Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://lidermedia.hr/biznis-i-politika/inflacija-u-eurozoni-zamjetno-popustila-u-ozujku-149744

Sve kasni pa i ovo…

Ovi ne moraju ništa trgovati. Dosta im je da čuče u dionici.

 

https://lidermedia.hr/tvrtke-i-trzista/ekskluzivno-tko-su-mali-dionicari-koji-ce-ove-godine-ostvariti-najvece-dividende-149707

 

 

Zna li netko što se događa na Ingri?

Prošli tjedan na Veliki četvrtak i danas, kad se zbroji, dođe na ERNT nekih 200.000 eura prometa.

Nije jako puno, no očekujem podjednako živahno, a i življe u narednim danima. Cijeli ožujak, od nakog izvješća pa sve do kraja prošlog tjedna dionica se ponaša kao “dead stock”, a uopće ne vidim razlog. Jutros je išla samo jedna po Bidu 231, a onda se čistio Ask po 233 do zatvaranja, preko 400 komada. Ukupno skoro 1.000 komada u dva burzovna dana. Bit će ju zanimljivo promatrati.

Imam veliku količinu ERNT.

Koliko bolesne zelenjave na ZSE.

Na 12-13 dionica koje imam na ZSE najviše mi je narastao JDGT a njega imam u promilima. Simboličan neki iznos. Mislim da je cjelokupni ZSE portfelj +0.44%.

Pa čak je i ovo smeće od ADPL naraslo 10%. Ameri promjene malo definiciju inflacije, kažu da je inflacija 5% i ADPL naraste 10%. Pa bacit ću se s mosta. Kad ADPL i DDJH rastu više od svega na ZSE to je za tešku psihijatriju.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Niti “moje” dionice nisu rasle.

Ne znam niti ja zašto je Adpl otišao 10 posto niti zašto.

Možda neki strani fondovi kupuju span, Adpl, Koei itd.

Sve popiz*ilo.

Ovi naši kupuju ADPL, ZB i DDJH kao ludi… napucali ih u nebo a ne vrijede ni približno toliko.

Ameri također krenuli ludo kupovati… index bio +0.7%, sada već crvenilo o prodaja na velikim volumenima. Panika i bežanija… -0.35 u trenutku pisanja. Sve nenormalno majke mi. Neka se više odluče za smjer.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Djubre, 12.04.2023. u 15:48

Koliko bolesne zelenjave na ZSE.

Na 12-13 dionica koje imam na ZSE najviše mi je narastao JDGT a njega imam u promilima. Simboličan neki iznos. Mislim da je cjelokupni ZSE portfelj +0.44%.

Pa čak je i ovo smeće od ADPL naraslo 10%. Ameri promjene malo definiciju inflacije, kažu da je inflacija 5% i ADPL naraste 10%. Pa bacit ću se s mosta. Kad ADPL i DDJH rastu više od svega na ZSE to je za tešku psihijatriju.

Ne bacaj se s mosta, čitaj članak …

 

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/ovaj-sektor-u-hrvatskoj-ima-cak-cetvrtinu-vise-zaposlenih-nego-lani-za-to-su-zasluzne-tri-tvrtke-15322201

Što im je cash flow šugaviji i dugovi silniji, što su veće laži, to su im gubitaši miliji i draži.

Nekako ima smisla da raste broj zaposlenih kod ADPL u RH. S obzirom da je nestalo poslovanje u Rusiji skupa sa zaposlenima. Pa se pokrivaju u RH koliko mogu.

Ali na cjelokupnoj razini im pada zaposlenost. Ne znam koliko utjecaja ima robotika, koliko pad prodaje i Rusija.

2021 oko 2840 zaposlenih, sada oko 2050.

Ne vidim smiso današnjeg rasta. Moguće da opet onaj indeksni fond baca pare.

Zaboli ih neka stvar. Oni se sami ionako nazivaju rizičnima i zaključaju novce na 5 god. Naknada za vođenje 0.85%. Mirno. Tu se vrti prava lova. Zaboli ih gdje će vrijednost dugoročno. Ako ne bude profitabilno samo će zatvoriti fond i otvoriti drugi sl. imena. Možda ipak bolje skočiti sa mosta nego uložiti u tako nekakve fondove. Manje rizično 😅

Seeker, 12.04.2023. u 21:24

Nekako ima smisla da raste broj zaposlenih kod ADPL u RH. S obzirom da je nestalo poslovanje u Rusiji skupa sa zaposlenima. Pa se pokrivaju u RH koliko mogu.

Ali na cjelokupnoj razini im pada zaposlenost. Ne znam koliko utjecaja ima robotika, koliko pad prodaje i Rusija.

2021 oko 2840 zaposlenih, sada oko 2050.

Ne vidim smiso današnjeg rasta. Moguće da opet onaj indeksni fond baca pare.

Zaboli ih neka stvar. Oni se sami ionako nazivaju rizičnima i zaključaju novce na 5 god. Naknada za vođenje 0.85%. Mirno. Tu se vrti prava lova. Zaboli ih gdje će vrijednost dugoročno. Ako ne bude profitabilno samo će zatvoriti fond i otvoriti drugi sl. imena. Možda ipak bolje skočiti sa mosta nego uložiti u tako nekakve fondove. Manje rizično 😅

u OTP indexnom sam početkom ’17. imao pristojne novce i dobro je išlo dok nije krenulo s Agrokorom.. reagirao sam odmah 15. ožujka i prodao udjele..čak sam uspio prodati s nekim plusom od 0,5% jer je bilo dosta rasta od kad sam kupio, ali su me ženili na izlaznoj naknadi 2% i konačni prinos je bio -1,5%. Izašao sam bezbolno u usporedbi s boli koja je tih dana uslijedila.

2016. je tada motivirala mnoge, jer je CROBEX pa samim time i indeksni fond imao “bikovski” rast te godine, od nekih 33 i više posto.

Prije sloma TODEXa, CROBEX bješe na razinama na kojima je danas. Iako smatram da su to danas puno bolje kompanije čije su dionice sastavnice, nisam entuzijast oko indeksnog investiranja, ni kod nas, ni vani. Eventualno VT/VTI kroz dollar cost averaging, kao neka štednja za mirovinu, za one koji žele pasivno ulagati ili žele imati i takav dio svog dioničkog portfelja. Inače…😕

Mislim kako je Crobex mnogo zdraviji sada nego li prije.

Ali budimo realni, 47% indexa je ovisno o turizmu. Što direktno šta indirektno.

Dvije loše turističke sezone i u teškoj smo banani.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

https://markets.businessinsider.com/news/stocks/new-bull-market-stocks-outlook-bullish-signal-flashed-trapped-bears-2023-4?amp

Uvijek kontra…

jel to opet Puris D.D. izlazi na burzu? Opasno smo blizu 2300 punata… Ta razina mi je fetiš zadnjih 10 godina i više 😀

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Obično se Crobex bio poskliznuo i pao na tim razinama, ali vidjet ćemo da li će ovaj put biti drukčije…

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

New Report

Close