MLNR (Mlinar d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MLNR (Mlinar d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=28413

mlinar ostvario rast cijene za 3 kune 🙂 😛

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

Joj bas sam to htio napisat, do kraja mjeseca smo na 1000kn. Haha.

Aj drago mi je da je netko unio i malo humora u ovu dionicu. Sve mi se cini da je to netko kupio sam svoju dionicu. Ako je legenda je.

Bas gledam ove novouredene mlinarove pekare po Zagrebu. Pa to fakat svjetski zgleda. Nadalje u svim konzumima se prodaje mlinarov kruh. Dugorocno s ovom dionicom nemozemo izgubit nikako. Naravno ak se jos nekolicina ne odluci prodat, a nadamo se da sko nisu do sad niti nece. Bit ce nesto od ovog mlinara.

Ajme kako se netko igra sa ovom dionicom. Opet jedna dionica ali ne po 640, nego po 637. Svasta…

što je je Mlinarove pekare po Zg-u izgledaju vrhunski 🙂

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=29647

Mogli su i malo bolje sastavit izvjesce. A brojke su mi smjesno male. Dali to nama neko maze oci?

ako čita netko iz mlinara neka mi se jave na email jer imam 105 dionica mlinara pa ako hoce da im prodam neka se jave jer mi se neda ici u banku,cijena jedne dionice je 999,99 kuna,ovo je ozbiljna ponuda,moj email je mipulic@gmail.com,pozdrav

Ako ti još nije jasno, ovi iz Mlinara će stvarno kupiti tvoje dionice. Jedino sto će ti dati 630 kuna po dionici.

znam da ce kupiti po cijeni od 637kuna ali ja sam platio mnogo vise od te cijene pa bi rađe neka propadnu nego ih dao po toj cijeni,pozdrav

Morat ćeš ih dati u squeez outu. I ja sam ih kupio na 800 al sam prodao nedavno jer je jasno sto slijedi.

a tako svi govore a ne mora se uvjek zavrsiti kako vecina govori

i bas zbog takvih kao sto si ti moze se desiti squeez out,zalosno


ok kolega koja je onda poanta javne ponude i želja za stjecanjem još tih par posto dionica kada ima opciju d.o.o?

To pitaj Škoju. Od kud da ja znam. Možda hoće biti pošten i prema dioničarima koji nisu iskoristili prvu priliku.

[/quote]
ne laprdaj BIll Gates i pozdravi brata Škoju

Dakle, squeeze out je zakonom utvrđeno pravo glavnog dioničara da od glavne skupštine dioničkog društva zatraži donošenje odluke na temelju koje se glavnom dioničaru prenose dionice manjinskih dioničara. S obzirom na većinu glasova koje u tom slučaju ima glavni dioničar, sasvim je sigurno da će skupština donijeti takvu odluku, budući da joj se manjinski dioničar ni na koji način ne može suprotstaviti.

Za prenesene dionice glavni dioničar isplaćuje otpremninu u novcu. Visinu naknade, prema zakonom utvrđenim kriterijima, utvrđuje glavni dioničar. Ako manjinski dioničar ponuđenu svotu otpremnine smatra neprimjerenim, visinu otpremnine utvrdit će sud.

Riječ je, dakle, o svojevrsnoj iznimci od načela zaštite manjinskih dioničara u dioničkom društvu.

New Report

Close