MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Novi član uprave Magme i ujedno direktor Sektora financija.Nešto se događa.


Novi član uprave Magme i ujedno direktor Sektora financija.Nešto se događa.

o kome pričaš? daj napiši cjelovitu infomaciju?!?

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.


Novi član uprave Magme i ujedno direktor Sektora financija.Nešto se događa.

evo desno slike svih događaja u Magmi, to više ni djeca ne kupuju


Novi član uprave Magme i ujedno direktor Sektora financija.Nešto se događa.

Koji je to po redu u zadnjih par godina ?
Fizulić ih mijenja kao čarape.

http://zse.hr/default.aspx?id=37062


Novi član uprave Magme i ujedno direktor Sektora financija.Nešto se događa.

Dakle uskoro se mogu očekivati određeni potezi jer sigurno nije doveden da bi bio fikus. Koji god potez povuče slijedi fini skok, a o potezu ovisi koliki će skok biti.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



@Perilja

ja ne tvrdim ništa o nikome ovdje… već samo direktno ili indirektno komentiram – a za to valjda postoji ovaj forum…
nadalje, ako mislite da bilo koji komentar, mišljenje ili sl. na bilo kojoj temi u svezi bilo koje dionice u nekoj značajnoh mjeri može dignuti ili srušiti vrijednost bilo koje dionice, onde ste u velikoj zabludi…
O bacanju ili ne bacanju svoga novca tako i tako uvijek svaki sam za sebe odlučuje…
Ako vas može malo utješiti – za mene i ostale u VLDS in isto gro njih misli da smo bacili pare te da smo ovo ili ono… dakle? u čemu je problem… ako ga ima… tj. samo sam komentirao/naveo/usporedio BVPS… trenutni diskont ili premiju po osnovi kupoprodajnih cijena… i ako Vi u tome vidite problem, onda možda doista i postoji…
ajd… sretno vam na Magmi bilo!

Forum je općenito gdje ljudi iznose svoja mišljenja, upite, iskustva itd… dakle nešto što je više manje direktno vezano uz njih…

Nitko nije rekao da vi nemate pravo na svoje mišljenje, ali navedeni podatak ste do sada po mojoj slobodnoj procjeni…(da sad ne idem unatrag i brojim po stranicama) iznijeli minimalno 5-7 puta u zadnjih dva mjeseca i to bez da vas je itko išta pitao! Moje jedino pitanje je odkuda tolika potreba da iznesete svoje mišljenje/podatak koji Vama ne donosi niti dobro niti loše. Ili možda nije tako..

Što se tiče vaše druge tvrdnje… apsolutno je kriva.

Hrvatska je malo tržište i dionicama svakodnevno ne trguje više od par tisuća ljudi… govorimo naravno o malim trgovcima kapitala…
Ako samo pogledate broj korisnika koji trenutno čita (samo čita forum poslovnog) mislim da nije teško zaključiti da određeni komentari mogu donijeti nekakvu prevagu u mišljenju većine, a onda se dešava psihologija mase … Drugi argument koji ide mojoj tezi u prilog je i činjenica da nemali broj ljudi ovdje ima po nekoliko profila i na jednom su optimisti , na drugom pesimisti ovisno o trenutnoj potrebi. Naravno da dugoroćno gledano (5-10 godina) ti komentari nemaju apsolutno nikakvog utjecaja i dionica će odradit svoje… samo će na tom putu mnogi biti ošišani, čitajući i slušajući komentare na forumu. 😉

Lijep pozdrav i sretno i vama na Magmi bilo !

@Perilja
[thumbsup]
U Magmu najvjerovatnije ulazim na prvi javni značajni pozitivni info… bez obzira bila Magma tada po 1 kn, 5 kn ili 15 kn..



@Perilja

[thumbsup]
U Magmu najvjerovatnije ulazim na prvi javni značajni pozitivni info… bez obzira bila Magma tada po 1 kn, 5 kn ili 15 kn..

Al da možeš birat… kuna je najbolja jel … 😉 ts ts ts e jesi lik ! 🙂




@Perilja

[thumbsup]
U Magmu najvjerovatnije ulazim na prvi javni značajni pozitivni info… bez obzira bila Magma tada po 1 kn, 5 kn ili 15 kn..

Al da možeš birat… kuna je najbolja jel … 😉 ts ts ts e jesi lik ! 🙂
[/quote]

Kod kratkoročnih ulazaka u bilo koju dionicu cijena uopće ne igra bilo kakvu ulogu…
Prilikom značajnih ++ vijesti cijenu diže horda… recimo za cca 15-20%…
Na uloženih recimo 100.000 kn i kratkoročne zarade od 15-20.000 kn u dan-dva-tri…, poputno je nebitno dali ste sa 100.000 kn kupili 100.000 dionica ili 1000 dionica…
Dakle nije kuna, ni 5, ni 100 najbolja… bitna je vijest za horda-euforiju… dokaz vam je zadnja euforija upravo na Magmi… prije sadašnjeg zadnjeg pada… sa 6 Kn (30.06.) na 9,89 kn (04.07)…





@Perilja

[thumbsup]
U Magmu najvjerovatnije ulazim na prvi javni značajni pozitivni info… bez obzira bila Magma tada po 1 kn, 5 kn ili 15 kn..

Al da možeš birat… kuna je najbolja jel … 😉 ts ts ts e jesi lik ! 🙂
[/quote]

Kod kratkoročnih ulazaka u bilo koju dionicu cijena uopće ne igra bilo kakvu ulogu…
Prilikom značajnih ++ vijesti cijenu diže horda… recimo za cca 15-20%…
Na uloženih recimo 100.000 kn i kratkoročne zarade od 15-20.000 kn u dan-dva-tri…, poputno je nebitno dali ste sa 100.000 kn kupili 100.000 dionica ili 1000 dionica…
Dakle nije kuna, ni 5, ni 100 najbolja… bitna je vijest za horda-euforiju… dokaz vam je zadnja euforija upravo na Magmi… prije sadašnjeg zadnjeg pada… sa 6 Kn (30.06.) na 9,89 kn (04.07)…
[/quote]
Živa istina… al nekako ju prije treba srušiti … a di ćeš bolje nego sa "crnim" procjenama, neizvjesnošću, potencijalno lošim vjestima, i negativnim BVPS-om… zar ne ?!

i psihološki gledano … apsolutno nije isto po kojoj cijeni kupuješ dionicu … matematički je , ali horda je horda… i psihologija isto ima utjecaja, dakle s tog aspekta nije svejedno… zbog te kako je ono nazivaju … "psihološke granice" 😀

New Report

Close