dizu i dalje precijenjene turisticke dionice koje se trze po 2 booka dok se druge valjaju u blatu od 0,1-0,5 booka….
Koliko kosta ovo..
Moga bi i ja malo svoje dionice pocet reklamirat kroz medije..
Inace onaj clanak sa gosp. Bilbijom kojem svaka cast na hrabrosti i entuzijazmu sto sipa ogromnu kolicinu privatnog novca na burzu smatram sramotom hrvatskog novinarstva…ono dno dna…
Zamislite naslova…pravo vrijeme za shoping brodarskih dionica..
Sjetim se odma reklama iz 2007-2008 analiticara hipo banke.koji su davali snazne preporuke za kupnju dionica dalekovoda po cijeni od 1500 kuna….a danas bez obzira na dokapitalizaciju je nitko nece ni za 14 kuna..
95% ljudi koji su prvi put dosli na burzu sa ipo HT 2007 god. nikad vise nece uloziti niti jedne jedine lipe jer su izgubili sve sto su imali i jos lizu rane a po svemu sjdeci ce do smrti…treba na burzu doci nova generacina rodena iza 2000 jer su mirovinski fondovi zajedno sa mecenama i polugama tipa Lukovic Franjo i ekipa toliko opljackali ljude i oteli im cjelozivotnu ustedevinu dok je ista elita zajedno sa svojom rodbinom prodavala dionice na samom vrhu i to vidi vraga bas mirovinskim fondovima koji su sumanuto kupovali i onda kad su sve lupili reklo da je trziste dionica precikenjeno 50%…a u to je prednjacio Dinko Novoselac inace kum Zorana Milanovica…direktor AZ mirovinskog fonda…
Onda se ljudi gledaju na TV ove male kriminalce tipa Kalmeta i Sanader koji su ukrali po desetke miliona kuna….a ovi sta su zamracili milijarde i bacili ljude na ulicu i doslovno otimacinom oteli im stanove lroz sramotne kredite u svicarskim francima i pljackom na burzi kroz svjesno rusenje trzista i sisanje ovaca tj. sitnih malih ljudi..
Sve u svemu pisite o tome.malo….i kad objavljujete placene clanke dajte barem malo vise maste..
Cuvajte svoje teskom mukom stecene pare jer ce vam ih prvom prilikom navedena ekipa izbiti iz depa zajedno sa ovim sitnim malim dusama od novinara i placenom clancima.
Da ima prilika na burzi za zaradu i to iznadprosjecnu definitivno ima…ali sami se informirajte i odlucite gdje cete uloziti svoj novac….a kad vidite reklamu za neki dionicu odmah je prodajte u koliko je imate…
Isto tako ako vidite kontra reklamu da ne ulazete u nekakav sektor ili dionice odmah ih kupite..
Zarada zagarantirana…iz vlastitog iskustva govorim.
Sretno

A BALVANA!!! :) :) :)

