Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jos bolje predlazem neka zse ostane otvoren za ht i Rivp ostalima neka se trzi u blok transakcijama po posebnom modalitetu trgovanja

Kolega Posejdon

da li želite ovom visinom nadmašiti sami sebi nudeći ništa u prazno ? Te balkonske fore prodajte drugima.
Svoj Ledo sam pisao kao nulu drugog danan blokade trgovanje. Fondovi ovih dana. Svatko ima svoje vrijeme spoznaje istine.

Mislim da se nije teško postaviti u poziciju vjerovnika,satelita ( Ledo, Jmanica, Belje….) i Ramnjaka ?
Vi kao vjerovnik želite naplatiti dug , a dug je nešto što nitko u ovom vlaku ne osporava i to je šah-mat !!!

Banke pišu 50% otpisa i nadaju se tome. Međutim i s tim otpisao sateliti su bankrot . Govorim o realnim mogućnostima koje nekako svi znamo, ali se nadamo čudu.
Kolega Bisokavi vam je moje fnatzacije bez pokrića i pravno argumentirao mnogo puta.

Što bi vi kao Ramljak napravili ? Imate mogućnost zadužiti se 40 milijardi Kuna dodatno i riješiti se svih ovih vjerovnika i njihovih instrumenata . Tko će vam to dati ? Čudo, možda se i desi, sve drugo su fantazije. Siguran sam da se iza kulisa podjela plijena finalizira. Vjerojatno ni Ramnjak nije upućen.
Negdje sam pročitao danas kako je otpetljavanje ove sapunice Sberb banka započela tužbom u LOndonu
Pevec vam je privremeni stečaj . Zamjenili vlasnika i kao što sam rekao Show must go …


Naravno, iako je to metaforički ,ima mnogo načina, ali najboji je privremeni stečaj.
S druge strane mogu u dokap, novi vlasnici, po Kunu ili sl., te će portfelji postoječih dioničara vrijediti 10 Kuna ili sl.
Ima načina koliko želite, ali ukoliko pogledate istinu to je i jedino za očekivati.
Sateliti Agrokora su robovi mjenica i ostalih instrumenata. Banke će ih preuzeti za ništa, preporodati i idemo dalje.
Država se neće buniti jer će jamčiti radna mjesta i nastavk proizvodnje.
Gotovo sam siguran da su karte već posložene, čeka se samo prikladan način za objavu. Treba javnost pripremiti.
Ne vidim uopće drugi način. Dugovi satelita nekoliko puta premašuju vrijednost njih samih, kako bi uopće bilo moguće bilo što drugo ?

u najboljem slučaju, kao što smo imali priliku vidjeti u DLKV, OPTE, vjerovnici su za dug od 100, dobili 10, pa onda na čekanje za prodaju, kod Belja bi to čak bilo +25% na trenutnu cijenu


Naravno, iako je to metaforički ,ima mnogo načina, ali najboji je privremeni stečaj.

privremeni stečaj? to si ti upravo izmislio neku novu pravnu kategoriju u postojećem zakonu?!?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Kada su upitali Zdravka Peveca, a nokon svega, što mu je najteže palo ?
Odgovorio je “ i ime su mi uzeli “ !

http://www.seebiz.eu/sberbank-u-londonu-pokrenuo-arbitrazu-protiv-agrokora-i-jedanaest-jamaca/ar-161744/

Blago vama kada vam je sve to tako jasno.

Ova vaša argumentacija mi je poznata sa DLKV kada su nam govorili da se dug od 3 milijarde kuna ne može vratiti nikada pa niti onda. Pa gle čuda, PSN, što je po vašoj definiciji “privremeni stečaj” nije donio “izvlaštenje” postojećih dioničara .
Najveću zaradu u zadnjih 2 godine imam upravo ovdje.

Ali fuj to!
Vjerovnici! Brrrrrr
Dug! Brrrrrrr
Jamstva! Brrrrrr
Stečaj! Brrrrrrr.

Ledo, Zvjezda, Tisak, Belje, Vupik…. Brrrrrrr

La vita e bella!



Naravno, iako je to metaforički ,ima mnogo načina, ali najboji je privremeni stečaj.

privremeni stečaj? to si ti upravo izmislio neku novu pravnu kategoriju u postojećem zakonu?!?
[/quote]

Evo da vam pognem
Zakoni ove zemlje, kao i zakoni bivše ex YU, pišu se , brišu, dorađuju i prilagođavaju prema želji jačega i/ili bogatijeg. I nikada više nemojte ni pomisliti da je drugačije !
To je slijed prirodne selekcije demokracije. Demokracija je zato i izmišljenja i služi jakima da upravljaju slabijim, a što je opet prirodna okolnost.

