Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Evo moj komentar od 11.03. kad je Crobex bio na 2225 bodova. U postovima prije slavilo se popravljanje rejtinga i davale prognoze o Crobexu na 2800 i 3000 bodova.

Rast na burzi dogodio se iz istog razloga zbog kojih nam sad rejting agencije dižu rejting. Zadnjih godinu dana Crobex je s dividendama porastao 41%! Rekao bi da je najveći dio pozitivnih vijesti, ako ne i sve, već u trenutnim cijenama dionica. Kad pogledam komentare samo na ovoj temi, gotovo svi su pozitivni i optimistični. Koliko postojeći mali ulagači imaju sredstava koja nisu investirana, spremna za kupovinu i dizanje cijena? Pogledaj svoj portfelj, koliki postotak je u novcu spreman za nove kupnje? Nagađam, ali rekao bi vrlo mali…

Tržištu sad treba malo vremena da se nakupi svježeg novca te nastavak serije pozitivnih vijesti i financijskih rezultata. Vidim da to nije popularno gledište, ali mislim da je najizgledniji scenarij stagnacija ili manja korekcija pa tek onda nastavak rasta.

Nakon korekcije od 5% vidim da se atmosfera promijenila te da ima više negativnosti. Kod ulaganja ima krivulja raspoloženja koja prati sve veći pad dionica i s vrha u fazama ide otprilike ovako:
*euforija
*nervoza
*nevjerica
*strah
*panika
*kapitulacija

Sudeći po komentarima na forumu, rekao bi da smo negdje pri sredini.
[/quote]

Da nastavim seriju komentara. Zadnji je bio 22.03. kad je Crobex bio na 2100 (po osjećaju kao da je to bilo puno ranije). Danas smo imali napad panike. Nije baš ugodno, ali rekao bi da još nismo došli do kapitulacije.
[/quote]

Crobex je na 1876 i rekao bi da se kapitulacija zahuktava. Dežurnih optimista je sve manje…
[/quote]

Zadnji komentar mi je bio prije malo manje od mjesec dana. Kad sam napisao prvi post na ovu temu Crobex je bio 2225, dok je sad 1833. Skoro je nemoguće pogoditi dno korekcije, ali jučer i danas uložio sam dobar dio slobodnog novca. Ne znači da je pad gotov, ali mislim da bi idućih nekoliko mjeseci moglo biti pozitivno. Živi bili pa vidjeli…

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Old_Gunner
Da, moglo bi biti bolje.
Sjetimo se samo kako je bilo prvih par mjeseci ovog cirkusa, pad pad pad…
Sad je to nekako zaustavljeno i ne izgleda da će na gore.
Kakav god da bio rasplet, bit će baš to, rasplet.
A onda moramo gore. Nema druge.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


… Ne bih se čudio da HDZ u Vladu uhljebi HNS i HSS.
Idemo dalje, kako bi rek'o ćaća!

Baš nam je zabavno, ako ništa drugo! :-))

Ovo sam napisao 27.04.2017.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ovo danas je bila uvertira za slijedeći tjedan. Nema druge.



… Ne bih se čudio da HDZ u Vladu uhljebi HNS i HSS.
Idemo dalje, kako bi rek'o ćaća!

Baš nam je zabavno, ako ništa drugo! :-))

Ovo sam napisao 27.04.2017.
[/quote]

nije mi zabavno, pušim hiljadu eura koju sam mislio skršit na turizam! 🙂

Ide opet vracanje likvidnosti na ZSE…sezona se zakuhtava, uskoro ce revidirana pa ce se moci trgovati i Ageokorovim perjanicama, tu ce biti oslobodene i dodatne likvidnosti

Hrvatska raste, jedan dio na zdravim temeljima(zbog EU), drugi dio na turizmu i to ti je to.

Idemo dalje, #vjerodostojno. I hvala Agrokoru na prilici koju bi sigurno cekao 2-3 godine, ovako je dosla za 6 mjeseci


Ide opet vracanje likvidnosti na ZSE…sezona se zakuhtava, uskoro ce revidirana pa ce se moci trgovati i Ageokorovim perjanicama, tu ce biti oslobodene i dodatne likvidnosti

Hrvatska raste, jedan dio na zdravim temeljima(zbog EU), drugi dio na turizmu i to ti je to.

