Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Nadam se da se mirovincima s Molom neće dogoditi izjava doktora Ive u samoj Ini " tko pod drugim jamu kopa sam u nju upada"

poanta je sljedeća:
ako OMF-ovi skupa s državom skupe 50% +1 dionica, mogu nakon toga raspisati međunarodni natječaj za prodaju svih 50%+1 i dobit će za to od Rusa odmah 4000 kn po dionici…a onda će ih svi dizat u nebesa [thumbsup]
[/quote]

Dizat će ih u nebesa jer su prodali stratešku komapniju i sraonicu love jer neznaju gospodariti.

Sumnjam!

LEAVE THE WORLD BEHINED



Nadam se da se mirovincima s Molom neće dogoditi izjava doktora Ive u samoj Ini " tko pod drugim jamu kopa sam u nju upada"

poanta je sljedeća:
ako OMF-ovi skupa s državom skupe 50% +1 dionica, mogu nakon toga raspisati međunarodni natječaj za prodaju svih 50%+1 i dobit će za to od Rusa odmah 4000 kn po dionici…a onda će ih svi dizat u nebesa [thumbsup]
[/quote]

Je kako da ne. Isto kao što su prodali 25% + 1 dionicu za 505 mil. USD i danas tvrde da su napravili jako dobar posao. Možda je bio dobar posao kad bi znali koliko je otišlo na off shore destinacije. [lol]


svuda u vijestima danas euforija zbog INE, rasta crobexa za +9%, promet preko 200 milja…još samo fali da uskoro počnu ljudi opet masovno ulaziti s kešom na TK jer ide to, jelte do neba [lol]

Čemu cinizam, pa otprilike je tako i počelo 2006, onda su se ukljućili strani fondovi, pa su se poćeli otvarati domaći fondovi u koje je prebacivana štednja itd. , da nije puklo u US DLKV bi bio jeftin po 1200, VDKT po 2000, ATPL po 2500, IGH po 7000…

Stvarno ne vidim mjesta cinizmu jer TK uvijek ide 6 mj. unaprijed a 2011. izlazimo iz recesije, vjerojatno ulazimo u EU, ozbiljnije se prišlo povlačenju sredstava iz pristupnih EU fondova…i sl.

Naravno da će još biti loših ekonomskih pokazatelja i da će se ekonomija sporo oporavljati uz rast nezaposlenosti ali naruđbe i privreda bi se trebale oporavljati kako kod nas tako i u regiji.

Indikatori su se posložili i sada se love pozicije a ne za 6 mj kada dobiješ službenu potvrdu od DZS, onda je kasno!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Brigame me za cijenu eurodizela i supera… Ako ovako nastavi se na ZSE ondak ću razmišljati o cijeni – kerozina!!!

Nemoj se samo previše nadati da će ovo predugo trajati…
Sve što brzo raste, još brže zna i pasti…

Mogla bi nam ova ina prisjesti ako fondovi krenu s rasprodajom drugih dionica kako bi došli do novca za kupnju ine, i to već danas. Pitanje je samo što će prodavati? HT? ADRS? ATGR? ERNT?…


Mogla bi nam ova ina prisjesti ako fondovi krenu s rasprodajom drugih dionica kako bi došli do novca za kupnju ine, i to već danas. Pitanje je samo što će prodavati? HT? ADRS? ATGR? ERNT?…

Ma glupost, fondovi neće prodavati ništa zbog INE, dogovoren je iznos slobodnog keša koji će oni utući u INU, nakon toga ulijeće Adris sa svojom lovom. Oni ni ne moraju kupiti svih 8% dionica već puno manje.
Određen broj već imaju od ranije, a sad im je bitno da skupe dovoljnu količinu da spriječe MOL u stjecanju 50%. Osim toga, sve dionice neće niti biti prodavane, neke će ulagači trajno zadržati u svojim rukama bez obzira na javne ponude.
Zato ocjenjujem da ni država (+OMF, ADRIS) neće uspjeti skupiti 50%, kao niti MOL.

Bitno je da se velika količina novca (za naše prilike) oslobađa na našem tržištu prodajom dionica INE, jučer npr. preko 185 milijuna kuna, danas vjerojatno dodatnih stotinjak itd… Većina toga što se prodaje na burzi će opet nazad u druge dionice, tao da teško da ćemo ispod 2000 bodova.
Uz sve navedeno, koncem svake godine imamo lagani rast tržišta koji se ubrza nakon nove godine i potraje cijeli siječanj.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Kad si bolje razmislim stvarno sam sretan (kad već ja nisam kupio dionice INE kupio je fond u koji sam obavezan stavljati novac, samo je razlika cca 1100,00 kn po dionici. Ovim potezom (kao i ostalim potezima-ima nekad i iznimaka, ali malo) sam sve sigurniji da mirovinu neću niti imati (bar ne koliko bi imao da većina od nas upravlja mirovinskim fondovima).
[lol]


Kad si bolje razmislim stvarno sam sretan (kad već ja nisam kupio dionice INE kupio je fond u koji sam obavezan stavljati novac, samo je razlika cca 1100,00 kn po dionici. Ovim potezom (kao i ostalim potezima-ima nekad i iznimaka, ali malo) sam sve sigurniji da mirovinu neću niti imati (bar ne koliko bi imao da većina od nas upravlja mirovinskim fondovima).
[lol]

Mene samo smeta što oni ulažu naše buduće mirovine u hrvatske dionice. Ako npr. i ja štedim za stare dane preko ulaganja u hrvatske dionice, jednom kad stvarno dođem do mirovine imat ću na prodajnoj strani konkurenciju u obliku hrvatskih mirovinskih fondova. Oni će meni rušit cijenu, a bome ću i ja njima rušiti cijenu. Za mene "lose-lose" situacija.
Draže bi mi bilo da puno više ulažu na stranim likvidnijim tržištima gdje neće biti efekta jednom kad počnu prodavati svoje pozicije. Osim toga, tamo je manja vjerojatnost da će im se dogoditi gluposti poput kupnje dionica Optime, Ingre i sličnog jer njihove matične banke neće raditi pritisak na njih da kupe smeće.

Pomalo dolazi maca na vratanca.
http://www.seebiz.eu/hr/politika/uskok-ce-u-istrazi-protiv-sanadera-ispitati-i-jadranku-kosor!,100853.html

Zadnja godina odbrojava, a mogla bi i ubrzanim ritmom. Ima tu posla i za parafe na ugovorima koji su osnova za pojedine istrage. Dovoljno su upropaštavali ovo jadno društvo, njihov pad može nam dati tako potreban impuls.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Toliki keš neminovno do daljnjeg diže Crobex, do 2.200 sigurno.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

na seebizu panika,zaziva se pad tržišta,hanfa,jaca,ljubo,mol,mirovinci
ima bit da je neko ostao u cashu
[sealed]


Pomalo dolazi maca na vratanca.
http://www.seebiz.eu/hr/politika/uskok-ce-u-istrazi-protiv-sanadera-ispitati-i-jadranku-kosor!,100853.html

Zadnja godina odbrojava, a mogla bi i ubrzanim ritmom. Ima tu posla i za parafe na ugovorima koji su osnova za pojedine istrage. Dovoljno su upropaštavali ovo jadno društvo, njihov pad može nam dati tako potreban impuls.

auuuu, ako i jaca odleprša skupa sa sanderom u remetinec, ima da skočimo +15% u jednom danu jer bi to označilo početak jedne nove poštene Hrvatske [thumbsup]

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

New Report

Close