MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

rekao je da je izašao 10 puta, da ne vrijedi više od 350 kuna 40 puta

to samo govori da čovjek nije siguran u ono što priča, zato spama temu nepotrebno

i nije u jednom danu već u mjesec dana

analiza:

stalno pričaš o balonu kao i da sam nisi u to siguran

izašao si oladi, spamaš temu nepotrebno

Svatko normalan bi izašao po ovoj cijeni. 50% u jednom danu je svjetski rekord

Da se zbog svjetskog rekorda prestanemo takmičiti?! Nažalost nismo mi Janica Kostelić. 😉

What we've got here is a failure to communicate...

Kao da se stabilizira na 330kn očekujem ju na 310km do kraja dana pa nove kupovine[smiley1]

Samo kupujte svako IPO. Na našem tržištu ima dovoljno onih kojima se možete prvi dan istovarit po 50% višoj cijeni. Katastrofa.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

HT mora prvi sat 300% gore prema tome, a Atlantic bar 200%. Najgore je što će se to i desiti[smiley13]

Hell is Empty and all the Devils are Here

A sto se sad cudite tome da je cijena narasla? Svakojaki se javljaju, sebe nazivaju strucnjacima, a ne znaju da kod prvog izlazenja na burzu cijena u zemljama u razvoju u prosjeku naraste za 50- 100%, a u razvijenim zemljama od 30-50%. Nije Hrvatska nista drugacija od ostalih. Prezivjeli ste 3 IPO-a (Viro, Ina, Magma) pa sad sve znate…. Aj, aj, aj investitora.


blueman: ” Mirovinci ulaze po 350.. Neznam, dodje mi da nazovem ekipu i pitam na temelju cega.. ” Blueman, znaš što? Ovako sam razmišljao i ja kad nisam bio kupio INA-u, a onda se udvostručila.

Je da ali INA je barem imala ok podlogu a ovo je zaista malo ludo.
POgledao sam DCF i uzasno mi se ne svidja a potvrdjeno mi je iz nekih krugova da je namjestan (ok, sto svi rade, ali ovo je malo ipak previse)..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

toliko ljubomornih ispada na ovoj temi kao nikada do sada
pustite ljude da uživaju u zaradi


A sto se sad cudite tome da je cijena narasla? Svakojaki se javljaju, sebe nazivaju strucnjacima, a ne znaju da kod prvog izlazenja na burzu cijena u zemljama u razvoju u prosjeku naraste za 50- 100%, a u razvijenim zemljama od 30-50%. Nije Hrvatska nista drugacija od ostalih. Prezivjeli ste 3 IPO-a (Viro, Ina, Magma) pa sad sve znate…. Aj, aj, aj investitora.

Da, ali ovo zaista nema veze sa fundamentima. Pa drvim po ovome prospektu vec vise od mjesec dana dok mozda 1% vas je pogledalo u prospekt.

Uf, breaking news od Banka Magazin u svezi Magma. A jesmo moderni..

Neka mi netko potvrdi da nisam u pravu ali ovo je P/B preko 6-7 P/S preko 1.0 sto mu nitko nece dati da prodaje strateskom a ne na burzi.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

opet idemo gooore !!!

e koga briga! naše tržište se sastoji od 95 % špekulanata.baš me briga za fundamente kad dionicu imam 1 dan.kod svakog IPOa na početku dionica ode u nebo(govorim o boljim dionicama) i zato ne kužim kaj se ti plavi čudiš?umjesto da si kupovo i prodavao ti pišeš po ovom forumu….atlantic i HT bude čudo ne viđeno i kad dođe do IPOa ti i dalje piši i čudi se a ja ću kupovat i zarađivat

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Da, ali ovo zaista nema veze sa fundamentima. Pa drvim po ovome prospektu vec vise od mjesec dana dok mozda 1% vas je pogledalo u prospekt.

Uf, breaking news od Banka Magazin u svezi Magma. A jesmo moderni..

Neka mi netko potvrdi da nisam u pravu ali ovo je P/B preko 6-7 P/S preko 1.0 sto mu nitko nece dati da prodaje strateskom a ne na burzi.

FI je joše, ali očito to nema veze sa cijenom.
Još jednom, čestitke svima na uspješnom kapitaliziranju dobiti, bez obzira po kojoj su cijeni prodali.

No respect

Dvaput pročitao prospekt i odlučio da mi je preskupo i 238. Prema tome, ovo danas govori da čovjek ne mora znati (čak i poželjno) ni osnove a da bi bio odličan (uspješan) investitor. Kad ide na IPO, sve raste 50 i više %. Odsad sa svim fondom za dionice čekam buduće IPO-e i ništa drugo, bez obzira na fundamente

Hell is Empty and all the Devils are Here

Je da ali INA je barem imala ok podlogu.

Bome, dobru podlogu je imala INA kad je bila skuplja i od MOL-a i od OMV-a i kad se cijena udvostručila. Svaka čast! Kažem ti, baš ovako sam ja razmišljao i nisam kupio INA-u, a mogao sam nagovoriti cijelu obitelj da kupi i mogao sam zaraditi masne pare. A nisam!

Očito je da se kod nas igraju igrice pa se insajderske informacije puste u zadnji čas ili nakon što se nešto dogodilo, poput otkrivanja izvora nafte u Egiptu u slučaju INA-e.

Usput rečeno, ponude na kupnju Magme jačaju.

Prije sat vremena:

kupnja: 71.400 komada
prodaja: 21.040 komada

Sada:
kupnja: 78450 komada
prodaja: 20.179 komada


blueman: ” Da, ali ovo zaista nema veze sa fundamentima. Pa drvim po ovome prospektu vec vise od mjesec dana dok mozda 1% vas je pogledalo u prospekt. Uf, breaking news od Banka Magazin u svezi Magma. A jesmo moderni.. Neka mi netko potvrdi da nisam u pravu ali ovo je P/B preko 6-7 P/S preko 1.0 sto mu nitko nece dati da prodaje strateskom a ne na burzi. ” FI je joše, ali očito to nema veze sa cijenom. Još jednom, čestitke svima na uspješnom kapitaliziranju dobiti, bez obzira po kojoj su cijeni prodali.

Bravo SLK!
NA Magmi sam sada vidio sa kim cu razmjenjivati relevantne postove a sa kim necu….

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close