Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

JAČANJE INFLACIJE

Glavna ekonomistica Svjetske banke: SVIJET ĆE TEŠKO IZBJEĆI RECESIJU


https://www.glasistre.hr/gospodarstvo/glavna-ekonomistica-svjetske-banke-svijet-ce-tesko-izbjeci-recesiju-804683

Ignore: KressoM, delux

recesija kuca na vrata

mnogi će ostati zaglavljeni u dionicama

sjetite se kraha tržišta 2008.-2009. pa padova burzi od -10% na dan 2019.

Evo Evrope u zeleno okreće. Vidim mnogi ste prodali. Krivo. Korekcija završena, uračunato sve u cijenu.

 

Proizvodnja u industriji eurozone pala prvi puta od početka pandemije – S&P Global


Indeks menadžera nabave (PMI) u industriji eurozone pao je u lipnju za 2,5 bodova u odnosu na svibanj, kliznuvši na 52,1 bod, najnižu razinu od kolovoza 2020. godine, objavio je S&P Global.


Indeks koji mjeri proizvodnju pao je za dva boda, na 49,3 boda, najnižu razinu u dvije godine. Vrijednosti niže od 50 bodova signaliziraju pad aktivnosti.




„Industrija u eurozoni promijenila je trend u lipnju i krenula silaznom putanjom, budući da se proizvodnja smanjila prvi puta u dvije godine pod utjecajem sve oštrijeg pada potražnje”, rekao je glavni poslovni ekonomist Chris Williamson.


„Potražnja sada slabi, a kompanije izvješćuju da kupci troše sve opreznije zbog rasta cijena i neizvjesnih izgleda za gospodarstvo”, dodao je Williamson.


Indeks novih narudžbi spustio se tako još dublje ispod granice od 50 bodova, na 45,2 boda, najnižu razinu od svibnja 2020.




Pokazatelji koji signaliziraju trendove u predstojećem razdoblju skiciraju sumornu sliku, pa su tako zalihe sirovina i neprodanih proizvoda porasle zbog neočekivano skromne proizvodnje i prodaje. Kompanije su se zato okrenule realizaciji starih narudžbi.


”Čini se da će se pad produbiti u narednim mjesecima”, zaključuje Williamson.


https://www.glasistre.hr/gospodarstvo/proizvodnja-u-industriji-eurozone-pala-prvi-puta-od-pocetka-pandemije-sp-global-805029

Ignore: KressoM, delux

Dolar jača a dionice rone, printeri se užarili.  Koje je objašnjenje? Svi trube o smaku svijeta a obično bude kontra. Tko se smije kladiti kontra tržišta? Investitorica mora biti zdrava…

Mene zanima čega je HHLD uopće vlasnik? Što imamo kupovinom ove dionice? Može li mi tko odgovoriti?

gorila13, 02.07.2022. u 23:36

Mene zanima čega je HHLD uopće vlasnik? Što imamo kupovinom ove dionice? Može li mi tko odgovoriti?

 

Pogledajte u onaj smiješni financijski izvještaj. Čudi da se uopće dozvoljava da dionica takvog izdavatelja bude uvrštena na ikoje tržište.

Te nekretnine u vlasništvu HHLD imaju špekulativni potencijal. Očito je da ta kompanija u vlasništvu tih Armenaca/Rusa godinama tamo ne radi ništa. Po ovome što se vidi nešto malo daju u zakup. Ogroman dug imaju, a pitanje je za koliko bi se te nekretnine prodale u nekoj likvidaciji.

U biti bi idealno bilo da se to društvo izvlasti od tih nekretnina. Za malog dioničara to ništa ne bi značilo.

Ne vidim neku poantu ulaganja u to, osim nade da se nešto pozitivno dogodi… ima ih koji to drže zadnjih deset godina i ništa. Tko je bio zadnjih deset godina u jednom ERNTu i ATGR, daleko je bolje prošao. Ovdje je zarada “kad me vidiš, nadaj me se”. Manje od 1% šanse za neš dobro, a preko 99% šanse za scenarije spaljivanja kapitala. Čak i da netko krene ulagat u to pa krene dokapitalizacija, evo ti razvodnjavanja dioničara i što tada? Nastavit držat u nadi da će to prosperirati pa cijena jako gore? Ne isplati se.

Sjedinjene Američke Države već su u recesiji, a Europska unija će završiti u – teškoj recesiji


https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/sjedinjene-americke-drzave-vec-su-u-recesiji-a-europska-unija-ce-zavrsiti-u-teskoj-recesiji-15218090

Ignore: KressoM, delux

EU si je sama kriva. Neka i dalje proglasavaju sankcije.

Njemačka trgovinska bilanca u minusu u svibnju, prvi puta u nekoliko desetljeća


https://www.glasistre.hr/gospodarstvo/njemacka-trgovinska-bilanca-u-minusu-u-svibnju-prvi-puta-u-nekoliko-desetljeca-805478

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Marielena, 04.07.2022. u 11:06

EU si je sama kriva. Neka i dalje proglasavaju sankcije.

 

Udaraju Ruse glavom u šaku i plješću jedni drugima. Čak sam čitao i priče o mogućnosti da Rusija drastično smanji proizvodnju nafte pa da cijena ode na preko 350$ po barelu. Šansa za to je jako mala, ali čak i to je moguće. Oni se neće povući, kao što se ni inflacija neće povući bez drastičnog QTa i snažnog povećanja kamatnih stopa. Nisu svi analitičari složni oko recesije, ali su svi složni da je FED prekasno krenuo povećavati stope.

Pa ako su oni kasno krenuli, a što je onda s ECBom?!

Bit će zanimljivi Q2 ovaj mjesec, ali mislim da neće biti realan pokazatelj trenutnog stanja. Q3 i Q4, a pogotovo Q1 2023… na što će to ličiti ako se ovo nastavi i još s nekom progresijom? Pretvorio sam se u golemog debelog medvjeda. Prvi put u zadnjih šest godina koliko investiram.

Problemi.

 

https://www.vecernji.hr/biznis/zbog-rusije-igh-i-haludovo-uopce-nisu-predali-revizorska-izvjesca-1599655

 

 

UPOZORENJE STRUČNJAKA

’Kućanstva se moraju pripremiti na ono što slijedi 1. listopada, počnite štedjeti!'


https://www.tportal.hr/biznis/clanak/kucanstva-se-moraju-pripremiti-na-ono-sto-slijedi-1-listopada-pocnite-stedjeti-20220705

Ignore: KressoM, delux

VELIKA KRIZA

Zapad se priprema za crni scenarij, prve mjere u Njemačkoj: ‘Ovo je gore nego što smo mislili‘


Drugi po veličini grad u Njemačkoj priprema se ograničiti potrošnju tople vode, stručnjaci upozoravaju na opseg i posljedice krize

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

DAX trenutno na -2,72%…odoše indexi u bezdan…mrvicu se oporave pa onda potonu 3x toliko koliko su se oporavili. sve miriši da će na jesen biti brutalni diskonti na dionice u odnosu na sadašnje cijene…tko bude u kešu mogao bi napraviti šoping života….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close