Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



…. Da li su nam zvijezde naklonjene.
Mislim da voda ide na hrvatski mlin i da slijedi oporavak.
Bitno je da nam država bude likvidna,a sada bi mogla i postati.

lopi, mislim da si se totalno pogubio
[/quote]
Optimistički pristup je pravilan.Ja mislim da ste se vi pogubili,a naročito,ako niste u kešu.
Da je Kuliću i Santiniju dati 100 ovaca od glada bi im krepalo 50,a ostale od žeđi.
Jedini izlaz Hrvatske je dug na dug ,a kada izađemo iz recesije i još malo više.
Šuker se zadužuje i radi jedino moguće i pametno.Druge nema.Druga varijanta je izolacija i sindrom Grćka.Ovo je bolje rješenje.

Ne treba biti pesmist nego realist, ali ova lopinina trbunjanja kako ovdje teče med i mlijeko su za plakati. Hvalio je lopina ELPR i da ga je opet kupio na 40 kn pa nek ga proba sada prodati po toliko! Ili npr. VLDS kojeg kupuje od 15 kn jer odbijanac samo što nije, a minusi rastu i rastu… E lopina, lopina….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


lopi, mislim da si se totalno pogubio

Optimistički pristup je pravilan.Ja mislim da ste se vi pogubili,a naročito,ako niste u kešu.
Da je Kuliću i Santiniju dati 100 ovaca od glada bi im krepalo 50,a ostale od žeđi.
Jedini izlaz Hrvatske je dug na dug ,a kada izađemo iz recesije i još malo više.
Šuker se zadužuje i radi jedino moguće i pametno.Druge nema.Druga varijanta je izolacija i sindrom Grćka.Ovo je bolje rješenje.
[/quote]

Nemam ništa protiv optimizma, ali on trenutno nije realan. Sindrom Grčka je, čini mi se, neizbježan ukoliko se hitno ne počne mjenjati način razmišljanja i upravljanja državom. Ovo je politika "ide dok ide". Očekivao sam kresanje i rebalans proračuna, čvrstu ruku i konačno uvođenje reda među proračunskim parazitima, a dobili smo nova zaduženja koja graniče s ludošću.
Državom upravljaju ljudi koji primaju plaću “radili – ne radili”, a plaća im nije mala. Kako ćeš nekome tko svaki mjesec prima plaću od 15.000 kn i ne ide u dućan (jer ždere badava), niti ga opterećuje plaćanje režija i kreditnih rata, plaćenje struje, vode, benzina i grijanja objasniti da je kriza zahvatila obitelji i privredu kada oni osobno krizu ne osjećaju nego o njoj čitaju u novinama. Jedino što njih sve skupa brine, bilo da su pozicija ili opozicija, su osobni interesi i zadržavanje pozicija.
Što prije bankrotiramo, to će nam prije biti bolje. Kamo sreće da nam je došao MMF u isto vrijeme kada i Srbima.
Obitelji sa prosječnim i ispodprosječnim prihodima i kreditnim obvezama doživljavaju noćnu moru, a kako se da naslutiti najgore bi moglo tek doći na red ukoliko se zaista dogodi slabljenje kune.
Ovo mi liči na agoniju teškog bolesnika kojem se uz pomoć aparata i medikamenata produljuje život.
Ako misliš da je rješenje problema "dug na dug" bez mogućnosti da ga vratiš iz prihoda od svojeg rada, djelatnosti, proizvodnje, onda pokušaj tako živjeti.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Ne treba biti pesmist nego realist, ali ova lopinina trbunjanja kako ovdje teče med i mlijeko su za plakati. Hvalio je lopina ELPR i da ga je opet kupio na 40 kn pa nek ga proba sada prodati po toliko! Ili npr. VLDS kojeg kupuje od 15 kn jer odbijanac samo što nije, a minusi rastu i rastu… E lopina, lopina….

E baš si ti našao njemu soliti pamet, kupovao si IGH na 16 000 i popravljao prosjek na 10 000 pa sve prodao na 1800 i ti njemu soliš pamet, on od takvih naivčina i živi.

