Mnogi odbijaju sezonske poslove s plaćom do 4.000 kuna

Naslovnica Forum Komentari članaka Mnogi odbijaju sezonske poslove s plaćom do 4.000 kuna

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Todorić kaže da je na burzi 3000 kuhara a on nije uspio dobiti niti jednog.
Ili plati ili zasuči rukave sam,nema druge tržište nema milosti

POGREŠNI ZAKLJUČCI !

Iz svog osobnog iskustva – točno znam -kako se privlači sezonska radna snaga – ALI TO KOŠTA.
Većina poslodavaca želi iscrpiti radnika- a onda ga baciti na ulicu………..
To -tako ne ide !

HOTEL – mora imati PROSTOR ZA SMJEŠTAJ RADNIKA – Većina kategoriiranih hotel- uopće o tome
prilikom projektiranja NITI NE RAZMIŠLJA- a to je najveća pogreška ..
Pričala sam Vam o svojoj ranoj spoznaju AUTRIJE -kako su prije 40 godina- taj problem imali
riješen – na način – da su u SUTERENU HOTELA- imali sobe za osoblje ! Pristojne – sa kupatilima
i to četverokrevetne. Namještaj je bio star- prilikom zamjene novog – ostavili su predivan
drveni namještaj …budući da su moji rođaci radili u tom hotelu …sve informacije su točne…
Sve se isto odnosi i na HOTELSKU HRANU / 3 obroka / .

Pa, sad vidite – koliko Vi sami dajete tim Slavoncima, Međimurcima, Zagorcima , Bosancima….
i ostalima koji dođu odraditi 3-4- 6- mjeseci …?

Da li se njemu isplati raditi za 4.000 kuna , ako mora platiti stan i hranu..????

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Osobno sam 1994 imao placu od 2700 mjesecno kao konobar na losinju tako da ovih 4000 danas je kao da ti je neko opali samar! A ako me vec nema 6 mjeseci doma tak mi je svejedno dali sam u njemackoj irskoj ili na brodu!

@maimi, upravo tako! Dobra placa, kvalitetan smjestaj i hrana kao i respekt prema svakom zivom bicu, pa tako i radniku, ce u buducnosti biti uvjet, da dobijes dobrog radnika. Osim toga mislim da buducnost gastronomije i hoteljerstva je u job-sharing-u. Tako da, recimo radis 5-6 mjeseci u Hrvatskoj, na moru, a onda 3-4 mjeseca u Austriji, Svicarskoj, Njemackoj…ostatak ti je godisnji odmor. Nadalje, treba uvesti godisnje radno vrijeme, pa ako sest mjeseci radis po 200 sati, a radni mjesec je 168 sati, onda ti jednostavno poslodavac uplacuje doprinose za sedam mjeseci, tj. raspodjeli sate i placu tako da si dulje osiguran i da ti ide staz.

Imaš onu kombinaciju 9+3 …..Ti sklopiš ugovor na neodređeno, ali dogovoriš sa Zavodom za zapošljavanje sezonsko zapošljavanje. 9 mjeseci ti daješ plaću + porezi i doprinosi
a tijekom zime / 3 mjeseca HZZ daje plaću a ti samo doprinose ../
Tako je radnik zbrinut …cijele godine …a ne košta te puno-kad ne radi !
Ja ću baš sada sklopiti prvi takav ugovor, moram se još malo čuti s HZZ-om da vidim kako ću to izvesti…..

Radna snaha u hotelima…

Nisam čula za nikakvu VISOKU HOTELIJERSKU ŠKOLU U Splitu, Zadru, Šibeniku, …
Znam za Opatiju, Dubrovnik……

Ako se na brod ukrca 3000 putnika , ukrca se i 1200 članova posade ta taj brod …

Pa, kako onda hotel može imati 250 soba ……a nema barem 10 % soba za osoblje tj.25 soba
po 4 kreveta ???

I još nešto…

Kad zoveš radnika na more ….daj čovječe pokaži slike smještaja i jelovnik koji te čeka..Ma,
ja ne bih niti pogledala takva radna mjesta- da ne vidim kakve su sobe gdje ću spavati, i što
ću cijeli dan jesti / meni, način posluživanja hrane, gdje jedeeš, kada su pauze…itd.itd./

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Svima vama koji ste u ovom threadu pokazali ljudskost i prmjer dobrog poslodavca, zelim da uspijete jer jedino s takvima kao vi ovo drustvo moze zadrzati obraz i buducnost.
Svako dobro i zivjeli!

U Hrvatskoj od 3.000.000 radno sposobnih zaposleno je svega 1.300.000 , a na burzi (navodno nezaposleno) je 250.000.

Nagradno pitanje : šta radi 1.450.000 radno sposobnih ?

Valjda vam je jasno zašto su svi napali Domoljubnu Vladu i ministra Zlatana Hasanbegovića kada je poćeo provoditi Reforme uzimajući apanaže grebatorima.

.

A radno vrijeme?
Preko 8h nitko ne bi trebao radit.
A nuditi 4000kn i da radnik nadje smjestaj i prehrani se daleko od doma????
Pa nek ponude gladnima iz Afrike,mislim da bi i oni odbili.
Izvrstan bi bio zakon da se dobit firme minimalno 70% dijeli djelatnicima.
Tada bi ljudi radili od gušta i zadovoljni.
A ovako Toda nek plače. Bogatit se na izrabljivanju.
Aloooo ovo je 21st

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Izvrstan bi bio zakon da se dobit firme minimalno 70% dijeli djelatnicima.
Tada bi ljudi radili od gušta i zadovoljni.

upravo toliko iznose porezi i nameti pravnoj osobi

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close