Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slazem se. I ja sam odvozio 6 digits na Optimi, i to mracnih. PTKM nisam, steta. Ali cuj, nije sve za svakoga, razine rizika itd.
Poanta je da nama nece burza up malo jace bez average Joea koji ce uloziti u fondove.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.



Pregled danasnjeg trgovanja :

Napokon !!..Napokon da prvih 10-20 dionica po prometu budu dionice tvrtki koje nisu u stecaju ili razno raznim blokadama..Napokon da imamo trgovinu dionicama koje se ne trguju za "peni".
Pokazatelj da fondovi jos zele usminkat portfelje ili da je poceo priliv svjezeg kapitala koje gradjani zele ulozit u dionice .

HT 3.050.008,00
ADRS2 1.582.390,00
ADRS2 3.860.000,00
KOEI 548.375,00
ERNT 468.780,00
PBZ 435.200,00
ADPL 427.752,00
RIVP 418.415,80
PODR 395.159,00
KRAS 359.725,00
ZABA 276.297,00
PLAG 273.600,00
ATGR 262.000,00
KODT2 219.000,00
ARNT 194.980,00
KODT 127.450,00
TUHO 114.760,0

Nema ni malo stete ako se spekulanti zale na to sto se slabo trguje onim gdje se brzo leti a jos brze pada..Ok..neka i toga ali to nije burza i nece to vratit povjerenje ljudi u zse.
Neka tih koje po cijele dane bleje u ekrane i cekaju skok ili pad da bi sutra cekali neciji drugi ..,Ovisnika ce uvjek bit ali burzu mogu vratit u zivot samo fondovi i njihovo zelenilo na kraju godine..Nema veceg motiva za ulozit novac nego tamo gdje vam susjed zaradjuje .

Pozdrav

Je, PTKM i OPTE su zaista brzo narasle ove godine a pale su 5% od vrha, zaista brz i žestok pad. Samo na te dvije dijonice zaradio sam šesteroznamenkastu zaradu, susjedi neka ulože u fondove i nek si uzimaju tih 6% godišnje, neka se raduju mrvicama.

[/quote]

I ja isto 🙂
Iako ostaje zal za propustenim prilikama a pritom mislim na ht i auhr. Jedne od najpodcjenjenijih dionica na trzistu kapitala uopce 😛

@baggio89

Hvala na podršci. Cijenim, mozda dobijete koje savjetnicko mjesto kad postanem predsjednik drzave;)


Pregled danasnjeg trgovanja :

Napokon !!..Napokon da prvih 10-20 dionica po prometu budu dionice tvrtki koje nisu u stecaju ili razno raznim blokadama..Napokon da imamo trgovinu dionicama koje se ne trguju za "peni".
Pokazatelj da fondovi jos zele usminkat portfelje ili da je poceo priliv svjezeg kapitala koje gradjani zele ulozit u dionice .

HT 3.050.008,00
ADRS2 1.582.390,00
ADRS2 3.860.000,00
KOEI 548.375,00
ERNT 468.780,00
PBZ 435.200,00
ADPL 427.752,00
RIVP 418.415,80
PODR 395.159,00
KRAS 359.725,00
ZABA 276.297,00
PLAG 273.600,00
ATGR 262.000,00
KODT2 219.000,00
ARNT 194.980,00
KODT 127.450,00
TUHO 114.760,0

Nema ni malo stete ako se spekulanti zale na to sto se slabo trguje onim gdje se brzo leti a jos brze pada..Ok..neka i toga ali to nije burza i nece to vratit povjerenje ljudi u zse.
Neka tih koje po cijele dane bleje u ekrane i cekaju skok ili pad da bi sutra cekali neciji drugi ..,Ovisnika ce uvjek bit ali burzu mogu vratit u zivot samo fondovi i njihovo zelenilo na kraju godine..Nema veceg motiva za ulozit novac nego tamo gdje vam susjed zaradjuje .

Pozdrav

Malo je predugi ovaj citat, ali bih se složio sa napisanim.

Nadalje, zaista ne shvaćam ovo crnilo od pisanja većine sudionika na ovom forumu da je ZSE mrtva burza.
Pa ja sam ove godine zaradio više nego izvrsne novce!! Imao sam feeling da će u budućnosti hrvatsko gospodarstvo rasti dobrim stopama i da će dividendne dionice povećavati dividende, te sam tako prilagodio svoj portfelj.
Pun pogodak!
Dionice kao što su ADPL, ZABA, PBZ, HT, ADRS, ERNT i još neke su mi u obliku dividendi donijele veliku zaradu. Nije spektakularno, ali je odlično.