Ma kakva Grčka, pa što je vama, koliko smo mi udaljeni od Grčke.
Da bi se razumjelo što je dug i kako ga tretirati, treba znati od kojih je komponenti i u kolikom omjeru dug sastavljen.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@plavi

Znači ti podržavaš ovakav način vođenja države i državnih financija ?
Misliš da takav način upravljanja državom vodi u bolju budućnost?

U konačnici, misliš li da će to doprinijeti povratku optimizma i oporavku tržišta kapitala kojem se svi nadamo i zbog čega zapravo tu čavrljamo?

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Izgleda da ovo zaduženje djeluje pozitivno na burzu. Koliki bi deficit trebao biti na kraju godine? Možda bi se to dalo zakrpati prodajom dionica? Pa da se mogu pohvaliti da se nisu morali 3× u godini dana zaduživati. Svi gledaju na prodaju Podravke, a šta je sa CROS? To uvijek ima kupca a državni udio je značajan.

who dares, wins

Pogledajte samo prodaju na ATPL.

4- 768,00
3 -770,00
2 -775,34
17- 777,00
2 – 779,13
8- 783,00
3- 783,98
19- 784,00
2 -784,86
30 -784,99 ………
[lol]


Pogledajte samo prodaju na ATPL.

Mali su se stavili na ask, a veliki prodaju samo po bidu.

Elementary, my dear Watson….

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Da se namakne 13 miljardi Kuna što bi sve trebala država prodati. Problem je što se ništa ne radi na smanjenju troškova državnog aparata, racionalizaciji ….. uštedama. Jer ti su potezi bolni i učinkoviti. Sve ostalo je kozmetika ( svakim danom skuplja ).

Ne radi se o 13 milijardi koliko sam ja to skužio. Niko ne govori koliko a svi kažu da se mora do kraja godine zadužiti još jednom. E to koliko je? Ovo zaduženje i nije neka vijest jer tako i tako svi su znali da se moraju reprogramirati dugovi od prije. Pitanje je brodogradilišta i daljnih zaduživanja a ako bi se to riješilo kradeze bi se mogao nečemu nadati na izborima. Nešto će morati da smisle u tome su bar majstori jer ovako su im slabe šanse. Neki bomba spin mora da padne jer su ovako zrak.

who dares, wins




…. Da li su nam zvijezde naklonjene.
Mislim da voda ide na hrvatski mlin i da slijedi oporavak.
Bitno je da nam država bude likvidna,a sada bi mogla i postati.

lopi, mislim da si se totalno pogubio
[/quote]
Optimistički pristup je pravilan.Ja mislim da ste se vi pogubili,a naročito,ako niste u kešu.
Da je Kuliću i Santiniju dati 100 ovaca od glada bi im krepalo 50,a ostale od žeđi.
Jedini izlaz Hrvatske je dug na dug ,a kada izađemo iz recesije i još malo više.
Šuker se zadužuje i radi jedino moguće i pametno.Druge nema.Druga varijanta je izolacija i sindrom Grćka.Ovo je bolje rješenje.
[/quote]

Ovo je ekonomija, nema tu mjesta optimizmu ili pesimizmu nego čista analitika i matematika.

Jedini izlaz za Hrvatsku jest, na žalost, još veče zaduženje ali za pokretanje investicijskih ciklusa a ne za podmirenje deficita .

Na kraju, nismo mi Iran da bi se morali bojati nekakve izolacije a i od čega bi mogli biti izolirani …od uvoza trečerazrednih kineskih proizvoda globalnih svj.proizvođača, od uvoza stanog kapitala kojim se Hvati zadužuju pod 300%večim kta. da bi izgurali mjesec., od Egipatskog krumpira, od GMO proizvoda i sjemena, od paradajza koji ima okus po krastavcima….ne samo da u ovoj globalnoj kaljuži nema šanse za ikakvom izolacijom nego kada bi sada proglasili epikontinentalni pojas i odlučili da nečemo u EU ne samo da bi nam odmah pustili generale i zaboravili topničke dnevnike nego bi nam odmah ponudili beskamatne kredite i bezuvijetno članstvo samo da se predomislimo…pogledati malo u bližu povijest pa vidjeti kako je Tito podjebavao i balansirao između globalnih sila i na kraju izgradio YU privredu na njihov račun!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close