Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MERCEDESI BEZ KOTAČA….

Limene zglancane karoserije, ugodan tapecirung, akustika high-quality..nišan pred nosom….
tako izgledaju naši mirovinci…
Perspektivni, izloženi kvalitetom oku, sjajnih performansi …MIROVINSKI FONDOVI , ah!

A kad tu finoću hoćeš pokrenuti…onda spaziš- da nema kotača…nemaju krila..noge za pokretanje..
NEMA SNAGE za najosnovniju funkciju…

Oni imaju lovu…dajte molim Vas! Mojih par milijuna je čist novac….a njihove milijarde fiktivan
broj na komjuteru….oni bi trebali biti stupovi društva….nemaju najelementarniju funkciju
na raspolaganju….. NOVAC!!!….

Oni su poltroni ove vlasti, pijuni financijske farse na financijskom opljačkanom tržištu ove države…Oni kune nemaju na raspolaganju…sav novac je angažiran u raznoraznim špekulacijama..
u cilju održanja staklene ekonomske LEGO- SLIČICE – sa lego efektom!

SAV NOVAC KOJI SE UPLAĆUJE je aktiviran! Nema 100 MIL kuna da se pokrene tržište kapitala ove
države….mi smo najjadniji od svih u regiji…na televiziji su reklamirali IPO-e….
a sada nam prikazuju kriminalce u privredi ..one iste kojima je povjeren novac ove države…

Čekajte kad se otvore sve karte….SVI DUGOVI..SVI RAČUNI…SAV POTROŠEN NOVAC U
SLAGALICU moderne hrvatske ekonomije…privatizacije…

Pokrenuli bi oni tržište kapitala…ohoho..još i kako..! Kad bi imali s čime! NEMAJU KUNE!
i JOŠ SU SE DOMISLILI KAKO UZETI I OVO MALO USISATI ŠTO SE MOŽE NA BURZI!

Plasirali su vijesti o Podravki, Petrokemiji..Ini, ..svugdje gdje su im bili prsti na neki način…
stvorili mit o jakoj vrijednosti….a ono ĆORAK…samo dugovi, višak radnika,rupe bez dna—
Sad će se još prepirati oko odgovornosti…loptati jedni s drugima tko je što rekao i odlučio.
a onda će ko doći šef svih šefova…pa ćemo tjednima raspravljati ..da li je osijedio, udebljao se,
ima li suze u očima, dok lamentira o višim ciljevima i pametnim odlukama za zajednicu…FUJ!

Ma, neću ih više ni pogledati…TAKO DUGO DOK OD VLADE NE ČUJEM JASNE STAVOVE O
TRŽIŠTU KAPITALA….ne diplomaciju, glumatanje …NEGO ISKRENE RIJEČI O TOME..gdje smo..
kome burza treba ..ima li smisla izgrađivati svijest o ulaganjima ovdje ..ili ne…

Dugovi države su grozniji nego što to možemo i zamisliti…..

Zato se toplo nadam da ćemo se moći razvijati samo u suživotu sa zrelim društvima u EU..i
vjerujem , da će Uprava ZG burze donijeti ispravne odluke o pripajanju savjesnijim
financijskim institucijama, koje nas neće stalno pljačkati i vrebati…dok još ovdje imalo svjetla ima …

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@miami….

sve OK..imaš 3 100-ke,ali promijeni dobavljača…

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

I da na dodam…tvoje postove ću sasvim sigurno,ako ne objedinjene,onda barem u glavnim crtama sasvim sigurno sutra pročitati u dnevnim novinama ,kao geniozna razmišljanja vrlih burzovnih ili ekonomskih stručnjaka. GLUPANI sve jedan do drugog . U fazi smo terminalne rasprodaje zadnjeg što vrijedi u zemlji,a nitko to još ne vidi….

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


I da na dodam…tvoje postove ću sasvim sigurno,ako ne objedinjene,onda barem u glavnim crtama sasvim sigurno sutra pročitati u dnevnim novinama ,kao geniozna razmišljanja vrlih burzovnih ili ekonomskih stručnjaka. GLUPANI sve jedan do drugog . U fazi smo terminalne rasprodaje zadnjeg što vrijedi u zemlji,a nitko to još ne vidi….

Kolega ja mislim da ste malo izgubljeni, pa još prije tri dana bili ste sigurni da ATPL ide na 900 kuna, toliko o vašim analizama.

i dalje stojim da je u tom trenutku to bilo tako. I nije bilo 900,nego 927-935….Koliko sam promašio ?

Izgubljen nisam sasvim sigurno,dosljedan sam u potpunosti . A pazi malo danas ..koliko je protrženo,i po kojoj cijeni,uz kakav performance ?

Ili ti to ne vidiš ?

ps: persiranje mi ne paše na forumu..ipak smo si tu svi svoji ,zar ne ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Sramotan promet i sramotan rast!



Mirovinci veliš – nemaju……. OIF….nemaju / čekaju investitore koji ne dolaze/….Braniteljski
fond je posebna priča…..

Tko onda ima novaca da otkupi dionice do Crobexa 3000 bodova…..od investitora koji ih se žele trajno riješiti… a ne žele ih se trajno riješiti na Crobexu 2000 bodova…recimo…
Čekat ćemo ko zadnji magarci još 5 godina dok cijeli svijet raste …da nam netko baci milostinju?….