Pa neka mi neko kaze da ovo nije placeni clanak da se dizu i dalje precijenjene turisticke dionice koje se trze po 2 booka dok se druge valjaju u blatu od 0,1-0,5 booka….
Koliko kosta ovo..
Moga bi i ja malo svoje dionice pocet reklamirat kroz medije..
Inace onaj clanak sa gosp. Bilbijom kojem svaka cast na hrabrosti i entuzijazmu sto sipa ogromnu kolicinu privatnog novca na burzu smatram sramotom hrvatskog novinarstva…ono dno dna…
Zamislite naslova…pravo vrijeme za shoping brodarskih dionica..
Sjetim se odma reklama iz 2007-2008 analiticara hipo banke.koji su davali snazne preporuke za kupnju dionica dalekovoda po cijeni od 1500 kuna….a danas bez obzira na dokapitalizaciju je nitko nece ni za 14 kuna..
95% ljudi koji su prvi put dosli na burzu sa ipo HT 2007 god. nikad vise nece uloziti niti jedne jedine lipe jer su izgubili sve sto su imali i jos lizu rane a po svemu sjdeci ce do smrti…treba na burzu doci nova generacina rodena iza 2000 jer su mirovinski fondovi zajedno sa mecenama i polugama tipa Lukovic Franjo i ekipa toliko opljackali ljude i oteli im cjelozivotnu ustedevinu dok je ista elita zajedno sa svojom rodbinom prodavala dionice na samom vrhu i to vidi vraga bas mirovinskim fondovima koji su sumanuto kupovali i onda kad su sve lupili reklo da je trziste dionica precikenjeno 50%…a u to je prednjacio Dinko Novoselac inace kum Zorana Milanovica…direktor AZ mirovinskog fonda…
Onda se ljudi gledaju na TV ove male kriminalce tipa Kalmeta i Sanader koji su ukrali po desetke miliona kuna….a ovi sta su zamracili milijarde i bacili ljude na ulicu i doslovno otimacinom oteli im stanove lroz sramotne kredite u svicarskim francima i pljackom na burzi kroz svjesno rusenje trzista i sisanje ovaca tj. sitnih malih ljudi..
Sve u svemu pisite o tome.malo….i kad objavljujete placene clanke dajte barem malo vise maste..
Cuvajte svoje teskom mukom stecene pare jer ce vam ih prvom prilikom navedena ekipa izbiti iz depa zajedno sa ovim sitnim malim dusama od novinara i placenom clancima.
Da ima prilika na burzi za zaradu i to iznadprosjecnu definitivno ima…ali sami se informirajte i odlucite gdje cete uloziti svoj novac….a kad vidite reklamu za neki dionicu odmah je prodajte u koliko je imate…
Isto tako ako vidite kontra reklamu da ne ulazete u nekakav sektor ili dionice odmah ih kupite..
Zarada zagarantirana…iz vlastitog iskustva govorim.
Sretno

A BALVANA!!! :) :) :)

Treba biti imun na razno razne reklame i utjecaj novinara, kao i u svemu u životu.
O precjenjenosti turisičkog sektora ne bih previše, ali činjenica je da taj sektor posluje s velikim profitima i da se još uvijek razvija, te da i dalje postoji velik prostor za napredak i pozicioniranje na tržištu.
One dionice koje se posluju na 0,2 booka ne znači nužno da su dobra investicija, naprotiv, što znači nizak book ako i dalje posluju negativno i nema naznaka preokreta u poslovanju.
Nije sve tako egzaktno, inače bi svi bili milijunaši.

Kad sam govorio o booku nisam ga stavio kao glavni pokazatalj za investiranje…
Treba uzeti sve fundamente…perspektivu i procijeniti sam za sebe dali se isplati..
Na.kraju krajeva ti isti turisti sa 2 booka su ne tako davno poslovali sa gubitkom…a neki posluju i dalje a neki ostvarivaju veliki profit.
Takoder ima dionica koje su jako podcinenjene…prvenstveno mislim na prehrambeni sektor…
Naravno da book nije nikakva karika za ulaganje….ali je.kao pokazatelj precinenosti i tekako vazan.
Ja osobno smatram da su sve turisticke dionice napucane propagandom i da mnoge od njih ne zasluzuju cjenu.po kojima se trguju…a da pojedine imaju jos razloga za rast nitko ne osporava….turizam je nasa snaga….koja se pocinje iskorostavat konacno…
A prehranom mozemo hfaniti pola europe…a prehrambene dionice …osim ovih fondovskih su po mom misljenju jako podcinenkene bez da se ovo shvagi kap bilo kakva preporuka za bilo kakbu akciju ili reakciju na iste..

A BALVANA!!! :) :) :)

Buduci da je samonela u diru samo da rezimiram.
Kad bi iskoristili samo 20% resursa i napravili od poljoprivrede samo20% onoga sto smo napravili od tirizma mi bi bili nova svicarska za koju bi se izbjeglice tukle da ostanu i dobiju drzavljanstvo…..a ovako trujemo i sebe i svoju djecu uvozeci pokvarenu hranu koju vai daju svinjama….
Zasto mi nebi bili prehrambeni gigant i to jaci od tiristickog..
Imamo jos vise potencijala i resursa nego u turizmu…a da ne govorim koliko bi mlkadih ljudi ostajalo a ne bjezalo iz zemlje…
Jer turizam je donio dobro samo nekima u hrvatskoj..
Hrana bi donijela dobro svima…

A BALVANA!!! :) :) :)

