Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Itekako treba pustit kunu , a svi koji imaju kredite, ha nisam im ja kriv
Ako nemate pare za stan i auto, onda nemojte kupovat ni stan ni auto…

No, oni koji već imaju kredite za stan i auto će dovesti do urušavanja bankarskih potraživanja, a time i cijelog sustava. Dodaj tome stalne afere, to znači da nitko neće ostati pošteđen, imao kredit ili nemao. Bolje je ne prizivati takve stvari.


Itekako treba pustit kunu , a svi koji imaju kredite, ha nisam im ja kriv
Ako nemate pare za stan i auto, onda nemojte kupovat ni stan ni auto…

Može biti tako? ali, treba ukinuti deviznu klauzulu pa neka banke malo uđu u rizik,Smatram da se jako pogoduje bankama jer sav rizik ide na njihove komitente.To nema nigdje osim kod nas da banke ubiru ekstradobit od 25%,jesmo li mi tupav narod,ili?

obožavam strvine-posebno ovce


Što se tiče MMF-a danas Šuki nešto opet spominje da NISMO u bankrotu. Kad on to kaže znači da smo prilično blizu. Daj da mi netko objasni što točno znači MMF u stvarnom životu.

Po nas bi znacio nesto dobro jer sjetimo se kak je to zgledalo kad je MMF dosao 2001:
– zamrznute su place u drzavnim i javnim sluzbama
– nelikvidnost skoro pa nestala
– gospodarstvo reagiralo rastom

Ova 2 parametra sasvim dovoljna da nam bitno poprave krvnu sliku (s time da bi drzavnim i javnim malo za pocetak trebalo potkresati place)


jučer DAX + 1,50%
danas DAX – 0,70%

jučer crobex + 0,16%

danas crobex – 1,50%
tko je tu lud i dokle više ovaj lopovluk može li se stati tome na kraj milom ili silom


Ne kužim što vam je tu čudno!? Hoćete reći da treba kopirati DAX ili DOW? Nije vam odgovaralo kada su svjetski indexi padali pa ste se čudili kaj mi imamo s Amerima i sličnima, a sada kada to više nije tako onda opet čuđenje!?

Teško onome koji gleda, a ne vidi.



Itekako treba pustit kunu , a svi koji imaju kredite, ha nisam im ja kriv
Ako nemate pare za stan i auto, onda nemojte kupovat ni stan ni auto…

No, oni koji već imaju kredite za stan i auto će dovesti do urušavanja bankarskih potraživanja, a time i cijelog sustava. Dodaj tome stalne afere, to znači da nitko neće ostati pošteđen, imao kredit ili nemao. Bolje je ne prizivati takve stvari.
[/quote]

Ma nek naruše…

Ajde , brate mili svaki guzicar bi se zavukao u mečku na kredu a stavljaju plin u auto jer im je skupo gorivo…
Krediti da, ali samo za posao, a ne da mi kupuju stanove i aute

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


ali, treba ukinuti deviznu klauzulu pa neka banke malo uđu u rizik

E ovo je kljucni dio. Slazem se posve.



jučer DAX + 1,50%
danas DAX – 0,70%

jučer crobex + 0,16%

danas crobex – 1,50%
tko je tu lud i dokle više ovaj lopovluk može li se stati tome na kraj milom ili silom


Ne kužim što vam je tu čudno!? Hoćete reći da treba kopirati DAX ili DOW? Nije vam odgovaralo kada su svjetski indexi padali pa ste se čudili kaj mi imamo s Amerima i sličnima, a sada kada to više nije tako onda opet čuđenje!?

[/quote]
Osim toga Crobex vam je iznad dna u veljači oko 70% za razliku od DAX-a koji je oko 60% pa me tim više čudi vaše čuđenje. Usporedite si i indexe iz 2005-2006-te!

Teško onome koji gleda, a ne vidi.



ali, treba ukinuti deviznu klauzulu pa neka banke malo uđu u rizik

E ovo je kljucni dio. Slazem se posve.
[/quote]
Nije bankama problem devizna klauzula, ali će kamata otići odmah gore za 300 bipsa. A to je puno više od podijeljenog valutnog rizika.
Dok Roha drži financije, ne vidim tu puno problema. Imamo mi i većih…

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!




ali, treba ukinuti deviznu klauzulu pa neka banke malo uđu u rizik

E ovo je kljucni dio. Slazem se posve.
[/quote]
Nije bankama problem devizna klauzula, ali će kamata otići odmah gore za 300 bipsa. A to je puno više od podijeljenog valutnog rizika.
Dok Roha drži financije, ne vidim tu puno problema. Imamo mi i većih…
[/quote]

Definitivno da imamo. Samo, njih nitko za sad ne rjesava.

Definitivno da imamo. Samo, njih nitko za sad ne rjesava.


Pa ako se ova konjina vrati, onda ih tek nitko neće riješit.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!




jučer DAX + 1,50%
danas DAX – 0,70%

jučer crobex + 0,16%

danas crobex – 1,50%
tko je tu lud i dokle više ovaj lopovluk može li se stati tome na kraj milom ili silom


Ne kužim što vam je tu čudno!? Hoćete reći da treba kopirati DAX ili DOW? Nije vam odgovaralo kada su svjetski indexi padali pa ste se čudili kaj mi imamo s Amerima i sličnima, a sada kada to više nije tako onda opet čuđenje!?

[/quote]
Osim toga Crobex vam je iznad dna u veljači oko 70% za razliku od DAX-a koji je oko 60% pa me tim više čudi vaše čuđenje. Usporedite si i indexe iz 2005-2006-te!
[/quote]

vjerovatno postoji dobar razlog zašto staješ u obranu bandi lopovskoj
jer da nije tako sigurno nebi reagirao takim tonom
djeca u ekonomskoj školi vide da je crobex pokraden
ta ista djeca nemogu da vjeruju da firme u ovoj krizi posluju sa dobit i to značajnom da ne navodim da ispadne da drukam vrijedi 3-5-8% od svoje vrijednosti
a gubitaši da su manje pali od tako dobri firmi
jednostavno sve je pokradeno
a ti možda si jedan od njih koji svaki dan urušava ovu jadnu zse sebi iz zadovoljstva ili po nalogu
meni isto
svaki dan mi zavučete ruku u novčanik al mislim da će i tome doći kraj milom ili silom i to brzo


Definitivno da imamo. Samo, njih nitko za sad ne rjesava.


Pa ako se ova konjina vrati, onda ih tek nitko neće riješit.
[/quote]

Onda tek odosmo u k….

New Report

Close