MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mr. Conan, ne razumiješ ti uopće zašto ja sudjelujem na ovom topicu…postoji isključivo jedan razlog, a taj više nema veze s dionicama…

Strawinsky da nisi neki agent??? Šala , bez ljutnje.

skinut još jedan velik nalog i sad smo na 316

Aha po tome vridi vise.
To sto je Goranko natrkeljao da ce otvoriti 500 ducana po istocnoj Europi..
Wow.
Ljudi su ti vec odgovorili prije.
TAj rast koji on stavlja u prospekt donosi cijenu od 238. Ajde i neka vam bude 300KN ali zasto to vrijedi vise; dakle 400 KN; dakle EV od 30 EBITDA, P/E od neznam koliko..
i negdje 3-4 prodaje P/S.

To se zove napuhavanje balona..
Ajme Mark1, daj procitaj malo prospekt.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

BAs me zanima godisnje izvjesce i fundamenti..
Ako i onda bude vrijedilo oko 24 EBITDA odustajem od svake rasprave.
Ionako sam mislio sa odredjenim ljudima na Hvaru za 2 mjeseca porazgovarati i pitati kako su dosli do odredjenih iznosa..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Upravo se na ta tržišta Magma i širi. I još malo više na istok

A man can do anything with a sword, except sit on it.

….Strawinsky da nisi neki agent??? Šala , bez ljutnje.

Ne, ja sam samo čovjek koji ne voli kada netko koristi svoje znanje i (financijsku i pozicijsku) moć za manipulaciju neiskusnima i naivnima…

nisam danas uspio nadokupit
šteta…
u pon idemo opet u lov…

ps
hvala moderatoru za antispam akciju[smiley11]

hate red

Kupi jeftino ,
prodaj skupo, ne proizvodi kad to rade jeftinije nego u Hrvatskoj… itd.
Kolege, malo logike, pa onda još malo, itd.
Što se tiće dizajnerskih proizvoda počeli su s kampanjom Urban republic itd. Mislim da će to ići, koliko dugo jer cijena radne snage raste i u Kini, vidjeti ćemo.


Mene u cijeloj ovoj diskusiji zanima samo po kojoj logici Magmina dionca vrijedi više od Varteksove (nemaju nikakvu proizvodnju,bave se isključivo uvozom najjeftinije robe iz Kine…).Netko je ovdje uspoređivao Magmu sa H&M,ali H&M ima svoje vlastite dizajnerske proizvode koji su poznati širom svijeta,a tko zna za TURBO LIMACH(osim u Hrvatskoj,Srbiji i Bosni)…


INA je nakon +40% otišla za -13% dolje, prije rasta. MGMA je nakon +58% otišla za -16%. Vjerujem da se može približiti psihološkoj granici od 300,00 kuna (to bi sa 375,00 kuna bio pad za 20%), a nakon toga ulaze institucionalni ulagači (iako bih ja pustio da padne na 250,00 kuna).

Ovo sam prvi put napisao dok je cijena bila iznad 350,00 kuna. Prodati 215 dionica po 355,00 i kupiti 250 dionica po 307,00 (uz malu doplatu) nije loš posao za pozicijskog špekulanta – amatera. Hoću li prodati po 316,00 i pobjeći s 50 posto prinosa u džepu? [smiley11]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

Raiffeisen mirovinski na 8. mjestu kupio 4264 kom. Sa 1.5 mil kn naseg novca [smiley1].

MAGMA D.D./REDOVNA MGMA-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. PREININGER FIŽULIĆ BISERKA 1.484.310 30,45 Osnovni račun
2. FIŽULIĆ GORANKO 1.476.290 30,29 Osnovni račun
3. EAST EUROPEAN FOOD FUND SICAF 259.140 5,32 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 197.950 4,06 Skrb. račun
5. TEMPLETON STRATEGIC EMERGING MARKETS FUND II LDC 169.140 3,47 Osnovni račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 125.000 2,56 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 103.000 2,11 Skrb. račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 81.264 1,67 Skrb. račun
9. MAGMA D.D. 67.330 1,38 Osnovni račun
10. PBZ D.D./HSBC BANK PLC CLIENTS ASSETS 65.000 1,33 Skrb. račun
Ukupno: 82,65

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

ja bi odma promjenio mirovinski fond na tvom mjestu. hvala moderatoru na brisanju posteva ozbiljnog I mudrog ulagaca…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Prijatelju s čim se ti baviš u životu.
Nadam se samo da nisi u gospodarstvu, zbog svih nas..

trebao bi napisati na koga se komentar odnosi jer si quotao 2 izjave.

...pig slayer...

dajte malo izračunajte koliko to vrijedi,, ovak samo lupate bez veze,,

Ja sam samo napisao kako to radi Magma, pa onda vidi recimo M-SAN i dr. Sve se proizvodi u Kini i prodaje nama.
Što se tiće Magme i Varteksa oni se po meni ne mogu uspoređivati jer se Varteks bavi i proizvodnjom. Samo me zanima koliko bi Varteks naplatio Magmi da recimo proizvodi za njih robu, moglo bi se i o tome porazmisliti tako da polako s tim izjavama, i ne znam što ti to znači da nisam u gospodarstvu? Svi smo mi na neki način u gospodarstvu…


tsunami: ” smutnja: ” Prijatelju s čim se ti baviš u životu. Nadam se samo da nisi u gospodarstvu, zbog svih nas.. ” trebao bi napisati na koga se komentar odnosi jer si quotao 2 izjave. ” oprosti, obratio sam se na krivu adresu… mislio sam na ovu usporedbu Magme i Varteksa.

Što se varteksa tiče – za 10 godina će to biti čisti retail. To treba valuirati već sada.

Što se Magme tiče – i dalje je TA vs FA ali neće ni TA držat još dugo. Ovaj Raiff obvezni mirovinski je podebljavao poziciju ali prosjek ulaza je i dalje jako nisko. Svejedno, vrlo neozbiljno od njih, to im nije trebalo.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close