KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neka nam netko (barem anonimno, može i na privat) dojavi koliko plaća Gazda Ivica. Da priupitamo Gosp. Šaranovića koliko bi on platio?

Istim tempom lagano ulazimo u 2020. Jedino iznenađenje bi bila prodaja KSL udjela.


Početkom studenog situacija je upućivala na koncentraciju u top 10 od 85% što danas i imamo. Polako i na dugi rok to ide i prema 95% udruženim snagama top 3 dioničara. Cijena max 860 pivčevih kuna sljedećih 12 mjeseci.



@one
u pravu si za 20 + 50 … krajem mjeseca top 3 dioničara i povezani dioničari kontrolirati će preko 85% dionica … jednostavno ne mislim da će tu biti daljnje borbe već win-win dogovor … mogu se naći mnoge sinergije između poslovanja u Srbiji i Hrvatskoj … udruženi mogu i istisnuti male dioničare … sve opcije su mi izglednije nego nabijanje cijene

[/quote]

Ideje naše benzin Vaš!

je li netko primjetio da i Šaranović i Pivci stječu dionice Kraša ? obojica po cca 1,000 kom u zadnjih 20tak dana


Istim tempom lagano ulazimo u 2020. Jedino iznenađenje bi bila prodaja KSL udjela.


Početkom studenog situacija je upućivala na koncentraciju u top 10 od 85% što danas i imamo. Polako i na dugi rok to ide i prema 95% udruženim snagama top 3 dioničara. Cijena max 860 pivčevih kuna sljedećih 12 mjeseci.



@one
u pravu si za 20 + 50 … krajem mjeseca top 3 dioničara i povezani dioničari kontrolirati će preko 85% dionica … jednostavno ne mislim da će tu biti daljnje borbe već win-win dogovor … mogu se naći mnoge sinergije između poslovanja u Srbiji i Hrvatskoj … udruženi mogu i istisnuti male dioničare … sve opcije su mi izglednije nego nabijanje cijene

[/quote]
[/quote]
A kako ce se oni udruziti ? Kojim zakonom ? Pivci nemaju novac za otkup saranovih dionica .

Status Quo: Roll Over Lay Down

@garavo svaka cast.. netko detaljno prati.. vise nisam u dionici pa nisan primjetio….

Pa već dva mjeseca pišemo da Šaranović konstantno kupuje pomalo dionice kao i Pivci. S razlikom da Šaranović to radi transparentno na burzi, a Pivac torbari unutar firme preko ugovora. Zato vjerojatno i pokusava rušiti cijenu koja zadnjih dana raste ma burzi jel mu to ne paše i otežava mu torbarenje po zamišljenim cijenama.

Valjda zajedničkim interesom … čime drugim? Na primjer zajednički će kupovati osnovne sirovinem, itd



Istim tempom lagano ulazimo u 2020. Jedino iznenađenje bi bila prodaja KSL udjela.


Početkom studenog situacija je upućivala na koncentraciju u top 10 od 85% što danas i imamo. Polako i na dugi rok to ide i prema 95% udruženim snagama top 3 dioničara. Cijena max 860 pivčevih kuna sljedećih 12 mjeseci.



@one
u pravu si za 20 + 50 … krajem mjeseca top 3 dioničara i povezani dioničari kontrolirati će preko 85% dionica … jednostavno ne mislim da će tu biti daljnje borbe već win-win dogovor … mogu se naći mnoge sinergije između poslovanja u Srbiji i Hrvatskoj … udruženi mogu i istisnuti male dioničare … sve opcije su mi izglednije nego nabijanje cijene

[/quote]
[/quote]
A kako ce se oni udruziti ? Kojim zakonom ? Pivci nemaju novac za otkup saranovih dionica .
[/quote]

Ideje naše benzin Vaš!

