MIV (MIV – Metalska industrija Varaždin d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MIV (MIV – Metalska industrija Varaždin d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Napravio sam domacu zadacu. Prema ztd-u:

U slučaju da manjinski dioničari smatraju otpremninu neprimjerenom mogu uputiti zahtjev sudu za ispitivanje njezine primjerenosti. Osim u slučaju neprimjerene visine otpremnine manjinski dioničari mogu se obratiti sudu i u slučaju ako glavni dioničar otpremninu nije odredio ili ju je odredio u nečemu drugome, a ne u novcu ili uvjetuje isplatu otpremnine, ili ju čini zavisnom o nekom roku. Sud u takvim slučajevima može primjerice naložiti glavnom dioničaru plaćanje višeg iznosa otpremnine, odnosno obvezu plaćanja iste te nadoknadu troškova manjinskim dioničarima potrebnih za vođenje postupka.

Manjinski dioničari zahtjev sudu mogu postaviti samo u roku od dva mjeseca od dana kada je objavljen upis odluke o prijenosu dionica u sudski registar. Postupak je hitan, a o mogućoj žalbi drugostupanjski sud obvezan je odlučiti u roku 30 dana.

Svi zainteresirani neka se jave na pm.

Ne vjerujem da ce troskovi biti visoki, ne vidim zasto ne bi od preuzimatelja probali dobiti zaista pravicnu cijenu.

Ne mozemo puno izgubiti, a mozemo dobiti pravdu. Ja ne zelim vidjeti magareću glavu kad pogledam u ogledalo nakon sto me istisnu s 1000 kn po dionici, a vi?

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet

New Report

Close