‘Ne bude li dogovora, u siječnju dižemo tužbu na 7 mlrd. kn’

Naslovnica Forum Komentari članaka ‘Ne bude li dogovora, u siječnju dižemo tužbu na 7 mlrd. kn’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Sindikati u ovoj zemlji imaju preveliku moć, daleko preveliku. Sindikati trebaju i moraju biti pouzdan i dobar predstavnik radnika ali ne u ovom broju i na ovaj način kao u RH. Ovi kolektivni ugovori u RH su isto tako van svake pameti i zdravog razuma. Daleko previše povlastica, plaćanja i prava koja su ujedno i razlog da mnnogi strani ulagači ne ulažu u RH (puno novca za gotovo nikakav učinak!), jer to vani nitko ne daje niti plaća niti ima namjeru to raditi u RH. Javnu upravu treba restrukturirati, lokalno bolje rasporediti, prije svega smanjiti i time osposobiti da bude znantno manja ali svejedno efikasnija, a neefikasna je jer ne služi onome što i onima kojima bi trebala – građanima. To nije odnos na istoj valnoj dužini, na istoj visini glave. Tu si onaj tko plaća namještenike u upravi i ti ljudi koji bi trebali služiti građanima ne gledaju ravno u oči. Vani ti uprava sve priprema i šalje poštom, većim dijelom moraš samo nešto potpisati i vratiti, najveći posao je ispunjavanje porezne prijave, tu i tamo kad imaš sam potrebu, odeš tamo. U RH je to skupi, napuhani i neefikasni aparat kojem građani moraju služiti, a plaćaju ih. Podizanje plaća i privilegija zasigurno nije smjer kojim bi država trebala ići kad je u pitanju javna uprava. Naprotiv. Štednja, restrukturiranje i javna uprava 21. stoljeća, po uzoru na sređene zemlje ovog svijeta. Ova javna uprava zadnjih godina i desetljeća je čak gora i od one u bivšoj državi, a ona nije valjala, jer je bila uprava kakva ne treba građanima.

Sindikati idu s pozicije sile i ucjenjuju onoga koga mogu ucjenjivati! Uprave i vlade koje imaju jasan mandat i viziju onoga što trebaju provesti za boljitak nedaju se ucjeniti i znaju što sa sindikalnom mafijom! Da se to lako rješiti ako ima volje i pravih ljudi na pravim mjestima! Mene su na poziciji PU izbjegavali kao vrag tamjan! Svaki puta kada su digli glavu nešto su izgubili, od onoga što im nije ni pripadalo!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Apsolutno podržavam, mislim da je konačno vrijeme da političare plate za ono što su obećali!

Vrijeme je da već jednom postane odgovoran!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Istina..nek plate..al vratiti broj državnih službenika na 1995.g. pa ih pola ostane bez posla.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Ne može poštenije, taj sporazum sa njima potpisala je vlada Ive Sanadera a sada je i tehnička i buduća vlada većinski hdz-ova. Sporazum je potpisan iz političkih razloga i njihovi nasljednici ne mogu izbjeći odgovornost.

Ne može poštenije, taj sporazum sa njima potpisala je vlada Ive Sanadera a sada je i tehnička i buduća vlada većinski hdz-ova. Sporazum je potpisan iz političkih razloga i njihovi nasljednici ne mogu izbjeći odgovornost.

Dajte sve u drzavne sluzbe.. a drugi neka crknu.. svaki dan cujem od nekog taj I taj se zaposlio u toj I toj drzavnoj sluzbi.. pa do kad? Koliko te kancelarije ptimaju ljudi. Morat ce pocet delat u dvije smjene..

Vidim ja dolazi vrijeme da se radnička klasa opet digne. Do kada ćemo trpiti ovu vlastelu?

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

opet hrpa defamacija, priča o prevelikom količinom zaposlenih na državnom aparatu, obrušavanje na sindikate. Meni to izgleda kao glodanje kosti. Lijepo piše 180000 zaposleno u javnim (liječnici, medicinsko osoblje, profesori, etc.) i 63 000 u državnim (otprilike ovako: 30000 mup, 20000 morh i 13 000 svi ostali )..i uvijek je u stvari ovih 13000 na tapeti, previše ih je, ne rade, i slično.. imamo i gro općina , gradova i lokalnih uhljeba..usteda da ih nema max.500 milja.. na terenu skroz drugačija slika, odlaze liječnici, profesori, sestre, zbog premale plaće..plaće u institucijama, bile su vece prije 15 god, nego danas..s druge strane nitko ne spominje 20 milijardi deficita koje svake godine generira samo mirovinski sustav (i najmanje milion penzionera viška), pa kamate na kredite za jd..proračun 2000. 60 miljardi, danas 140, a skoro ista masa za plaće (30) i sličan broj zaposlenih.. a tek koliko ljudi odlazi van? to je spirala prema dolje i puno je dublja od par sto kuna za bilo koga..

New Report

Close