MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ing
Sjeti se samo Ingre i rasta od 8-12kn u dva dana bez promjene u top 10 i pada nazad na 8kn u dva dana. Sve su to napravili špekulanit isto kao i na Varteksu i ostalim dionicama.

Ingra bar ima Arenu, a što ima Magma?!? Ništa!
btw. Ingra je sad na jadne 3 kn

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

što ima magma? za početak više od većine na ZSE: jamstvo da neće u stečaj. a danas je to jako važno. ingra to još nema. kad sudac potpiše, to je to. a gledati imovinu uz potencijal je smiješno. 3d printeri su nova ind. revolucija. treba pokušati to kod nas plasirati a očito će u tome prva biti magma.
niti ostale firme nemaju ništa osim dugova, pa im cijena nije ovako niska. nije ovo ni gora ni bolja dionica od njih. zato sjašite. niste kupili, možda ćete sutra uhvatiti vlak. a možda idućeg tjedna. uglavnom, nadamo se najboljem

...povijest se ponavlja...

66 mil dionica puta 2.5kn=165mil kn bez ikakve imovine i još treba dići kredit da može početi poslovati. Da li to znači da ime Magma vrijedi na burzi 165mil kn?

Nevjerojatno…
Kako se ljudima na legalan način oduzima kapital na ZSE…
“That`s Life”

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

Jao delboy tj. kajmane ne treba se previše uzbuđivati s ovim filozofima.

Jaki na riječima, grme, bljuju i grizu sami sebe od jala i bola što nikada nemaju snage za ulazak pa ovdje dolaze i prosipaju žuč. Ovo je krenulo ozbiljnije od 90 lipa i nema znakova zaustavljanja. Zašto i bi? Mnogo je razloga zašto je krenulo izmeđuostalog kolega kajman ih je naveo a jedan od važnijih je i taj što Fižulić mora vratiti dionicu u fokus što mu i uspijeva. Likvidnost je značajna i značajni su skokovi cijene zbog sve manje dionica u opticaju (vidi ask). Njemu kako sam ranije rekao doslovno život ovisi o ovom projektu i za sitne pare može je dignuti na 5 do 10 kn a dalje će se morati dokazivati na poslovnom planu ako misli da mu firma stane na noge i počne poslovati s dobiti pa dugoročno ni delboyeva računica ne bi dolazila u pitanje.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Covjek prica o 3d printerima i da ce iphonom zaslikat casu i kad stigne kuci piti iz nje :)))). Kao prvo covjek koji radi na 3d printeru mora imati osnove znanja iz strojarstva, iskustvo modeliranja, autocad i ostalo da bi uopce mogao raditi sa time. Inzenjeri rade u firmama i za to dobivaju 13000 kn place, a on ce nuditi prosjek od 8000 kn. Nadalje, zelite li piti iz te case kad stignete kuci bit ce to gorak okus jer za casu dimenzija cca 15cm visine, promjera 8cm, trebate 2-3 sata same izrade putem printa,+ priprema, a na kraju brusenje i poliranje case. Jasno mi je zasto mu je plan prosao. Zato jer je trgovac i prodao je dobru pricu bankarima koji su ga podrzali kao i 2008 kada je bio ipo magme.

Nema od toga nista. Vjerovnici su potpisali jer i tako nemaju sta izgubit.


Jasno mi je zasto mu je plan prosao. Zato jer je trgovac i prodao je dobru pricu bankarima koji su ga podrzali kao i 2008 kada je bio ipo magme.

