Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Decki, pa zar vam nije jasno da ce zaraditi to vise onaj tko se prije ukrca?
The higher you pay the less your return will be. Benjamin Graham.
Zato je svaki dan neukrcavanja izgubljen dan po pitanju buduce dobiti.
Ako ne bude teski lom vani svi koji su sad unutra ce za godinu dana biti cca. 40% bogatiji. A oni koji sad nisu unutra ce se tek ukrcavati.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

crobex je namjerno prošle godine ostavljen tik ispod 2000 zbog toga da i oni matematički krajnje nepismeni mogu u proljeće izračunati koliko % je od tad narastao. onda dolaze godišnja izvješća (za masu firmi pozitivna), rast na osnov toga i lagano znojenje štediša. do tad će im mediji mozak probiti sa lakom zaradom na hep-u. kockice se lagano slažu.

who dares, wins

Verdi
Tocno, a to znaci ono sto sam napisao gore, najmanje 10% za Q1. Ispod toga nema smisla. Takodjer, dobit za ovu godinu je bila sasvim dobra, a za iducu mora biti bolje. I to mnogo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

zaboravio sam navesti još jednu stvar koja je jako važna. po meni najvažniji događaj koji se je prošle godine desio za burzu je odlazak zoke milanovića sa premijerske funkcije direkt u mp3. njegov stav da je burza neko mjesto za špekuliranje i klađenje nanio nam je nemjerljivu štetu jer smo izgubili 4 g. ne znam da li je i jedan premijer do sad nanio veću štetu od njega. uskoro će nadam se i njegov kum i glavni financijer sulude politike za njim.

who dares, wins


zaboravio sam navesti još jednu stvar koja je jako važna. po meni najvažniji događaj koji se je prošle godine desio za burzu je odlazak zoke milanovića sa premijerske funkcije direkt u mp3. njegov stav da je burza neko mjesto za špekuliranje i klađenje nanio nam je nemjerljivu štetu jer smo izgubili 4 g. ne znam da li je i jedan premijer do sad nanio veću štetu od njega. uskoro će nadam se i njegov kum i glavni financijer sulude politike za njim.

Uze mi riječ iz usta 🙂


zaboravio sam navesti još jednu stvar koja je jako važna. po meni najvažniji događaj koji se je prošle godine desio za burzu je odlazak zoke milanovića sa premijerske funkcije direkt u mp3. njegov stav da je burza neko mjesto za špekuliranje i klađenje nanio nam je nemjerljivu štetu jer smo izgubili 4 g. ne znam da li je i jedan premijer do sad nanio veću štetu od njega. uskoro će nadam se i njegov kum i glavni financijer sulude politike za njim.

nova vlada je neusporedivo više naklonjena tržištu kapitala.dokaz je plenkijeva izjava da je ipo hepa potreban i “da se podigne tržište kapitala…”
čo sao slično i od daličke a mudrim i pametnim “štedišama” bi to trebalo biti dovoljno.
ili imaju izbor i dalje odgađati evoluciju pa će se vrlo izgledno potoci pretvoriti u rijeke,sada smo još negdje između ali za koji mjesec…

P.S.
anketa je još uvijek otvorena


“Kamata je 0.45% godisnje za iznose od preko 25000 EUR! I ide jos dolje sigurno.
Pa ti sad vidi”
serislav@
a u zadnje 3 g tržišna kapitalizacija 100% veća.
a vrlo izgledno da je to je tek zagrijavanje, uvod u zaplet,predigra…
pitanje za 1milkn
suze,jal,žuć u:
a)potocima
b)rijekama
c)morima
d)oceanima
odgovori na anketu može i na private

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Uživo na HRT4, Dalićka objašnjava akcijski plan za olakšanje poslovanja. Vrlo dobre stvari. Konačno.

Poduzetnicima se bitno smanjuje trošak za zaštitu radnika, najavljene 104 mjere za 1,5 mlrd. kuna ušteda

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Na gledalici gledam iznos redovnog prometa skoro 12 mil, a zbroj trgovanih dionica poprilično manje.
Pretpostavljam da redovni promet 12mil ukjučuje još nešto osim dionica ili ja nešto ne vidim?

imali smo prilike vidjeti imovinske kartice dužnosnika. npr. milanovića, grčića i nasuprot njima ministra financija marića. razlika u poimanju tržišne ekonomije je bitna.

who dares, wins

Uključuje trgovanje obveznicama, danas cca 8,7 miliona kuna…


Na gledalici gledam iznos redovnog prometa skoro 12 mil, a zbroj trgovanih dionica poprilično manje.
Pretpostavljam da redovni promet 12mil ukjučuje još nešto osim dionica ili ja nešto ne vidim?

Da, obveznice. One vecinom idu preko OTC transakcija, ali idu i u redovni promet. Na stranicama ZSE sa desne strane imaš:: “Kratki izvještaj za 4.1.2017” i tamo je raščlanjeno prema vrstama.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ukupni promet:
71.247.378,68 kn
Redovni promet:
13.941.948,41 kn
OTC promet:
57.305.430,27 kn

who dares, wins

New Report

Close