Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

za jedan dan nestao je sav silni optimizam na stranim burzama……tako to uvijek biva pred novu rundu šišanja…….rekoradan  broj dionićara u Njem. i rekordne svote uložene u dionićke fondove u USA jasan je znak da je puno ovćica spremno na šišanje……o dugovima zemalja još se ni ne razmišlja a utjecaj povečanja kamata tek se od ovog kvartala nadalje počinje u stvarnosti preljevati na Usa ekonomiju a to će cijeli svijet osjetit pogotovo nerazvijeni i Afrike sa strujom…….dug je put pred nama do novog poćetka i novih happy endova……..svi ovi rastovi dio su business as usual igre na putu prema dole……..(mornari ti mašu žene te vole)…….stepenicama gore liftom dole……

Čisto sumnjam da je Rusija zainteresirana za ikakve pregovore. Koliko god mediji i politika napadaju Zoku, lik je u pravu kad kaže da NATO(Amerika) nema nikakav plan tamo. Potpuno je nejasno koji su uopće  njihovi interesi u istočnoj Ukrajini. Jasno je za Bliski istok, Afganistan, obje Amerike i naravno – Pacifik te sve ostale dijelove svijeta gdje su Ameri, ali ovo nema smisla iz njihove perspektive. Za Rusiju nam je jasno što hoće tamo. Oni to ponavljaju godinama, tako da onome tko prati geopolitiku ovo nije došlo kao neki šok.

Ova analiza časnika neutralne Austrije je solidna. Nemam osjećaj da “naginje” ka ijednoj strani.

hugh, 19.01.2023. u 12:48

za jedan dan nestao je sav silni optimizam na stranim burzama……tako to uvijek biva pred novu rundu šišanja…….rekoradan  broj dionićara u Njem. i rekordne svote uložene u dionićke fondove u USA jasan je znak da je puno ovćica spremno na šišanje……o dugovima zemalja još se ni ne razmišlja a utjecaj povečanja kamata tek se od ovog kvartala nadalje počinje u stvarnosti preljevati na Usa ekonomiju a to će cijeli svijet osjetit pogotovo nerazvijeni i Afrike sa strujom…….dug je put pred nama do novog poćetka i novih happy endova……..svi ovi rastovi dio su business as usual igre na putu prema dole……..(mornari ti mašu žene te vole)…….stepenicama gore liftom dole……

“We just saw one of the worst 2-month declines in retail sales since the Global Financial Crisis and the covid lockdowns.”

.

“The squeeze on consumers is real and markets are starting to treat bad news as bad news.”

.

Pred nama je ta faza 3, kada se  pad potrosnje pocne materijalizirati i u FI-evima pocnu prikazivati pad dobiti ili minusi, sve kako si rekao.

.

Kazu kako je trziste jucer valjda prvi put u ovom bearu na objavu losih pokazatelja reagirala padom kako bi i trebalo. Do sada je svaka losa vijest bila tumacena kao bullish jer je davala nadu u skorasnji FED pivot.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Mogli bi opet gledati u crno-bijelom koloru 1800 pointi,tko u kešu nije lice mu se ne smije.

U donedavno jako uspješnom sektoru otkazi pljušte kao ludi: Ovo nismo vidjeli od kraha dot-coma

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

https://www.seebiz.eu/ekonomija/lagarde-stanje-ekonomije-ove-ce-godine-biti-bolje-od-ocekivanog/287066

https://seebiz.eu/ekonomija/yellen-snazno-trziste-rada-i-blaza-inflacija-u-sad-u-ulijevaju-veliku-nadu/287220

https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/otoci/derutni-dalmatinski-hotel-ulaganjem-cak-25-milijuna-eura-postaje-dio-prestiznog-svjetskog-lanca-evo-kako-ce-izgledati-1259003

Bilo bi vrijeme i da purani počnu letjeti inače ide pad

 

https://www.seebiz.eu/ekonomija/eurozona-izbjegla-recesiju-ekonomija-ojacala-u-cetvrtom-kvartalu-2022/287529

Jel na ovu izjavu dionice INA trebaju rasti ili padati?

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/filipovic-o-porukama-ja-sam-samo-pitao-za-informaciju-u-vrijeme-covida/2434487.aspx

trial, 02.02.2023. u 00:57

Jel na ovu izjavu dionice INA trebaju rasti ili padati?

Ja još čekam revidirano godišnje izvješće INE za 2021. godinu. O tome nitko ne priča. Kako oni to objašnjavaju?

 

Pu rani su spremni za poletan je. Ameri, FED, smanjenje inflacije/kamate 0,25 i čeka se ECB a CRO signali na burzi vidljivi.

Pokazatelji optimističniji i nekad smo oni koji smo u dionicama pisali kešoljupcima papa jer se nisu na vrijeme ukrcali jer vlak je već krenuo.

Pa pa..

Može FED dignuti stope još deset puta po 25 bp, a ECB i jače od toga.

Ništa ne ukazuje da neće biti tako. I to je i dobro da se slomi inflacija i tzv. BS money, a isto tako i da budu ‘nagrađeni’ ljudi koji zapravo štede svoj novac, a ne da se osjećaju kao 🙉🙉🙉 jer se ponašaju financijski odgovorno, dok drugi dižu kredit za kreditom i okolo se vozikaju u autima koje si inače nikad ne bi mogli priuštiti. Valjda pola moje rodbine ima skuplje vozilo od mojega, a znam da nemaju casha… I svatko tako zna njih više.. Znam klaunove koji su dizali kredite “tako da imaju novaca” ili “za režije”… Tragikomično. Kamatne stope će brutalno slomiti tu iluziju u kojoj ljudi žive zadnjih 5,6,7 godina… Recesije će možda biti, možda i neće, ali sam siguran da će biti daleko manje bembara okolo. I SUVova.. Dobro da nije došlo do toga da se nemreš nazvat muškarcem ako nemaš neki SUV. Bitno je da se vidi da se ima… A to koliki je i kakav je dug, to je ono “iza kulisa”, to se ne vidi. Kakva je plaća, kakav je ukupan dohodak…?

” ljudi voze kredite da bi pokazali ključe “

U ožujku novi skok cijene novca i odabir daljnjeg smjera monetarne politike

 

ovo mora da je šala……šta je stvarno inflacija u Europi?……nisam primjetio……..🤣🫣

New Report

Close