Zakoni Porezne uprave su vam najbolji primjer. To su zakoni koji služe za obračun konkurencije.
Ukoliko vam smeta konkurencija, a dovoljno ste “jak” najlakše je problem riještiti preko Porezne uprave, a što kod nas se masovno koristi. Mislim da je zadnji primjer Mlinar koji je u mnogim većim gradovima preko noći , a preko Porezne, eleiminirao konkurenciju na odličnim lokacijama i njihovi dućani se pojavili. Serijski, svjetlosnom brzinom iako su otpisani tamo i 20-40 god. poslovali.

Nedavno je , mislim, Michelin kupio Tigar u Srbiji. Njihova ih je Vlada počastila Zakonom o obveznim ljetnim i zimskim gumama, preko noći.

Dakle, kako naša Vlada to često radi, prečesto, a posebno je iritantno kako potiče tržnu ekonomiju, ali sa Poreznim zakonom prepisan iz SFRJ, a koji ima glavnu ulogu u destimulaciju privatnog poduzetništva, tako u zemlji nema masovnih domaćih i starnih investicija. I neće biti dokle se Porezni zakon jasno ne izjasni. Za sada je ovako ;
u nadzoru Poreznog tjela poduzetnika, a ukoliko je na listi za “odstrel”, Porezni djelatnik izmisli i napiše što i kako želi. Takav je zakon doslovno. Poduzetnik ima pravo žalbe na djelo koju mu se stavlja na teret iako ga nije napravio, a postupak je između 5-7 godina. U međuvremenu, uglavnom, “Žalba ne odgađa izvršenje”, a Porezni djelatnik po zakonu nije kriv za namjeru iako je sve izmislio. Itd….

Kada Vlada ove zemlje bude stavrno željela poduzetništvo kao prvu granu gospodarstva prvo će napisati jasan Porezni zakon. Za sada je igra moći, a koja najviše odgovara Njemcima, Italijanima, Englezima u našoj zemlji.




Naravno, iako je to metaforički ,ima mnogo načina, ali najboji je privremeni stečaj.

privremeni stečaj? to si ti upravo izmislio neku novu pravnu kategoriju u postojećem zakonu?!?
[/quote]

Evo da vam pognem
Zakoni ove zemlje, kao i zakoni bivše ex YU, pišu se , brišu, dorađuju i prilagođavaju prema želji jačega i/ili bogatijeg. I nikada više nemojte ni pomisliti da je drugačije !
To je slijed prirodne selekcije demokracije. Demokracija je zato i izmišljenja i služi jakima da upravljaju slabijim, a što je opet prirodna okolnost.

Zakoni Porezne uprave su vam najbolji primjer. To su zakoni koji služe za obračun konkurencije.
Ukoliko vam smeta konkurencija, a dovoljno ste “jak” najlakše je problem riještiti preko Porezne uprave, a što kod nas se masovno koristi. Mislim da je zadnji primjer Mlinar koji je u mnogim većim gradovima preko noći , a preko Porezne, eleiminirao konkurenciju na odličnim lokacijama i njihovi dućani se pojavili. Serijski, svjetlosnom brzinom iako su otpisani tamo i 20-40 god. poslovali.

Nedavno je , mislim, Michelin kupio Tigar u Srbiji. Njihova ih je Vlada počastila Zakonom o obveznim ljetnim i zimskim gumama, preko noći.

Dakle, kako naša Vlada to često radi, prečesto, a posebno je iritantno kako potiče tržnu ekonomiju, ali sa Poreznim zakonom prepisan iz SFRJ, a koji ima glavnu ulogu u destimulaciju privatnog poduzetništva, tako u zemlji nema masovnih domaćih i starnih investicija. I neće biti dokle se Porezni zakon jasno ne izjasni. Za sada je ovako ;
u nadzoru Poreznog tjela poduzetnika, a ukoliko je na listi za “odstrel”, Porezni djelatnik izmisli i napiše što i kako želi. Takav je zakon doslovno. Poduzetnik ima pravo žalbe na djelo koju mu se stavlja na teret iako ga nije napravio, a postupak je između 5-7 godina. U međuvremenu, uglavnom, “Žalba ne odgađa izvršenje”, a Porezni djelatnik po zakonu nije kriv za namjeru iako je sve izmislio. Itd….

Kada Vlada ove zemlje bude stavrno željela poduzetništvo kao prvu granu gospodarstva prvo će napisati jasan Porezni zakon. Za sada je igra moći, a koja najviše odgovara Njemcima, Italijanima, Englezima u našoj zemlji.
[/quote]

nešto ne vidim da si napisao u kojem se to zakonu predviđa privremeni stečaj?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Nama BDP 2,8%, USA 3,0%…..ljudi, pesimizmu nema mjesta u ovom svijetu…

Ono što je žalosno da nemamo više IPO-ova u našoj državi….to me jedino žalosti, sve ostalo će doći na svoje mjesto


Kolega Posejdon

da li želite ovom visinom nadmašiti sami sebi nudeći ništa u prazno ? Te balkonske fore prodajte drugima.
Svoj Ledo sam pisao kao nulu drugog danan blokade trgovanje. Fondovi ovih dana. Svatko ima svoje vrijeme spoznaje istine.

