MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.06.2024. u 00:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
MAIS
44,00
4.400
100
44,00
46,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Hvala svima na mais-r-a…
Ovo je bilo lijepo i plodonosno…


"Radničko vijeće smatra da je ponuđena cijena preniska. Svakako, uzeli su se u obzir zakonom propisani parametri, ali ukazujemo na činjenicu da trgovanje u zadnja tri mjeseca prije objave obavijesti karakterizira mali broj transakcija.
Preokret u poslovanju, ostvarena dobit i velika dosadašnja i buduća ulaganja u imovinu društva pretpostavke su više vrijednosti dionice od ponuđene cijene gdje je uzet u obzir samo tehnički podatak tromjesečnog ponderiranog prosjeka trgovanja, uz premiju za koju smatramo da je
objektivno niska"

to je bilo i za očekivat
svaka čast svima koji su se nakrcali na ovim razinama
debelo će zaradit jer nismo još blizu zadnje(fer) ponude
one po kojoj će otkupiti začajnije količine
to tvrdim od najave ponude i zato sam bio nagređen sa bezbroj loših ocjena
jer istina boli najviše[emo_smijeh][emo_namigusa]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

i šta znači da je radničko vijeće protiv? ima nekog utjecaja na ponudu ili na ponuditelja.

i koliko znam ponudili su knjigovodstvenu cijenu i ako revizor ide u izračun može samo umanjiti vrijednost pa će radnici izgubiti a kome će se onda žaliti .radničkom vijeću?

svi radnici koji su upisali jadranturist i anitu u privatizaciji su odlično zaradili na ovoj dionici i mislim da nemaju baš nekog razloga da se bune.samo mali investitori koj isu skuplje od ponude kupovali mogu biti ljuti.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Zadnji dan ponude je 19.04.
Što bi značilo da je zadnji dan za kupnju 16-ti.

Je li točna ta računica?


i šta znači da je radničko vijeće protiv? ima nekog utjecaja na ponudu ili na ponuditelja.

i koliko znam ponudili su knjigovodstvenu cijenu i ako revizor ide u izračun može samo umanjiti vrijednost pa će radnici izgubiti a kome će se onda žaliti .radničkom vijeću?

svi radnici koji su upisali jadranturist i anitu u privatizaciji su odlično zaradili na ovoj dionici i mislim da nemaju baš nekog razloga da se bune.samo mali investitori koj isu skuplje od ponude kupovali mogu biti ljuti.


znači da savjetuju radnicima da ne prodaju dionice jer nije fer ponuda
pa će vjerojatno većina i prihvatiti savjet
pa će vjerojatno još neki ostali dioničari prihvatiti taj savjet
osim onih koji su već odlučili da neće prodati po ponuđenoj cijeni jer nije fer
pa će ukupni odziv na ponudu biti mali
pa će biti objavljena nova veća ponuda
pa ćemo opet razmislit dali prihvatiti ili ne …

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

kolega blackstone je baš optimističan[emo_naivan][emo_naivan] da baš možemo biti sretni na 90 kuna wow[emo_smijeh][emo_namigusa][emo_smijesak] zato su ponudili 40 posto više od tržišne vjerovatno jer vrijedi puno manje[emo_namigusa][emo_namigusa] ma baš su lukavi jelda bleki?? neće ti oni ponudit više samo manje hehe


kolega blackstone je baš optimističan[emo_naivan][emo_naivan] da baš možemo biti sretni na 90 kuna wow[emo_smijeh][emo_namigusa][emo_smijesak] zato su ponudili 40 posto više od tržišne vjerovatno jer vrijedi puno manje[emo_namigusa][emo_namigusa] ma baš su lukavi jelda bleki?? neće ti oni ponudit više samo manje hehe

samo pazi kad istekne javna ponuda da se cijena na burzi ne stropošta -15%…ne bi bilo prvi put!



kolega blackstone je baš optimističan[emo_naivan][emo_naivan] da baš možemo biti sretni na 90 kuna wow[emo_smijeh][emo_namigusa][emo_smijesak] zato su ponudili 40 posto više od tržišne vjerovatno jer vrijedi puno manje[emo_namigusa][emo_namigusa] ma baš su lukavi jelda bleki?? neće ti oni ponudit više samo manje hehe

samo pazi kad istekne javna ponuda da se cijena na burzi ne stropošta -15%…ne bi bilo prvi put!
[/quote]
nije bitno dali će ili koliko će se “stropoštat” cijena već koliko će biti sljedeća ponuda jedino je u ovom trenutku interesantno pitanje kada je po najavama sa svih strana jasno iz aviona da neće prikupiti značajnije količine
osim onih 50 000 kom provućenih prije same objave ponude da se spusti prosjek i malo podeblja prihvaćenost ponude plus još nešto sitno od onih koji imaju niski prosjek ulaska a pitanje je dali će ti isti prodati sve ili samo dio
a sa ostalim ćekati novu veću ponudu koja je vrlo izvjesna[emo_namigusa]
pritisak na kupnji jako raste
neki su predvidjeli da ćemo na 100 kn prije isteka roka za prihvačanje ponude
sve sam više sklon prihvatiti tu procjenu

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

kolega blackstone je 15 godina u dionicama i kad se opečeš na mlijeko onda i na jogurt pušeš, kako bi naš narod rekao.

a šta kad adris nakon što prodje javna ponuda kaže da delista maistru sa burze.ponudili su premiju na cijenu od 50% ,i mogu donijeti takvu odluku samo što onda mali dioničari mogu svoje dionice staviti na njuškalo na prodaju.

ja se ne bi kockao na maistri tenutno,ali tko hoće njemu prilika za zaradu.ja sam se u brodare prebacio.


kolega blackstone je baš optimističan[emo_naivan][emo_naivan] da baš možemo biti sretni na 90 kuna wow[emo_smijeh][emo_namigusa][emo_smijesak] zato su ponudili 40 posto više od tržišne vjerovatno jer vrijedi puno manje[emo_namigusa][emo_namigusa] ma baš su lukavi jelda bleki?? neće ti oni ponudit više samo manje hehe

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

ništa ne bude čudno ako cjena dionice padne nakon ponude. ali bilo bi čudno da nakon izvješća koji očekujemo u 11 mjesecu ta dionica ne skoči 20%


ništa ne bude čudno ako cjena dionice padne nakon ponude. ali bilo bi čudno da nakon izvješća koji očekujemo u 11 mjesecu ta dionica ne skoči 20%

onda je treba prodati prije nego padne pa je kupiti nakon pada pa prodati nakon novog rasta. [emo_namigusa]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjeti za ulaganja

s obzirom da je očigledno da idu na preuzimanje ISTT,vjerovatno će obje firme delistati.Zanimljivo je da se i ISTT i MAIS trguju na istim multiplama.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

New Report

Close