Nakon više od 50 godina u Ilici niče novi neboder visok 70 metara

Naslovnica Forum Komentari članaka Nakon više od 50 godina u Ilici niče novi neboder visok 70 metara

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Koje bedasto prepisivanje! Koja ulica?

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

pa piše ti: u ilici!
konačno da zg dobije nebodere za stanovanje jer to je znak urbanog života. a osim toga, konačno će taj dio grada zaživjeti u punom svjetlu uz kazališta i kina u sklopu nebodera.
možda je sad prilika kupiti neki poslovni prostor u blizini, ima ih dosta neiskorištenih…bravo za investitora, jedino što mi se čini da su stanovi malo skupi, a poslovni prostori vjerojatno još skuplji. u okolini ima lokala po 1500 eura po m2, a ovdje će biti najmanje 3000 eura po m2…ne znam kako će to prodati, ali vjerojatno će iznajmiti. bez obzira, konačno neboderi, a ne nekakve urbane vile sa 3 stana bez parkinga…

...povijest se ponavlja...

Ma nije to u “ulici” !! Lazu ljude ili uopce ne znaju gdje je to!

Još da investitor nema porezni dug od preko 7.200.000 kn mogli bismo im se diviti i pljeskati za poduhvat!

Križanje Ilice i Mandaličine, dvije tri zgrade iza Teatra Exit prema Črnomercu

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Kad smo već kod zidanja , na ovoj temi ću napisati par riječi o reportaži na televiziji,
na temu objekata – koji nemaju vlasnike i propadaju.

Novinari , nisu točno naveli – kako se to u OPĆINAMA I GRADOVIMA postupa, a mi smo
se RUŽNIH , ZAPUŠTENIH OBJEKATA , riješili u Općini na slijedeći način.

Na Općinskom vijeću donijeli smo Odluku o rušenju radi nagrđivanja okoliša, smetanja prometa, ili
nešto slično…

Zatim smo odredili OVLAŠTENOG PROCJENITELJA. On je procijenilo koliko taj, devastiran objekat
vrijedi …. to su male vrijednosti npr. 5.000 eura./ maraka, šta već je bilo..
Zatim smo riješili dozvolu za rušenje, na Uredu za graditeljtvo,a veće i komplicirane objekte, vjeojatno treba PROJEKAT RUŠENJA od strane ovlaštenog arhitekta. To ne košta puno.

Dovezli smo kamion za šutu, bagere i šibaj…. okućnicu smo uredili, i zemlju – nitko ne dira.
Kad kose travu, pokose i taj dio. Zemlište ostaje .

Naime, vlasnike nismo našli, nigdje nikoga, zvali, pisali nasljednicima za koje smo čuli da su nasljednici
nitko- ništa…

Pa, ne može se čekati unedogled.

Ako se ikad – itko , pojavi -.Općina je dužna isplatii 5.000 eura na ime nadoknade, za taj objekat -ako netko pita. Zemljište je sačuvano i nitko ga ne svojata.
Prošlo je od tog događaja 14 godina, još uvijek je sve o.k. Niti se tko javio….a sve izgleda održavano
i uredno.

DONESITE ODLUKE U OPĆINAMA – I SREDITE RUŽNE OBJEKTE …….!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

da, sredite ružne objekte…znači treba srušiti pola države. jer, kod nas ne postoji komisija za estetiku, kao u italiji primjerice…to nama jako fali…

...povijest se ponavlja...

Delboy, varaš se. Postoji UDRUŽENJE ARHITEKATA , koje daje mišljenje o pojedinim
objektima , između ostalog.. / barem ovdje u Međimurju /.

A što se tiče KOMISIJE ZA ESTETIKU – imaš moju 500 % podršku! Ona je najpotrebnija
NA MORU . – jer ljudi moji, SVE ĆE IZBETONIRATI,, SVE BETONIRAJU, a izgled objekata
je gori od najgoreg socijalizma….!

Odjeli za zaštitu objekata – NE RADE SVOJ POSAO!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

arhitekti ponekad žive u svojem svijetu, ja govorim o estetici…znači komisija koja se sastoji od 1 arhitekta, 1 povjesničara umjetnosti, 1 dizajnera, 1 urbanista i 1 laika….i nema uporabne prije nego sve glasove dobiješ…ali sada je to nebitno jer država je bila pasivna i sve je to zauvijek uništeno. barem za idućih 50 godina, a za kasnije me baš briga…

...povijest se ponavlja...

Da se mene pita – ja bih SVE projekte u DALMACIJI – poslala BAŠIĆU u Zadar.

Ako on kaže – MOŽE- NEK SE GRADI- ako NE – crtaj ponovno !

POgledajte jedan AMALFI- stil….sve kako treba…a sad otvorite Primošten…vidi čudesa…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kad počinje gradnja?

New Report

Close