Idemo dalje, #vjerodostojno. I hvala Agrokoru na prilici koju bi sigurno cekao 2-3 godine, ovako je dosla za 6 mjeseci

Jeste li vi puni dionica kao šipak koštica ?

Jeste li vi okićeni dionicama kao božićno drvce kuglicama ?

To se moze iščitati iz vašeg posta.

Oko 40% i tu cu se zadrzati….jer tih 40% ce brzo narasti na 60% ukupnog kapitala



… Ne bih se čudio da HDZ u Vladu uhljebi HNS i HSS.
Idemo dalje, kako bi rek'o ćaća!

Baš nam je zabavno, ako ništa drugo! :-))

Ovo sam napisao 27.04.2017.
[/quote]

Osobno sam vise puta pohvalio.
I jedan ste od onih koje je lijepo citati…
Nadam se da ce forum postati jos bolji…

Turistička sezona vrlo snažna, rast BDP, povećanje rejtinga i tko su najveći prijatelji radnika


Ide opet vracanje likvidnosti na ZSE…sezona se zakuhtava, uskoro ce revidirana pa ce se moci trgovati i Ageokorovim perjanicama, tu ce biti oslobodene i dodatne likvidnosti

Hrvatska raste, jedan dio na zdravim temeljima(zbog EU), drugi dio na turizmu i to ti je to.

Idemo dalje, #vjerodostojno. I hvala Agrokoru na prilici koju bi sigurno cekao 2-3 godine, ovako je dosla za 6 mjeseci

Budi na oprezu, mi smo tu na forumu ulagali u belje, jmnc, ledo pa vidi gdje smo sad. Ti su u zvzd ulagao koliko se sjecam?

Jesam. I napisao sam ti na toj istoj ZVZD kada sam izasao, mogu ti i na PP poslati dokaz….
A za sve gore sto sam rekao stojim 100%, jer nije prvi put da sam prepoznao istu priliku



Ide opet vracanje likvidnosti na ZSE…sezona se zakuhtava, uskoro ce revidirana pa ce se moci trgovati i Ageokorovim perjanicama, tu ce biti oslobodene i dodatne likvidnosti

Hrvatska raste, jedan dio na zdravim temeljima(zbog EU), drugi dio na turizmu i to ti je to.

Idemo dalje, #vjerodostojno. I hvala Agrokoru na prilici koju bi sigurno cekao 2-3 godine, ovako je dosla za 6 mjeseci

Jeste li vi puni dionica kao šipak koštica ?

Jeste li vi okićeni dionicama kao božićno drvce kuglicama ?

To se moze iščitati iz vašeg posta.

[/quote]

Bio je crnjačio a sad je naglo okrenuo priču.


Ide opet vracanje likvidnosti na ZSE…sezona se zakuhtava, uskoro ce revidirana pa ce se moci trgovati i Ageokorovim perjanicama, tu ce biti oslobodene i dodatne likvidnosti

Hrvatska raste, jedan dio na zdravim temeljima(zbog EU), drugi dio na turizmu i to ti je to.

Idemo dalje, #vjerodostojno. I hvala Agrokoru na prilici koju bi sigurno cekao 2-3 godine, ovako je dosla za 6 mjeseci

Dok si ti čekao prilike, mi smo svi zavrtili jedan ili dva kruga rasta… toliko o tvom glupiranju i ocekivanju armagedona…

A i ova prilika koju nazivas Agrokorom, osim ako nisi ulazio u djelove Agrokora, za ostale dionice si usao na razinama od mozda kraja prosle godine…

Dakle, sve u svemu, znanje nula bodova…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

netko je dobro komentirao u petak da su mali mislili da će oni izrežirat preokret pa su počeli trošiti zalihe keša na kupnju dionica, ali uzalud je to…dok se ne riješi ovo s agrokorom, crobex će stagnirati ili padati, oporavka nema tako skoro na vidiku

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close