Nije mi baš najjasnije o čemu ti prijatelju ovdje lupetaš ali novac ulažu privatne kompanije i svoj novac mogu ulagati gdje god ih je volja a ne da im neka individua poput tebe određuje što će raditi sa svojim novcem. Ako smatraš da je poljoprivreda isplativija od turizma lijepo digni kredit, stavi muda na panj i pokreni nešto svoje umjesto što po portalima pišeš puste elaborate iz neke pljesnive sobice i čekaš dan kada će te netko zaposliti. Ako išta mrzim to su ovakvi likovi “puni znanja” a da ih okreneš iz njih ne bi ispalo niti 10 kuna…u kovanicama.

Meni je drago da privatni investitori preuzimaju rizik i investiraju o svom trošku.

Meni je dosta investiranja i Hr poduzetništva , investiram do daljnjeg samo u investicijsko zlato.

Bezporezno !

.

Ma ček…evo sam tek sad pročitao…Ma jel ti lexarius to pišeš o meni…
Pa dušo draga oni tkoji me poznaju znaju da intezivno se bavim ulaganjem i burzom još od 2004, a osim toga ja živim od svojih investicija i od turizma???????WTF si ti?????

A BALVANA!!! :) :) :)

I drugi put malo bolje pročitajte o čemu sam pisao jer je očito preintezivno i preteško za vas…..prije nego prnete ovakve gluposti

A BALVANA!!! :) :) :)

Ah da…Ti si jedan od onih koji je čuo da je sada turizam in i da treba prodati sve što imaš i kupiti nešto uz more i zivjeti na račun rente….a pretpostavljam i da si došao do neke sitne kunice te uložio u turističke dionice iako o investiranju pojima nemaš al…to je trenutno in…sve raste…nemože se izgubiti..
A ja koji evo pišem iz kako si rekao male pljesnjave sobice ni kune nebih uložio u hr turističke dionice jer su precijenjene i jer ih se napucava bezveze…
Nedavno sam se vratio čisto iz dosade na ZSE da vidim šta ima…Većina ….preko 80% investirane imovine mi je vani…i ne pada mi na pamet ovdje ulagati neki značajniji novac…o burzi pričam naravno..
A što se tiče turizma…tu sam na sreću rođen po dretnom zvijezdom i porijeklom sa našeg najljepšeg i najsunčanijeg otoka tako da su se moj dida i stari ni ne znajući pobrinuli n za mene ostavivši mi dovoljno da samo od toga mogu živjeti….
Tebi savjetujem srećo moja da pročitaš jedno pet-šest puta moj prvi post…a onda vidi di si uložio i u koju dionicu…možda ti i neznaš ili nisi doživio da na burzi zna i zagrmit i to dobro…polako…naučit ćeš…

A BALVANA!!! :) :) :)


Pa neka mi neko kaze da ovo nije placeni clanak da se dizu i dalje precijenjene turisticke dionice koje se trze po 2 booka dok se druge valjaju u blatu od 0,1-0,5 booka….
Koliko kosta ovo..
Moga bi i ja malo svoje dionice pocet reklamirat kroz medije..
Inace onaj clanak sa gosp. Bilbijom kojem svaka cast na hrabrosti i entuzijazmu sto sipa ogromnu kolicinu privatnog novca na burzu smatram sramotom hrvatskog novinarstva…ono dno dna…
Zamislite naslova…pravo vrijeme za shoping brodarskih dionica..
Sjetim se odma reklama iz 2007-2008 analiticara hipo banke.koji su davali snazne preporuke za kupnju dionica dalekovoda po cijeni od 1500 kuna….a danas bez obzira na dokapitalizaciju je nitko nece ni za 14 kuna..
95% ljudi koji su prvi put dosli na burzu sa ipo HT 2007 god. nikad vise nece uloziti niti jedne jedine lipe jer su izgubili sve sto su imali i jos lizu rane a po svemu sjdeci ce do smrti…treba na burzu doci nova generacina rodena iza 2000 jer su mirovinski fondovi zajedno sa mecenama i polugama tipa Lukovic Franjo i ekipa toliko opljackali ljude i oteli im cjelozivotnu ustedevinu dok je ista elita zajedno sa svojom rodbinom prodavala dionice na samom vrhu i to vidi vraga bas mirovinskim fondovima koji su sumanuto kupovali i onda kad su sve lupili reklo da je trziste dionica precikenjeno 50%…a u to je prednjacio Dinko Novoselac inace kum Zorana Milanovica…direktor AZ mirovinskog fonda…
Onda se ljudi gledaju na TV ove male kriminalce tipa Kalmeta i Sanader koji su ukrali po desetke miliona kuna….a ovi sta su zamracili milijarde i bacili ljude na ulicu i doslovno otimacinom oteli im stanove lroz sramotne kredite u svicarskim francima i pljackom na burzi kroz svjesno rusenje trzista i sisanje ovaca tj. sitnih malih ljudi..
Sve u svemu pisite o tome.malo….i kad objavljujete placene clanke dajte barem malo vise maste..
Cuvajte svoje teskom mukom stecene pare jer ce vam ih prvom prilikom navedena ekipa izbiti iz depa zajedno sa ovim sitnim malim dusama od novinara i placenom clancima.
Da ima prilika na burzi za zaradu i to iznadprosjecnu definitivno ima…ali sami se informirajte i odlucite gdje cete uloziti svoj novac….a kad vidite reklamu za neki dionicu odmah je prodajte u koliko je imate…
Isto tako ako vidite kontra reklamu da ne ulazete u nekakav sektor ili dionice odmah ih kupite..
Zarada zagarantirana…iz vlastitog iskustva govorim.
Sretno

