Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Martingale: ” 1. Žele li banke povećati udjel ulaganja u vrijednosne papire u ukupnoj imovini? 2. Žele li banke u inozemnom vlasništvu svoju inozemnu pasivu zamijeniti domaćim depozitima? ” Molim VAS da mi odgovorite. Ovo je bitno za procjenu očekivane dobiti banaka i cijenu svih ostalih dionica…

dva odvojena problema…banke žele stranu aktivu i pasivu smanjiti kako bi izbjegle valutno inducirani kreditni rizik te izdvajanje u graničnu obveznu pričuvu…poanta je da su trenutno puno manji troškovi za kunska sredstva nego strana, uglavnom zbog regulative… (ponder za kredite s valutnom klauzulom plasirane stanovništvu koje nema usklađenu deviznu poziciju iznosi 125%)

druga je stvar država, koja u aktivi banaka nosi prvoklasni reiting, uglavnom banke se stimulira (oduvijek) da posuđuju državi, a to je pogotovo bitno sada kada možeš državi plasirati bilo koju količinu novaca, a da ti to ne ide u rast plasmana…

Vidim da se svi bave prognozama hoće li biti korekcije ili neće.
Sad pred IPO HT-a vjerujem da će Crobex lagano pasti, da bi poslije, nakon izlistanja, nastala euforija. Vjerujem da će u roku 6 mjeseci do najkasnije godine dana približiti se, ako ne i prijeći 6000.
Nakon toga očekujem da će doći do prave korekcije. Ali ne za 10-ak%. U roku 2-3 mjeseca Crobex će se približiti 3000, ako neće biti i manji i neće biti te vlade niti dioničkog društva koje će moći intervenirati. Strani fondovi neće htjeti kupovati naše dionice, kao što se nadate, jer su one i sad htjeli mi to priznati ili ne-precijenjene.

p.s. Na temelju ovih ‘informacija’ nemojte praviti planove. [smiley2]
Prilikom prognoze nisam koristio kristalnu kuglu, čitao Nostradamusa, bacao kosti, niti se koristio drugim pouzdanim metodama predviđanja budućnosti.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


pred IPO HT-a vjerujem da će Crobex lagano pasti, da bi poslije, nakon izlistanja, nastala euforija. Vjerujem da će u roku 6 mjeseci do najkasnije godine dana približiti se, ako ne i prijeći 6000. Nakon toga U roku 2-3 mjeseca Crobex će se približiti 3000

Vrlo neargumentirana prognoza, ali moguće da ćete pogoditi… [smiley2]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

Ovo sa 3000 nema ni najmanje teorije, ak bi se neko kladio na to ja sam za vrlo rado. Ostalo zvuči realno, samo ovih 3000 zamjeni sa cca 4500

nećemo mi natrag ni na 5000 u skorijoj budućnosti no živjeli katastrofičari!

šta vam svaki dan bježe dionice pa se nadate slomu tržišta? [smiley1]

[smiley11]

Velike su frustracije kod korisnika koji su sjeli na vlak bez voznog reda ( cash ).
Samo za info korektičarima, općepoznato je da se buduća kretanja na burzi ne mogu predvidjeti.
U tome se slažu svi svjetski investitori.
Osim nadobudnih.

Bolje prekasno nego nikad.

CROBEX će po meni lagano rasti do IPO-a, onda će mrvicu pasti 7-10 dana prije, a onda pri povratku viška sredstava poletiti dodatno pojačan 3 Q i općenito pozitivnom strujom projekcija za kraj godine, pa čak mogu reći djelom i zbog novih derivata i nove burzovne platforme…

Pad na 3000 bodova je katastrofičan i morao bi imati dobar razlog (glavni razlog da firme neće opravdati očekivanja je izostao) pogotovo sa ovakvim stanjem uplata u fondove i općenito pritoka kapitala…
Opet skromno tvrdim da bi strani ulagači ponovo mogli malo zaviriti…

P.S. Unatoč mojim prognozama moj portfelj stoji ko ukopan zadnjih mesec dana, ali Buffet tvrdi ” Nemojte se obazirati na osjećaj da vas tržište mimoilazi, takvih perioda svatko od ulagača ima, pa i ja”

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....


nećemo mi natrag ni na 5000 u skorijoj budućnosti

U dioničke fondove tijekom srpnja uplaćeno gotovo milijardu kuna svježeg kapitala
http://www.kapital-plus.net/index.php?Vijesti&prikaz=vijest&id=1282

Uz ovakvu potražnju za udjelima u dioničkim fondovima tržište može samo rasti… [smiley11]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

Žele li banke povećati ulaganja u vrjedonosne papire ??? Odgovor je lak , ŽELE . Kao i ,svi drugi sudionici tržišta , pogotovo što imaju pregled IGRE i što vrlo dobro znaju koja su društva izvršila REALORIZACIJU IMOVINE ! [smiley2][smiley2]

Istina, ništa se sa sigurnošću ne može predvidjeti.
Baš čitam Sorosa i između ostalog komparirao je krivulje Dow Jonesa 20-tih i 80-tih godina. Jako su slične. Za 1929.-u ste čuli, ali slično se dogodilo Dow Jonesu 1987.
Trebam li posebno isticati da i Crobex u zadnjih nekoliko godina prati vrlo sličnu krivulju? Da, na temelju krivulja 20-ih i 80-ih godina sam ekstrapolirao i našu krivulju Crobex-a i došao do rezultata navedenih u prethodnoj poruci.
Ali ponoviti ću još jednom. Sve ovo prije navedeno ne znači da sam uvjeren u točnost mojih prethodnih tvrdnji. Sve se može shvatiti kao neobavezno chatatanje i pretresanje prazne slame.
Ali ipak, nikad se ne zna.
Graham je jednom rekao aludirajući na cikluse na tržištu i greške koje se stalno iznova ponavljaju, a to je citirao i Buffett: I brodovi će i dalje ploviti oko svijeta, a društvo za promicanje plošnog oblika zemlje i dalje će postojati.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Nedostaje V , kao VIKTORIJA . Znači BANKE / pogotovo one koje misle da postanu HIPOTEKARNE / , ulagati će i ulagale su u dionice onih društava u kojima postoji veliki nesrazmjer između stvarne i Knjigovodstvene vrijednosti ! [smiley2][smiley2]


CROBEX će po meni lagano rasti do IPO-a, onda će mrvicu pasti 7-10 dana prije, a onda pri povratku viška sredstava poletiti dodatno pojačan 3 Q i općenito pozitivnom strujom projekcija za kraj godine, pa čak mogu reći djelom i zbog novih derivata i nove burzovne platforme…

Pad na 3000 bodova je katastrofičan i morao bi imati dobar razlog (glavni razlog da firme neće opravdati očekivanja je izostao) pogotovo sa ovakvim stanjem uplata u fondove i općenito pritoka kapitala…
Opet skromno tvrdim da bi strani ulagači ponovo mogli malo zaviriti…

P.S. Unatoč mojim prognozama moj portfelj stoji ko ukopan zadnjih mesec dana, ali Buffet tvrdi ” Nemojte se obazirati na osjećaj da vas tržište mimoilazi, takvih perioda svatko od ulagača ima, pa i ja”

Bravo kolega Borg odlična analiza. Jedino bih upozorio na mogućnost izbijanja krize na tržištu u slučaju političkih nestabilnosti za koje se nadam da ih neće biti.

Vaša Bubašpara

Države i ulagači nemaju prijatelja, samo interese

New Report

Close