Mislim da se nije teško postaviti u poziciju vjerovnika,satelita ( Ledo, Jmanica, Belje….) i Ramnjaka ?
Vi kao vjerovnik želite naplatiti dug , a dug je nešto što nitko u ovom vlaku ne osporava i to je šah-mat !!!

Banke pišu 50% otpisa i nadaju se tome. Međutim i s tim otpisao sateliti su bankrot . Govorim o realnim mogućnostima koje nekako svi znamo, ali se nadamo čudu.
Kolega Bisokavi vam je moje fnatzacije bez pokrića i pravno argumentirao mnogo puta.

Što bi vi kao Ramljak napravili ? Imate mogućnost zadužiti se 40 milijardi Kuna dodatno i riješiti se svih ovih vjerovnika i njihovih instrumenata . Tko će vam to dati ? Čudo, možda se i desi, sve drugo su fantazije. Siguran sam da se iza kulisa podjela plijena finalizira. Vjerojatno ni Ramnjak nije upućen.
Negdje sam pročitao danas kako je otpetljavanje ove sapunice Sberb banka započela tužbom u LOndonu
Pevec vam je privremeni stečaj . Zamjenili vlasnika i kao što sam rekao Show must go …


Mnogi misle da taj Ramljak može nešto napraviti. Ma ko je taj lik? Kad je on nešto rješavao ovako velikog kalibra? Čovjek se jadan trudi ali svaki dan otkriva nove zavrzlame, a na kraju dug je dug među svjetskim krugovima, tamo im nemože proći ovaj nabrzinu našvrljan zakon koji vjerovnicima želi osporiti njihova prava. Vjerovnici i sami znaju da su spušili gro love ovdje ali će se isto tako naplatiti do zadnjeg Eura od onoga što je preostalo od Agrokora i njegovih jamaca satelita, iza njih će ostat samo spaljena zemlja nakon što se dočepaju vrednijih firmi. Nema tu čarobnog štapića, morate shvatiti da je kapitalizam surov. U Americi bi se ovakav slučaj riješio u roku od tjedan dana, pokupi prnje sa radnog mjesta odnosno sve što stane u jednu nailonsku vrećicu i kapija.

Odgoda na odgodu, prvo Belje pa vjerovatno slijede slične obavijesti i drugih Agrokorovih satelita. Proces je sve složeniji a rješenje sve dalje u budućnosti.
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/MciD3GbSgFnktbyWLdWzdQ==.pdf


Odgoda na odgodu, prvo Belje pa vjerovatno slijede slične obavijesti i drugih Agrokorovih satelita. Proces je sve složeniji a rješenje sve dalje u budućnosti.
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/MciD3GbSgFnktbyWLdWzdQ==.pdf

Ma ocekivano.Jos ce ce dugo cekati na izvjesca.Ja ne vjerujem da ce trgovanje biti odblokirano ove godine!

Neće po svoj prilici.
Ja sam mislio da će dati izvješća kako su prvotno napisali, a onda ide odblokiranje.
Ali sad s ovim ne bi me čudio niti neki od slijedećih podscenarija:
a) produljenje Lex Agrokora jer nema šanse da stignu to raspetljati do daljnjeg,
b) sazivanje nagodbe temeljem nepotpunih podataka po principu daj šta daš, ljudi smo dogovorit ćemo se, procijenit ćemo i sl. Naravno s golemim natezanjem u procesu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@serislav
ne podcjenjujte Ruse….nisu oni bzvz odustali od roll up-a i dogovora s vladom. Njihova procjena je da ovim putem mogu nazad dobiti puno više nego dogovorom….to će jako utjecati na nagodbu…

Ma lako za te priče s Agrokorom. Sve njegove firme rade normalno i vidimo da nema nikakvih loših utjecaja na Bdp.
Jedino je stvar što je dobar dio kapitala ostao u Todexu pa je i zato likvidnost ma Zse slabija.
Ali više nema nikakvih potresa i situacija u Hr je sada daleko od one prije pola godine kad je vladala neizvjesnost oko Agrokora..
Turizam raste sve jače, Bdp raste konstantno, svi dobavljači Agrokora normalno funkcioniraju, sve sastavnice Agrokora normalno funkcioniraju, građevina je u ogromnoj ekspanziji, brodarske vozarine već rastu a pravi rast bi tek trebao uslijediti…
Što još dodati …?

New Report

Close