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/KRAS_bfdfb91e-d35e-43cf-b0ca-c4ab05b2d320.pdf

balkanjerosi prešli 50%

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


https://zse.hr/userdocsimages/novosti/KRAS_bfdfb91e-d35e-43cf-b0ca-c4ab05b2d320.pdf

balkanjerosi prešli 50%

Pa prešli su još prijee mjesec dana. Pisano je na ovim stranicama o tome. U dopisu piše 23. prosinca, al očito oni i dalje pomalo kokošare u kokošinjcu, a Hanfa okreće glavu u stranu i pravi se da se ništa nije dogodilo. 😁

Cijena preko 800 kn i dalje nije losa prilika. Nakon ne znam koliko godina sad covjek.moze prodati dionice i zaraditi pristojne novce. Druga je stvar ako je 100 ili 200 % nekome malo.


Valjda zajedničkim interesom … čime drugim? Na primjer zajednički će kupovati osnovne sirovinem, itd



Istim tempom lagano ulazimo u 2020. Jedino iznenađenje bi bila prodaja KSL udjela.


Početkom studenog situacija je upućivala na koncentraciju u top 10 od 85% što danas i imamo. Polako i na dugi rok to ide i prema 95% udruženim snagama top 3 dioničara. Cijena max 860 pivčevih kuna sljedećih 12 mjeseci.



@one
u pravu si za 20 + 50 … krajem mjeseca top 3 dioničara i povezani dioničari kontrolirati će preko 85% dionica … jednostavno ne mislim da će tu biti daljnje borbe već win-win dogovor … mogu se naći mnoge sinergije između poslovanja u Srbiji i Hrvatskoj … udruženi mogu i istisnuti male dioničare … sve opcije su mi izglednije nego nabijanje cijene

[/quote]
[/quote]
A kako ce se oni udruziti ? Kojim zakonom ? Pivci nemaju novac za otkup saranovih dionica .
[/quote]
[/quote]
To svakako 🙂 Samo kako ce zajedno preuzeti firmu ? Zasto je vec nisu zajedno preuzeli ?

Status Quo: Roll Over Lay Down


Cijena preko 800 kn i dalje nije losa prilika. Nakon ne znam koliko godina sad covjek.moze prodati dionice i zaraditi pristojne novce. Druga je stvar ako je 100 ili 200 % nekome malo.

Loša prilika? Za sto, kupiti Il prodati?

Sad prodaju samo naivci koji se nisu usudili prodati kad je Marica krmčila po tezgi.

Dionica više nije jeftina kao prije pola godine, al ja mislim da je i dalje čisti zicer sa sličnim upsideom kao većina onih koje nisu toliko rasle. Dok god svi ključni kupci nastavljaju sakupljat, jasno je da cijena neće dolje, a robe više nema kao ranije.

KRAŠ d.d. – Rješenje zaprimljeno od Komisije za hartije od vrijed. Rep. Srpske


https://zse.hr/default.aspx?id=95331

 

ovo je nek podhebancija ili APP(ako prođe-prođe)…

što ovi brkaju pravne osobnosti i svoje zakone sa našima, MIBP su stekli kontrolu nad KRAŠd.d. po hr zakonu i to nema nikakakve veze sa  bosanskim, što se njih tiće, za njih i njihovu regulativu doslovce nije bilo nikakvih promjena da bi regulator morao intervenirati!

 

inaće interesantan podatak kako se regulirali preuzimanje, ne po tržišnoj niti kakvim prosjecima nego po knjigovodstvenoj, tj BV

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Od 48. minute kako je Marica Vidakovic prevarila radnike Kraša: https://play.rtl.hr/rtl-danas-p_7450/rtl-danas-24-02-2020-c_12588689

Jako zanimljivo.

Nego sto je Uskokovom istragom preuzimanja Kraša od strane braće Pivac sad kad je glavni drzavni odvjetnik smijenjen?

Cini se da je Hanfa odnosno njezino upravno vijece prebacilo taj vrući krompir drugoj pravosudnoj i represivnoj instituciji. Moguće zato jer su navodno pojedinci kod regulatora odrađivali prljavi posao za nase najpoznatije stočare i klaonicare.

New Report

Close