Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://hgkreg.hgk.hr/Ovrha/faces/index.jsp
Evo tog famoznog Očevidnika samo ne znam kakvog to utjecaja ima na npr. cijenu Atgr. I u Americi se plijeni na tisuće kuća pa to ni malo ne smeta AAPL da preskoči 300$. Ili mislite da će onaj koji je založio svoju gmajnu da si kupi auto investirati te novce u dionice? Ako ništa drugo bar će se ukrupniti zemljište po brzinskom tržišnom principu.

čudi me kako ne vidiš vezu??! problem je NELIKVIDNOST, ova burza je na samrti! pa što ti očekuješ da netko kupuje dionice dok mu pljene kuću? prije toga ljudi će rasprodati sve što mogu, naravno i dionice. kako će onda burza rasti kad nitko nema para ni za hranu, kad se ljudima svaki dan plijeni imovina, a oni riejtki koji imaju još nešto keša čekaju znatno niže cijene što se jasno vidi iz ovih prebijednih prometa na ZSE!

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

http://seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-peljeski-pritisak-na-gradevinski-sektor,95664.html

Globalna situacija niti danas nije obećavajuća. Nakon rasprodaje na Wall Streetu i u Aziji, i europski su indeksi otvorili u minusu. CROBEX bi se tako mogao dodatno udaljiti od 1.900 bodova što otvara opasnu mogućnost raširenije rasprodaje na domaćem tržištu kapitala.

Hodor
Kome ti prodaješ tu šemu?Kakve veze mali a pogotovo sirotinja imaju s likvidnosti ove burze?
Postojala je burza i prije njih i bila je likvidnija.Nisu mali koji počinju opet divljati po šoping centrima i aranžmanima za skijanje nikad bili zamašnjak burze.

Historia nie jest tylko czarna i nie jest tylko biała. Tak widzę i swój ślad na życiowej drodze.



http://hgkreg.hgk.hr/Ovrha/faces/index.jsp
Evo tog famoznog Očevidnika samo ne znam kakvog to utjecaja ima na npr. cijenu Atgr. I u Americi se plijeni na tisuće kuća pa to ni malo ne smeta AAPL da preskoči 300$. Ili mislite da će onaj koji je založio svoju gmajnu da si kupi auto investirati te novce u dionice? Ako ništa drugo bar će se ukrupniti zemljište po brzinskom tržišnom principu.

čudi me kako ne vidiš vezu??! problem je NELIKVIDNOST, ova burza je na samrti! pa što ti očekuješ da netko kupuje dionice dok mu pljene kuću? prije toga ljudi će rasprodati sve što mogu, naravno i dionice. kako će onda burza rasti kad nitko nema para ni za hranu, kad se ljudima svaki dan plijeni imovina, a oni riejtki koji imaju još nešto keša čekaju znatno niže cijene što se jasno vidi iz ovih prebijednih prometa na ZSE!
[/quote]
Kolega takvi kojima plijene kuće i neznaju šta su dionice. Struktura ulagača na ZSE je drugačija nego što bi se to dalo zaključiti na prvi pogled. Eventualno u HT ima dovoljno malih pa da se može trefiti koji da mu se plijeni ali i tamo je već odavno 1/3 izašla van. Naš problem leži u fondovima, bankama i stranim ulagačima, a nikako u sirotinji.

who dares, wins

Željko Rohatinski neće dati majkama da izvuku novac iz banaka kćeri

http://seebiz.eu/hr/banke/zeljko-rohatinski-nece-dati-majkama-da-izvuku-novac-iz-banaka-kceri,95644.html

Uh, loše ovo izgleda, fondovi se se povukli s kupnje na onih par dionica gdje su bili, a druge imaju odavna rupe na kupnji. Prodaja postaje sve nervoznija i počinje tući po kupnji iz straha da ne utekne još niže. Ne izgleda dobro [embarass]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Uh, loše ovo izgleda, fondovi se se povukli s kupnje na onih par dionica gdje su bili, a druge imaju odavna rupe na kupnji. Prodaja postaje sve nervoznija i počinje tući po kupnji iz straha da ne utekne još niže. Ne izgleda dobro [embarass]

mislim da su vise nervozni ovi u kesu [tongue]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@inverter
Nisam baš uvjeren u to, oni s kešom mogu čekati i godinu dnaa, fućka im se, ali ako nekome s dionicmaa zatreba lova taj će opaliti po bidu i gotova priča.
bw. crobex je upravo pao na -0,83% [embarass]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


@inverter
Nisam baš uvjeren u to, oni s kešom mogu čekati i godinu dnaa, fućka im se, ali ako nekome s dionicmaa zatreba lova taj će opaliti po bidu i gotova priča.
bw. crobex je upravo pao na -0,83% [embarass]

na kojem prometu je pao [lol] [lol] [lol] sve mi se cini da ce i jedni drugi cekat godinu dana

