Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zamislite koliko je sad prekinutih otvorenih naloga koji nisu u cijelosti izvršeni i sad će se ponovno naplatiti cijela brokerska naknada iako nije trebala. Je li to u redu?

Kaze mi broker da je upravo HANFA (odnosno, garnitura koja je na odlasku) zasluzna za ove “pozitivne pomake” prebacivanja gro dionica natrag u srednji vijek (PRT)……i to ona ista HANFA koja ima otvorene (vazene) ponude za preuzimanje unatrag 10-tak godina, koje i dalje stoje…….

Nije za vjerovati……

Gospodo, prioritete na površinu.

Malo bih se lipario na nekim dionicama, a sustav neda i to me destimulira. Da li to novo pravilo time negativno utječe na ulagačku motivaciju? Ne samo mene?

Zahvaljujući tome…..jos nas par što nas je ostalo…….samo što nismo otišli……

Meni je osobno drago da nema više tog liparenja….to je besmisleno….
Na brodarima vidimo da više ne ide po bidu, pa ajmo kupci ako vas ima…da vidimo možete li razvaliti ask…

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

najbolje se stvari događaju dok nema onih koji ne skidaju pogled s ekrana u strahu da ih netko ne nadlipari.
to je čak i za njih najbolje ako nisu hladne glava.zato ponavljam puno puta ponovljeno najbolje je za takve da ugase ekran i da bace pogled svakih mjesec ili dva.
sa proljećem ćema biti više po vani,manje prisutni pred kranom i tako ćemona market prenjeti pozitivnu vibru.
za koju objektivno nema potrebe da se prenosi pri
rastu: suficita,bdp,potrošnje,izvoza,plaća,penzija,raste gradnja i prodaja stanova čak i pri rastu cijena,standarda,izglednom rastu kreditnog rejtinga….
pri padu: duga,kamata,poreza,nezaposlenosti….
e sad ako netko misli da može značajno bolje i stvarno to misli a ne da piše iz nekih motiva i pobuda
nebi mu bio u koži iz više razloga.
razloga za optimizam ima na tone a to što ga malo tko vidi to znači da će se pračka i katapult
jaće našpanat pa će dalje dobacit za strpljive i one koji se ne sili biti pesimistični i depresivni dečki i cure.
tako ja vidim a živi bili
možda i griješim nebi bilo….

p.s.
što se tiće posebnog režima nisam protiv njega jer uvodi više povjerenja u market smanjujući mogućnost
iluzioniranja.i dalje se može kupiti i prodati ali pod povjerljivijim uvjetima.
ne zaboravimo da se povečanjem likvidnosti prelazi u redovno trgovanje pa…
isto kao i mifid 2 regulativa.
dugoročno će pozitivni efekti nadjačati prividno početne negativne.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Od 12 :25 do 12:44 bez i jedne transakcije 1?!? ..ponedjeljak..juzina..skijanja..da je bar samo to

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Eto, na brodarima malčice razvaljen ask kako sam i zatražio…:-)))
Ovo je tek početak razvaljivanja aska…

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Iskreno, sviđalo mi se više ranije. Kad se moglo lipariti.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

prvo, nema liparenja…
drugo, što me i više smeta, na PRT daš nalog po nekoj cijeni (očito kao i hrpa drugih likova), i moliš boga da prođe: nit vidiš koliko je bilo naloga, po kojoj cijeni.. samo koliko je na kraju provedeno

bem ti i transparentnost! i još nam lovu uzimaju za to kvazi-trgovanje!
pa tko je tu lud više u ovoj zemlji?
jel njima u interesu da ima više transakcija ili ne? znam da brokerima je ali ne mogu ZSE i HANFA kukati kako prometi padaju a s druge strane rade očito sve da zatru i ovo malo trgovine koliko je još ima?!


Iskreno, sviđalo mi se više ranije. Kad se moglo lipariti.

kolega nema nikakvog gubitka za bilo koga jer ni vas ne može nitko nadlipariti osim sa “značajnijim” dizanjem cijene.tko prvi zauzme cijenovnu poziciju njegov će nalog prije proći.
ili će drugi radi toga odustati od dizanje cijene i nadliparenja.
ono što vam možda ne odgovara to je smanjivanje spreada ali to stvara veće povjerenje u market pa smo svi opet na dobitku.
i svima omogućava da i ne moraju neprekidno gledati u ekran,ba tu su na gubitku samo optičari i okulisti kako ja gledam.
možda i griješim ,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

koji su ovi masakr napravili na kontinuiranom trgovanju – pa to je strasno. sve su psokidali

ja stvarno ne znam imaju li ti ljudi zrno mozga u glavi – pa kaKO POBOGU SINOVCI DA BUDE TRGOVINE AKO NE DATE LJDUIM DA TRGUJU. TKO JE TU LUD I KOME TU CARAPE SMRDE.

dvije tecine burze su gurnuli u poseban režim – to je jednsotavno suludo

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Takav je važeći pravilnik i propis. Pravna država. Ha-ha!

Udruga je do sada u više navrata isticala kako pozdravlja donošenje Lexa Agrokor. Međutim, njegova provedba je katastrofalna.

Jedan od primjera eklatantne zloupotrebe Zakona (između ostalih) je svakako pokušaj legalizacije jamstava. Sukladno važećim propisima RH, jamstva koja su ovisna društva izdavala Agrokoru izvanredni je povjerenik trebao osporiti.

Protuzakonitost takvih jamstava možemo vidjeti i na slovenskom primjeru gdje je sud jamstva proglasio ništavima, a sličnost sa Agrokor slučajem je zaprepaščujuća.

New Report

Close