Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pokušaj proboja na građevinarima ali ništa od toga. Neki će začas biti u minusu.

govnari drže burzu za jaja…na 16…crobi …jebe se njima kad vani raste …samo gramzimo gledaju kak da sve opelješe kad je potop…..

sranje više a ne burza …

Kako smo već godinama ovdje nećemo valjda sad odustat’ kad bi konačno moglo biti “meda i mlijeka” kako je volio govoriti Lopina 😎

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Jos mislite da se u ovakvoj drzavi isplati ulagati? Pa vidite sto radi rukovodeci u janafu, a kitarovic to radi sa ad plastikom. I ostale firme imaju svoje serife.

Ne govorim ni o terenu, lopti, sucu, golovima ni momčadima, već o tome da se ponekad može zabit gol 😎 a to je neprocjenjiv osjećaj 👍

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Ljudi odmorite se od burze. Kod nas se čeka pad vani, makar to bilo još 5 godina. Iako oni rastu, mi nećemo ništa manje padati od njih kad krene pad.

Birza je dirigirana i strogo upravljana. I to je cinjenica.

I mislim da je kolega Lojtra u pravu. Ceka se jaci pad Amera.

Crobex 1440. Prije toga nema rasta.

Dragi kolega Jastrebe kada kupite, nadam se da cete obavijestiti kolege sto ste kupili 😉

A tesko je reci sto ce biti u svijetu. Smijesi se novi lockdown, ali ja mislim da ne bude puno od toga. Ljudi sada vec kuze da je korona jaca prehlada, a mjere sve vise dozivljavaju kao maltretiranje. Morati ce stozerasi i kovidasi paziti da ne naljute ljude. Pa ce vjerojatno maltretirati sa maskama i to je to.

Ne bude brzo pada u USA. Oni su u predizbornom razdoblju i ako treba i dolari se budu stampali. Ja ocekujem uvjerljivu pobjedu Trumpa i nakon toga rast burze. Znaci nista u dogledno vrijeme.

Za ZSE znamo da je kontrolirana. Nista novoga. Sa 5 milje dnevnog prometa svatko moze manipulirati na nelikvidnim izdanjima, ali kada dodje jaca kupnja to sve pada u vodu. U tjednima pred nama rasti ce nafta, secer i BDI. Pa neka svatko zakljuci sam sto ce rasti.

Ja vjerujem da ce nakon izvjestaja za 3Q, gradjevinci up uvjerljivo.

Za neke dionice, tipa Rivp i Adpl, mislim da trenutno nije dobro vrijeme jer ce sve ove mjere dovesti do stednje jer ce ljudi paziti, a prvo se stedi na luksuznim dobrima.

Od dionica imam samo Viro. Tisucu i kusur. Prosjek 49kn.

Inace cash se pojacao na nekih 367 tisucica spremnih za pump and dump.

Imam i ja tisucicu Viro.

Sretno onda kolega sa trejdom.

konačno nešto novo i dobro https://zse.hr/hr/ipo-i-spo-novosti/635

 

planiram kupiti ako šta ostane za drugi krug.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

ZSE je smiješna, vani imaju 10 puta lošije pokazatelje u vezi korone, a burze rastu iz dana u dan, dok kod nas 1 dan nešto veći broj (ali još uvijek jako nizak), i odmah zastoj.

Sve su to igre fondova, čekaju a onda će odjednom početi lupati s kupnjom.

Ma jasno. Gledam Atpl i Dlkv svaki dan malo po malo dolje na smijesnim dnevnim prometima. Kao bakina penzija.

Ocito da je cijena kontrolirana dok se ne krene sa jacom kupnjom.

Čekam ja od 2008. g da krene kupnja. Načekat ćete se. A prije toga će vam 80 posto firmi nestati. Povijest je učiteljica života. Drugo vam je vani gdje je burza normalan posao a drugo kod nas gdje sam vrh vlasti smatra burzi kladionicom.

Lp

@Marielena

Za RIVP se načelno slažem, a za ADPL ne znam što bih mislio. Nije baš da su auti generalno luksuz danas. Više potreba, nego luksuz, šire gledano. Ali cijena ADPLa govori dovoljno sama za sebe. Nisam optimist. Q3 bi mogao biti srednja žalost.


@lojtra

A dajte recite kolega, kaj Vi držite, kolko ste prodali i čega, kaj namjeravate kupit i koliko ste % u cashu?

Ja sam nedavno rasprodao dosta PODR, cca 115kn zarade po dionici. Brao sam i dividendu ranije…

Povećao sam ERNT kupnjom do 1280kn. To držim.

New Report

Close