MiFID 2 regulativa – prednosti i nedostaci

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MiFID 2 regulativa – prednosti i nedostaci

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ono što sam danas primjetio je po meni jako bitno i problematično a to je da recimo idem staviti prodaju ATPL na 669 kn i to mi se ne dopušta iz nekog razloga (nisam proučavao pravila nek odhebu) dok recimo može po 668. I sad zamislite da morate brzo reagirati i postaviti cijenu i onda niste pogodili taj neki fakin parametar i morate ponovno utipkavati i uzgajati sijede na glavi. Pa zar ću za svaku dionicu morati znati koji parametar je ok a koji nije?? Prestrašno.

Vrlo brzo će ljudi usvojiti paramete za ono sto prate.

za atpl je vrlo jednostavno – parni brojevi mogu, neparni ne mogu – dakle 0,2,4,6 ………668, 670, 672 ……….

prosto ko pasulj

Odlično sad još napiši za ostalih pedesetak dijonica… jedva čekam naučiti SVE. Za to živim i za to ustajem.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

ma, bas si lik. jedan pogled na bid ti govori koji je korak dopušten – 90 posto bida je naslagano po tom načelu.

znas baciti pogled i racunati do 10 ili ti i tu treba pomoć :)))))))

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Pa zar ću za svaku dionicu morati znati koji parametar je ok a koji nije?? Prestrašno.

Nije to još ništa pročitaj malo novi zakon o tržištu kapitala i kolike su kazne ..day trade postaje jako jako rizičan …Na kraju da probaš postati dugoročni ulagač ?
[/quote]
To prepuštam tebi. Ja se držim svojega i dobro mi ide. Oduvijek.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


ma, bas si lik. jedan pogled na bid ti govori koji je korak dopušten – 90 posto bida je naslagano po tom načelu.

znas baciti pogled i racunati do 10 ili ti i tu treba pomoć :)))))))

Alo jučer je bio prvi dan trgovanja i ima nekih nejasnoća pogotovo za nas koji trgujemo xx puta dnevno i ne bavimo se proučavanjima Aje to legislativa. Pozz

使用を信頼し、あなた自身の能力の

svaki početak ima svoji poteškoća ali kratkoročno.
držim da će s vremenom svi relativno brzo i lako poloviti a tada ostaju dugoročni benefiti.
cilj će biti postignut a to je smanjenje spread-a,veći volumen trgovanja,veće povjerenje u tržište,smanjenje mogućnosti stvaranja iluzija…
win za sve nas osim za one koji su ili su pokušavali ili bi pokušavali….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

@ po Asku evo u prilogu imaš promjene cijena koliko sam skužio pomak ovisi i o broju transakcija.. da ne kažeš da imam nešto protiv tebe

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Ok kolega. Pozdrav.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Šta je ovo u podne pauza, za ručak ili za zapalit?

vid'la žaba...


hvala Vjeko

moj prvi dojam je da vidim više prednosti nego nedostataka.
osnovna prednost je da se smanjuje spread i vodi bržoj realizaciji a to bi trebao biti cilj onih koji izlažu naloge.
smanjuje se prostor za stvarenje potencijalnih privida i transakcija koje su same sebi svrha.
posljedično može se na neki rok i očekivati veći stupanj povjerenja u efikasnost tržišta.
potiće se i sudionike da izlože naloge kako bi zauzeli bolje "pozicije".
svi koji trguju će koju lipu manje u prodaji nadoknaditi kojom lipom više u kupnji pa načelno nitko nije na gubitku.
možda će vrijeme pokazati da su negdje koraci premali a negdje preveliki ali iako ne učestvujem često u trgovanju ali
lajkam

Iz svega što si napisao i prije i poslije ovoga, razvidno je jedino da uopće ne razumiješ što je to trgovina, pogotovo ona slobodna. ZSE je inače poznata kao jako efikasna burza i svaka nova regulacija vodi je k ultimativnom utopijskom cilju svakog centralnog planera – potpunoj kontroli koja prethodi zatvaranju. Na kraju će ostati samo HANFA i Gažićka na čelu ZSE da reguliraju sami sebe u nastojanju da dostignu promet Dolca na konto nekolicine nelikvidnih blue chip dionica tvrtki koje su silom zakona prisiljene biti izlistane na burzi.

jgalt@
nemam ništa protiv slobodne trgovina ali sam za to da se smanji mogućnost manipulacije i iluzija kakvih smo se nagledali u godinama iza nas.
spreman sam platiti više ali u paketu ide i podaja po više pa ne vidim kako bi netko mogao biti na gubitku
osim ako se nije bavio ili bi se bavio….
ako takvi digu ruke od ovog marketa biti će to dobitak za nas koji ostajemo.
neka se trguje više i neka se trguje sa povjerenjem.
što od toga tebi ne odgovara?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

U godišnjem izvješću moći će se Gažićka pohvaliti sa uvedenim novitetom.
Nakon što se izborila sa neoporezivanje trgovanja tj. kapitalnih dobitaka,
nakon što mjesecima kasni sa objavljivanjem ključnih informacija (slučaj Pevec)
nakon što joj dionica katastrofalno stoji, a promet burze je jako slab napokon
su i za Ivanu Gažić stigli trenutci slave – uvođenje besmislene regulacije trgovanja.
“Bravo” sve bolje od boljeg. Najbolje da su uvede samo trgovanje petkom kao sajmeni dan.
Glavno da se ne radi previše i da je plaća dobra. Pozerstvo na entu.

u tijeku je intenzivnija trgovina na thnk gdje do izražaja dolaze prednosti ove nove regulative.
beskonaćno liparenje bi ubilo trgovanje i otvralo puno sumnji.
još jednom lajkam za razliku od drugih stvari koje nisu za pohvalu ali pošto nisu ovdje tema…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Vaš link …

ja tu nikakve prednosti ne vidim. životno iskustvo mi govori da sve novine koje su uveli na zse je u biti bio jedan veliki korak u nazad.

who dares, wins

New Report

Close