Kad bi barem neke od ovih dionica imale veći pad, bio bih presretan.
Npr, prije mjesec-dva je ADPL zaronio ispod 170 kn i prilično sam tada podebljao svoj udio. Eh, da je više takvih prilika!!



Pregled danasnjeg trgovanja :

Napokon !!..Napokon da prvih 10-20 dionica po prometu budu dionice tvrtki koje nisu u stecaju ili razno raznim blokadama..Napokon da imamo trgovinu dionicama koje se ne trguju za "peni".
Pokazatelj da fondovi jos zele usminkat portfelje ili da je poceo priliv svjezeg kapitala koje gradjani zele ulozit u dionice .

HT 3.050.008,00
ADRS2 1.582.390,00
ADRS2 3.860.000,00
KOEI 548.375,00
ERNT 468.780,00
PBZ 435.200,00
ADPL 427.752,00
RIVP 418.415,80
PODR 395.159,00
KRAS 359.725,00
ZABA 276.297,00
PLAG 273.600,00
ATGR 262.000,00
KODT2 219.000,00
ARNT 194.980,00
KODT 127.450,00
TUHO 114.760,0

Nema ni malo stete ako se spekulanti zale na to sto se slabo trguje onim gdje se brzo leti a jos brze pada..Ok..neka i toga ali to nije burza i nece to vratit povjerenje ljudi u zse.
Neka tih koje po cijele dane bleje u ekrane i cekaju skok ili pad da bi sutra cekali neciji drugi ..,Ovisnika ce uvjek bit ali burzu mogu vratit u zivot samo fondovi i njihovo zelenilo na kraju godine..Nema veceg motiva za ulozit novac nego tamo gdje vam susjed zaradjuje .

Pozdrav

Malo je predugi ovaj citat, ali bih se složio sa napisanim.

Nadalje, zaista ne shvaćam ovo crnilo od pisanja većine sudionika na ovom forumu da je ZSE mrtva burza.
[/quote]

hrpa gluposti
na normalnim burzama trgovanje s velikim prometima je svakodnevno a ne sporadično kako je to kod nas! istini za volju, nekada se i na ZSE redovno trgovalo dnevno u desecima milijuna kuna i to je bilo nešto normalno i čime se imalo biti razloga biti zadovoljnim, a ne ovo sprdačina danas!
nekada je dalekovod u danu znao imati promet po 10-15 milijuna kuna pa i više, a i mnoge druge dionice svaki dan dan imale su višemilijunske promete!
ovakvim bijednim prometima zadnjih 10 godina mogu biti zadovoljni samo burekđije koje nemaju para za jača ulaganja/trgovanja jer su sve izgubili u zadnjih 10 godina tj koji nisu doživjeli pred 10-12 godina one velike promete i jako trgovanje!

budapest !



Pregled danasnjeg trgovanja :

Napokon !!..Napokon da prvih 10-20 dionica po prometu budu dionice tvrtki koje nisu u stecaju ili razno raznim blokadama..Napokon da imamo trgovinu dionicama koje se ne trguju za "peni".
Pokazatelj da fondovi jos zele usminkat portfelje ili da je poceo priliv svjezeg kapitala koje gradjani zele ulozit u dionice .

HT 3.050.008,00
ADRS2 1.582.390,00
ADRS2 3.860.000,00
KOEI 548.375,00
ERNT 468.780,00
PBZ 435.200,00
ADPL 427.752,00
RIVP 418.415,80
PODR 395.159,00
KRAS 359.725,00
ZABA 276.297,00
PLAG 273.600,00
ATGR 262.000,00
KODT2 219.000,00
ARNT 194.980,00
KODT 127.450,00
TUHO 114.760,0

Nema ni malo stete ako se spekulanti zale na to sto se slabo trguje onim gdje se brzo leti a jos brze pada..Ok..neka i toga ali to nije burza i nece to vratit povjerenje ljudi u zse.
Neka tih koje po cijele dane bleje u ekrane i cekaju skok ili pad da bi sutra cekali neciji drugi ..,Ovisnika ce uvjek bit ali burzu mogu vratit u zivot samo fondovi i njihovo zelenilo na kraju godine..Nema veceg motiva za ulozit novac nego tamo gdje vam susjed zaradjuje .

Pozdrav

Malo je predugi ovaj citat, ali bih se složio sa napisanim.