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



@inverter
Nisam baš uvjeren u to, oni s kešom mogu čekati i godinu dnaa, fućka im se, ali ako nekome s dionicmaa zatreba lova taj će opaliti po bidu i gotova priča.
bw. crobex je upravo pao na -0,83% [embarass]

na kojem prometu je pao [lol] [lol] [lol] sve mi se cini da ce i jedni drugi cekat godinu dana
[/quote]

Promet je mali jer još nema jakog pada. Tek kada pad bude velik i potraje danima, onda će početi rasti i prometi. Što budu niže cijene dionica, prometi će biti veći.
Tko je u kešu lako će čekati, a tko je u dionicama ….ne znam baš….pogotovo ako mu zatreba lova za platiti kredit ili za redovne životne troškove..ili ako ostane bez posla itd.
Ne bih rekao da su jedan i drugi u istoj situaciji, uopće ne….

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

@apothekar, naravno da bogati i siromašni nikad nisu bili u istoj situaciji.
Priopćenje koje je obitelj Rotschild 1863. uputila svojim suradnicima iz New Yorka daje izvrstan sažetak situacije:
‘Oni malobrojni koji razumiju sustav bit će ili toliko zainteresirani za korist koju mogu izvući, ili toliko ovisni o njegovim prednostima da iz te klase neće biti opozicije; dok s druge strane, velika većina ljudi, mentalno nesposobna uvidjeti strahovite prednosti… nosit će svoj teret bez prigovora, a možda i ne sluteći da je sustav posve štetan za njihove interese.’
Stari zavjet, mudre izreke 22:7, kaže: “Bogataš vlada nad siromasima, a dužnik je sluga vjerovniku.”

who dares, wins

BOLEST U SUSTAVU
DUGOVI BLOKIRANIH TVRTKI PORASLI ZA JOŠ 670 MILIJUNA KUNA!

Ukupan iznos dospjelih neplaćenih potraživanja insolventnih tvrtki u kolovozu je dosegao 31,98 milijardi kuna – dva posto više nego u srpnju – te osam milijardi kuna – čak 25 posto – više nego u kolovozu prošle godine. Najbrže rastu neplaćene obveze tvrtki kojima je račun u blokadi do 60 dana.
Dvogodišnji trend rasta nelikvidnih i insolventnih tvrtki i obrtnika nastavljen je i u kolovozu. Prema podacima Hrvatske gospodarske komore, ukupni iznos dospjelih neplaćenih potraživanja insolventnih tvrtki u kolovozu je dosegao 31,98 milijardi kuna – 673 milijuna kuna (dva posto) više nego u srpnju, te osam milijardi kuna (čak 25 posto) više nego u kolovozu prošle godine. Od toga nepodmirene obveze pravnih osoba iznose 26,2 milijarde kuna, a fizičkih osoba (obrtnici) 5,8 milijardi kuna.
U kolovozu je u odnosu na srpanj i broj insolventnih pravnih osoba narastao sa 30.500 na 30.764, a broj insolventnih obrtnika sa 39.718 na 39.853. I kod pravnih i kod fizičkih osoba na mjesečnoj je razini u padu samo broj zaposlenih koji rade kod insolventnih subjekata, što, među ostalim, ukazuje da se i jedni i drugi protiv insolventnosti bore otpuštanjem radnika, odnosno smanjivanjem troškova poslovanja.
Najgori trgovci
HGK navodi i podatak da se od 26,1 milijarde kuna nepodmirenih obveza pravnih osoba na neplaćene poreze odnosi 11,1 milijarda kuna, a na neplaćene doprinose 1,59 milijardi kuna, odnosno ukupno oko 12,7 milijardi kuna, što je 1,3 posto više nego u srpnju, a 37,8 posto više nego u lanjskom kolovozu.
Rast nepodmirenih obveza bilježi se u svim razdobljima ročnosti, ali je najbrži u razdoblju do 60 dana, pa u HGK-u zaključuju da tekuća nelikvidnost najbrže raste – u srpnju i kolovozu rasla je po prosječnoj stopi od 26 posto, odnosno za oko 296 milijuna mjesečno. Istodobno se, međutim, najveći rast broja insolventnih pravnih osoba i broja zaposlenih bilježi u razdoblju ročnosti od 181 do 360 dana.
Što se, pak, tiče djelatnosti u kojima je najviše nepodmirenih obveza, prednjače trgovina (34,3%), građevinarstvo (18,9%) i prerađivačka industrija (17%)…………. Business.hr

Nelikvidnost se kao rak širi državom, a očito se proširila i na burzu [undecid]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close