Ma ne, plan je prošao samo zato jer je vjerovnicima alternativa bio stečaj i gubitak cijelog uloga, a ovako možda uspiju iskipati par milijuna novih dionica naivcima na ZSE prije nego oni skuže što se događa [emo_palacd]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

cjeli sam dan na bloombergu i eto na kraju dana proglasili jednu od boljih dionica koja je i danas rasla dok sve pada oko 2-5%. Stratasys, Ltd.(NASDAQ:SSYS)- bave se 3d printanjem vrijede na burzi oko 3B$. Nemam pojma o tim stvarima, pa gledam malo njihove video. Tip si doma printa blatobran za kamion stavi na kamion i ode raditi
Vaš link …

nestalo čaša za goste ? nema problema isprintamo par komada… treba lanac za bike no problem, škare, aparatić za brijanje, četka, zubalo sve začas gotovo. Dijete kaže tata kupi mi….? skateboard!!!! nema problema sine odeš u garažu i doneseš djetetu par komada u nekoliko boja pa neka izabere tatin sin. želiš još nešto sine? može za par minuta stiže-ko da si djed mraz. Pa kad vidiš te djetetove ozarene okice – ko to može platit?


cjeli sam dan na bloombergu i eto na kraju dana proglasili jednu od boljih dionica koja je i danas rasla dok sve pada oko 2-5%. Stratasys, Ltd.(NASDAQ:SSYS)- bave se 3d printanjem vrijede na burzi oko 3B$. Nemam pojma o tim stvarima, pa gledam malo njihove video. Tip si doma printa blatobran za kamion stavi na kamion i ode raditi
Vaš link …

nestalo čaša za goste ? nema problema isprintamo par komada… treba lanac za bike no problem, škare, aparatić za brijanje, četka, zubalo sve začas gotovo. Dijete kaže tata kupi mi….? skateboard!!!! nema problema sine odeš u garažu i doneseš djetetu par komada u nekoliko boja pa neka izabere tatin sin. želiš još nešto sine? može za par minuta stiže-ko da si djed mraz. Pa kad vidiš te djetetove ozarene okice – ko to može platit?


Ovdje postoji jedna bitna stvar. SSYS proizvode 3D printere, oni ne printaju. Ako je 3D printer tako koristan onda ce ih ljudi kupovati, pa im nece trebati Magma da tamo printaju. Jedino ako Magma posjeduje printere koji mogu printati puno jeftinije od kucnih printera.

Ima puno smisla odnjeti printanje papira negdje vani. Jer veliki uredjaji za fotokopiranje isprintaju papir puno brze i jeftinije nego kucni printeri. Medutim pitanje je da li ima vise smisla raditi 3D print kuci ili ga nositi vani.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


66 mil dionica puta 2.5kn=165mil kn bez ikakve imovine i još treba dići kredit da može početi poslovati. Da li to znači da ime Magma vrijedi na burzi 165mil kn?

bolje da ne napišem kakvo je mišljenje ljudi kad čuju za magmu….
cifra od 165 milijuna kuna za jednu takvu firmu ne da je nbelozna nego totalno tragikomična! i 10% od te cifre bilo bi debelo prenapuhano, tako da je sasvim jasno da je cijena u 2 dana narasla +200% samo zbog špekulanata koji su procijenili da je cijena dionice toliko nisko (na 0,6 kn) da mogu bez većeg rizika svaki uzeti 5-10.000 dionica na burzi i onda cijenu napumpati 200% gore pa iskipati dionice naivcima koji povjeruju u SF priče o 3D printanju [emo_palacd]

koliko vas je upučeno u samo značenje rijeći MAGMA ?!

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

20 minuta do početka trgovanja, na kupnji stoje tri naloga:

20 000 dionica po 3.19
9974 dionica po 3.17
14 000 dionica po 2.90

Bit će zanimljivo vidjeti hoće li dočekati početak …

Baš me zanima da li će lažnjak na “kupnji” na 3,19 kn dočekati otvaranje na toj poziciji??? [emo_smijeh]

p.s. haha, već je zbrisao dok sam pisao [emo_smijeh]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Magmu sam nekada davno imao i prodao na 310kn,(ne 3,10 nego 310) svima koji su unutra želim dobru zaradu (naravno svi ne mogu zaraditi). Pitao sam se kao to da HGSP nije krenuo u taj famozni 3D print, tu su negdje po svemu, jedino što bi HGSP bio u veeelikoj prednosti da se odlučio za taj print, a nije se odlučio.

New Report

Close