Zar je 100 MIL kuna tako puno za ono što svi dobivamo sa većim cijenama dionica?
Pa ionako će imovina upravo nabrojanih porasti- najviše !
Recite mi, jeli netko o ovoj državi najeo ludih gljiva, pa nam prodaje maglu tu na burzi…?

MA, IZVOLITE NABAVITI NOVCE I DIŽITE TAJ INDEX , ZAŠTO PLAĆAMO TE MIROVINCE!!!???
Smjesta da ste se posložili probližno sa krivuljama boljih burzi u okruženju!…Vi ćete nam voditi
državu i diktirati tempo na burzi! Sram VAS BILO!

OMF je dotukao burzu krajem 2007 i povukao novce što nije smio na taj nači učiniti
Postoji regulator kolio su mogli prodat i nisu smjeli povući novac
Samodol nije reagirao kao na još x stvari u ovoj pljački
Kupovali su okolo i redovno pušili
Sadašnje prinose Šuki uzima redovno svaki mjesec u nazad 18mj
OMF je ratunbao naše mirovine
Dinkec je samo statista podobni
Uskok tu ima posla do Bajićeve mirovine
Jednom rječu otišlo sve u 3pm
[/quote]
Točno tako. Ono povlačenje love od strane mirovinaca je napravilo više štete nego sama kriza.
Mirovinci su jedno veliko zlo naše burze i to se je danas ogolilo do kosti tako da i slijepac vidi ono što mi već 2 godine gledamo iz dana u dan. Polovicu ovih nebuloznih transakcija obavljaju oni i njihovi dionički fondovi sateliti jer ni jedan razuman investitor to sa svojim novcem nikada ne bi radio. Velika masa tuđeg novca i manji troškovi transakcija stalno nas dovode u zabludu i stvaraju privid normalne trgovine bez obzira što je to sve samo ne normalno. Kad priododaš tome promjene zakona bez uma i razuma, Hanfu koja glumi gljivu i hordu naručenih analitičara eto nas tu gdje jesmo.

who dares, wins

Ha da su mirovinski fondovi cvijeće i nisu , ali prije 2 godine zar nije bilo razumno kapitalizirati dobit na vrhuncu tržišta ili su prinosi mirovinskih fondova trebali totalno devastirani (usput donedavno vrijednost uplata u MF bila je veća nego vrijednost bodova) sa direktnim ulaganjima u dionice MF-ovi su postali glavni igrači na burzi a prije toga su morali davati drugim fondovima novce da ulažu na zse.

Zašto tržište ne raste kao vani ?
Vrlo jednostavno ne dolazi dovoljna količina svježeg novca na burzu. Mi mali trgovci i špekulanti više manje raspolažemo sa količinom novca kojeg imamo i pretačemo malo u dionice pa opet u novčiće i tako redom kupujemo na 2000 prodajemo na 2200 i tako vrtimo u krug ali nema svježeg keša na burzi.
E sad zašo mirovinci ne dižu tržište ? Pa zapravo vrlo jednostavno pokupili su dosta dionica na jako jako nižim razinama i ako se ne varam čak su dobro i poslovali bar što se tiče dionica , druga stvar zašto bi oni bili zadnji magarac u igri pa da svi mali špekulanti nakite mirovince.
Država najavljuje prodaju svoje imovine ? Baš me interesira tko to može pokupiti , u ovom trenu jedino mirovinci dakle moraju se ustezati od direktnih kupovina na burzi.

Možda trenutno i najvažnija zadaća i uloga MF-ova je naprosto da pomognu Šukeru da sačuva javne financije jer pukne li država tko zna gdje će nam se naći i crobex i firme i dionice i tečaj. Sve će da ode u rodni zavičaj. Eh da nas će Slovenija i Njemačka spašaviti bankrota moš mislit sve će poludit od sreće i želje da nas kreditiraju. Ogromna društvena odgovornost je trenutno u rukama mirovinaca stoga osobno smatram da je pametnije da spašavaju državu od bankrota nego da se igraju velikih igrača na ZSE. Tržište je živo trenutno je malo lipsalo ali jednom kad se srede javne financije brzo će se nadoknaditi zaostaci za svijetom.

Da , kolega Niksone……………burza je postala GSS ! Gorska služba za spasavanje ….

Spašavamo ovce , tupe koze i magarce s visokih litica gdje su zapeli….!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



Za prošlogodišnje podizanje Crobexa – netko od Vas, napomenuo mi je da je mirovincima za to trebalo
100 MIL kuna…../ prepuno- nisu valjda računali im toliko treba?/

Pa kaj, nemaju sad novce da dignu Crobex bar na 3000 bodova ?

Ako nemaju, ili ako ne smiju pipnuti novce- onda nek se ne preseravaju.

Šuki je izreketario OMF sve im je pokupio

[/quote]
Evo sad i po slastičarnicama reketari.. sve za supruga http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Afere/Sukerova-supruga-autom-udarila-u-slasticarnicu

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Afere/Sukerova-supruga-autom-udarila-u-slasticarnicu?homesrclink=carousel

Kao da nije dovoljno što su zgazili narod financiski ajmo sad i autom po narodu


Sramotan promet i sramotan rast!

Bacite pogled na europske burze sve crvene danas veliki pad na našoj burzici.

New Report

Close