svaka ti čast što si upamtio imena zlikovaca koji su opljačkali narod. sjećam se da je novoselec govorio da su dionice preskupe, ali kako je onda luković prodao dan prije krize svoje dionice zabe po ATH-u? može li nam to netko objasniti. no, kako je karma zeznuta stvar, više NIKAD se neće ponoviti dolazak tolikog broja malih ulagača na ZSE. uništili su burzu i sada će biti vječni dioničari dionica koje nitko nikada više neće htjeti u tim količinama. to je primjerena kazna. tko god može, treba sve prodati i otići sa ZSE-a zauvijek. u regiji i svijetu ima puno više prilika, a mali ulagač je zaštićeniji. ova gamad neka propadne što se mene tiče.

...povijest se ponavlja...


Nije mi baš najjasnije o čemu ti prijatelju ovdje lupetaš ali novac ulažu privatne kompanije i svoj novac mogu ulagati gdje god ih je volja a ne da im neka individua poput tebe određuje što će raditi sa svojim novcem. Ako smatraš da je poljoprivreda isplativija od turizma lijepo digni kredit, stavi muda na panj i pokreni nešto svoje umjesto što po portalima pišeš puste elaborate iz neke pljesnive sobice i čekaš dan kada će te netko zaposliti. Ako išta mrzim to su ovakvi likovi "puni znanja" a da ih okreneš iz njih ne bi ispalo niti 10 kuna…u kovanicama.

ima on love, ne brini. to toliko da se smrzneš. ne piše ti on iz pljesnive sobice, ali nema plitku pamet kao ti. vjerojatno si novi na ZSE pa ne shvaćaš o čemu on piše. sve to što ti kažeš stoji u teoriji, no ovdje se dogodilo nešto drugo, što ti je on lijepo pojasnio. turizam je isplativ, ali je to najrizičnija grana ulaganja. to zna svatko. ovo kod nas sa turističkim dionicama je plod marketinga određenih dioničara i na tome im svaka čast. no , realnost je drukčija. dovoljna je jedna petarda kod nas na obali ili par izbjeglica (već sad su krenuli prema dubrovniku neki) i od turizma neće biti ništa. ili recimo ružno vrijeme…dakle, rizično je zbog vanjskih faktora. a ovo o čemu bear piše, to je nešto sasvim drugo. on govori o pljački nas privatno našim novcem iz mirovinskih fondova. dakle, fond manager prodaje dionice svoje cure, mame, bake fondu kojim upravlja po ATH, a onda cijena padne za 30-99%. pri dnu, fond prodaje dionice, kupuju ih opet obitelj fond managera…kad se nakrcaju, cijena se diže gore uz pomoć naših novaca ….eto, o tome on piše. tako se kod nas radi. Samo bud.ala ili naivac mogu ulagati na ZSE nakon tih spoznaja.