Nadalje, zaista ne shvaćam ovo crnilo od pisanja većine sudionika na ovom forumu da je ZSE mrtva burza.
Pa ja sam ove godine zaradio više nego izvrsne novce!! Imao sam feeling da će u budućnosti hrvatsko gospodarstvo rasti dobrim stopama i da će dividendne dionice povećavati dividende, te sam tako prilagodio svoj portfelj.
Pun pogodak!
Dionice kao što su ADPL, ZABA, PBZ, HT, ADRS, ERNT i još neke su mi u obliku dividendi donijele veliku zaradu. Nije spektakularno, ali je odlično.

Kad bi barem neke od ovih dionica imale veći pad, bio bih presretan.
Npr, prije mjesec-dva je ADPL zaronio ispod 170 kn i prilično sam tada podebljao svoj udio. Eh, da je više takvih prilika!!
[/quote]
Koji su to izvrsni novci? Koliko je to? Koliko ta zarada ima znamenaka?

Nešto mi govori da ćemo danas UP !

recesije nema na vidiku u 2020… mi smo stabilno na ili oko 2000 bodova, moram priznati da se dobro držimo. Da li je moguće da se iza Nove ide slamati 2200? Ne znam ali sve je moguće.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

prava burek burza…predlažem novi index – “burex”

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Burex…. hahaha…. dobar.

S obzirom da do korekcije na Wall Streetu neće doći niti tijekom 2020. godine, očekujemo da nas neće zadesiti ono što bi nas u slučaju pada amera zadesilo.

Američke dionice tijekom 2020. očekuje nešto manji rast


A i danas kao da je kakvo pozitivno ozračje na zse, specifično za kraj godine kad se moraju malo nafrizirati rezultati.
Ovo sa Saponiom je dobra vijest.

TAJ JE PRIJEDLOG BIO VEĆ USVOJEM ČINI MI SE U 2008 GODINI, KOLIKO SE SJEĆAM.

dan je pametniji od noći!

Burex!!!!

Sjajno. Sjajno. Sve bolje i bolje.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

ja sam danas uplatio u dobrovoljni, vjerujem da dosta ljudi čeka zadnji tren… tako je i prošle godine bio neki blagi rast u ovo vrijeme.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

hrpa gluposti
na normalnim burzama trgovanje s velikim prometima je svakodnevno a ne sporadično kako je to kod nas! istini za volju, nekada se i na ZSE redovno trgovalo dnevno u desecima milijuna kuna i to je bilo nešto normalno i čime se imalo biti razloga biti zadovoljnim, a ne ovo sprdačina danas!
nekada je dalekovod u danu znao imati promet po 10-15 milijuna kuna pa i više, a i mnoge druge dionice svaki dan dan imale su višemilijunske promete!
ovakvim bijednim prometima zadnjih 10 godina mogu biti zadovoljni samo burekđije koje nemaju para za jača ulaganja/trgovanja jer su sve izgubili u zadnjih 10 godina tj koji nisu doživjeli pred 10-12 godina one velike promete i jako trgovanje!

Ne optererecujte se prosloscu, usredocite se na sadasnjost i planirajte buducnost.
CROBEX je nekad bio preko 5000 .svaka susa je vjerovala da sve dionice vrijede i na svima se moze zaradit..Znamo kak je zavrsilo….znamo gdje je danas..dugo se zivotarilo..puno je udaraca primljeno..Konkurencija je puno primamljivija ( apartmani) i burza je tu gdje je.
Svi signali upucuju na to da se novac pomalo vraca na trziste kapitala i nebi imao nista protiv da na godisnoji razini fondovi imaju prihod od 10-20%.

Kolege se hvale kako su na spekulacijama zaradili sesterocifrene brojke . Dobro za njih..neka. Neka ..zelim im i dalje takav i jos bolji prihod. Njima sestocifrena dobit nakon dana i dana..sata i sata..prebacivanja i prebacivanja iz jedne u drugu dionicu..a nekome 10% veci portfelj donese isto toliko a da ne radi previse vec to odrade trendovi.
Neka se ne nadju prozvanim ako ih tu i tamo spomenemo..Ne u negativnom smislu..Neka njih..Necu reci da su “tresnja na vrhu torte”..niti “kamen u cipeli”..ali ne smije se na tome temeljit trgovina…Zalosno je kad tvrtke u stecaju ili blizu njega drze glavninu trgovanja..Nadam se da smo sad ipak u nekom drugom trendu.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

@ Lucijan

Dok god mi ovisimo o milostinji Fondova ovo burza biti neće.

A sad ako netko voli da mu se novci preljevaju iz šupljeg u prazno dok firma ne propadne i počne rasprodaja tih istih fondova….

Iskreno više mi je atraktivna doma čarapa, nego ulaganje na ZSE.

Lp

New Report

Close