Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

10-15 dana 🙂 pa će biti bar malo zanimljivije ::)

使用を信頼し、あなた自身の能力の

ma ni izvješća neće igrat bitniju ulogu jer bi se inače već sada naveliko preslagivale pozicije. ništa bitnije se tu neće događati dok ne prođu izbori, dok se ne formira nova vlada i ne predstavi prve poteze, a to znači početak iduće godine. do tada koelktivno spavanje što se tiče ZSE. ja gotovo više ni ne pratim našu burzu, totalna dosada

Ignore: KressoM, delux

1.1.2016 nam stize porez. Vrijedit ce samo za dionice kupljene nakon tog datuma.
U slucaju gubitka ostvarenog trgovanjem moci ce se koristiti odbitak ali samo za tu kalendarsku godinu.

Koristit ce FIFO metodu.

R00kie je li to sluzbeno? cuo sam hrpu spekulacija o tome, no je li to proslo u saboru ?

...

HaoRen evo izaslo je i na poslovnom, postoji posebna tema pa cemo tamo diskutirat

mislim da je danas, gledajući promet na burzi, dan za pamćenje

www.lociraj-popust.com

Meni su dani za pamćenje bili oni krajem 2007.g. i tijekom 2008.g., kad sam se – na zalost – u potpuno krivo vrijeme uključio u trgovanje.

Nadolazeći dani, a posebno oni nakon 01.01.2016. bit će obiljezeni onim feelingom koji imas kad gledaš svjeze nanesenu boju kako se susi.

Lagana meditacija. [emo_smijesak]

zanimljivo analitičari danas govore da nećemo pratiti strane burze da nismo pod njihovim utjecajem zbog izbjeglica i nadolazeči izbora

aa
haha da pukneš od smjeha


mislim da je danas, gledajući promet na burzi, dan za pamćenje

navikni se, od 01.01.2016. tako će biti svaki dan….

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

avax
ako nisi primjetio, preslagivanje se odvijalo cijeli 8. i prvu polovicu 9.mjeseca! ako to ne vidiš/nisi vidio….

Nisam pobornik poreza….. ali mislim da ako ce i bit veće kupnje čekat će se zadnji čas tj zadnji dani godine, jer je jako nepredvidljivo vrijeme i sve može jako past tako da je i taj porez u tom smislu zanemariv
napr… recimo xxx dionica – sad je kupovat na cca 100 (a neznamo koliko fond zeli istovarit, pojedinac ili tko već)s željom da se proda na 150 kn ili nakon 1.1.16 kupovat na 92 kn (tj 8% niže) s istom željom prodaje na 150 kn dolazimo na istu zaradu…. a fala bogu na ovoj nasoj bari najmani problem fondićima zakucat s jako malo novaca bilo koju dionicu 10-tak %….namjerno sam uzeo malo poveću zaradu po xxx dionici a na manjim omjerima zarade po dionici još i manje je potrebno da se dionica spusti nakon 1.1.16
Sve u svemu veći je problem to kako i koliko vremena bumo mi gubili s obračunavanjem tog poreza….meni osobno je to največa tlaka radje bi još 1% dao više samo da se to nekim automatizmom odma kod same kupoprodaje odma skine

pepe7

danas i na burzi štrajk

Sabor raspušten, predsjednica u Americi, Vladu kao da i nemamo, u državu ulazi i izlazi tko hoće, gdje hoće, kada hoće i kako hoće, samo da još Sanader izađe iz zatvora i možemo Crobex očekivati na 1400[emo_vrtimise]

http://www.telegram.hr/biznis-tech/svicarska-pokrece-istragu-o-7-banaka-zbog-namijestanja-cijene-zlata-srebra-i-platine/

a koliko su tek napravili zla na ZSE

bravo molleru! to su bili dani kad je crobex bio 1400!!

New Report

Close