...povijest se ponavlja...

To se i meni dogodilo da sam izgubio novac na burzi, kupovao sam perspektivnu dionicu belje prije skoro 4 godine i sad sam u minusu 60%



Pa neka mi neko kaze da ovo nije placeni clanak da se dizu i dalje precijenjene turisticke dionice koje se trze po 2 booka dok se druge valjaju u blatu od 0,1-0,5 booka….
Koliko kosta ovo..
Moga bi i ja malo svoje dionice pocet reklamirat kroz medije..
Inace onaj clanak sa gosp. Bilbijom kojem svaka cast na hrabrosti i entuzijazmu sto sipa ogromnu kolicinu privatnog novca na burzu smatram sramotom hrvatskog novinarstva…ono dno dna…
Zamislite naslova…pravo vrijeme za shoping brodarskih dionica..
Sjetim se odma reklama iz 2007-2008 analiticara hipo banke.koji su davali snazne preporuke za kupnju dionica dalekovoda po cijeni od 1500 kuna….a danas bez obzira na dokapitalizaciju je nitko nece ni za 14 kuna..
95% ljudi koji su prvi put dosli na burzu sa ipo HT 2007 god. nikad vise nece uloziti niti jedne jedine lipe jer su izgubili sve sto su imali i jos lizu rane a po svemu sjdeci ce do smrti…treba na burzu doci nova generacina rodena iza 2000 jer su mirovinski fondovi zajedno sa mecenama i polugama tipa Lukovic Franjo i ekipa toliko opljackali ljude i oteli im cjelozivotnu ustedevinu dok je ista elita zajedno sa svojom rodbinom prodavala dionice na samom vrhu i to vidi vraga bas mirovinskim fondovima koji su sumanuto kupovali i onda kad su sve lupili reklo da je trziste dionica precikenjeno 50%…a u to je prednjacio Dinko Novoselac inace kum Zorana Milanovica…direktor AZ mirovinskog fonda…
Onda se ljudi gledaju na TV ove male kriminalce tipa Kalmeta i Sanader koji su ukrali po desetke miliona kuna….a ovi sta su zamracili milijarde i bacili ljude na ulicu i doslovno otimacinom oteli im stanove lroz sramotne kredite u svicarskim francima i pljackom na burzi kroz svjesno rusenje trzista i sisanje ovaca tj. sitnih malih ljudi..
Sve u svemu pisite o tome.malo….i kad objavljujete placene clanke dajte barem malo vise maste..
Cuvajte svoje teskom mukom stecene pare jer ce vam ih prvom prilikom navedena ekipa izbiti iz depa zajedno sa ovim sitnim malim dusama od novinara i placenom clancima.
Da ima prilika na burzi za zaradu i to iznadprosjecnu definitivno ima…ali sami se informirajte i odlucite gdje cete uloziti svoj novac….a kad vidite reklamu za neki dionicu odmah je prodajte u koliko je imate…
Isto tako ako vidite kontra reklamu da ne ulazete u nekakav sektor ili dionice odmah ih kupite..
Zarada zagarantirana…iz vlastitog iskustva govorim.
Sretno

svaka ti čast što si upamtio imena zlikovaca koji su opljačkali narod. sjećam se da je novoselec govorio da su dionice preskupe, ali kako je onda luković prodao dan prije krize svoje dionice zabe po ATH-u? može li nam to netko objasniti. no, kako je karma zeznuta stvar, više NIKAD se neće ponoviti dolazak tolikog broja malih ulagača na ZSE. uništili su burzu i sada će biti vječni dioničari dionica koje nitko nikada više neće htjeti u tim količinama. to je primjerena kazna. tko god može, treba sve prodati i otići sa ZSE-a zauvijek. u regiji i svijetu ima puno više prilika, a mali ulagač je zaštićeniji. ova gamad neka propadne što se mene tiče.
[/quote]

Novoselec napokon odlazi , hvala Bogu, a čini mi se da su zapuhali neki novi vjetrovi. E sad neko misli da će puknit petarda , biti ružno vrijeme , itd…..dok sa druge strane netko ne misli tako . A ta Novu godinu , bit će na tisuće petardi !

New Report

Close