Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Bez obzira da li ste optimist ili pesimist na ZSE imate neograničen broj mogućnosti

Majko mila što se sve može pročitati na ovom forumu.
Ajde sad ponovo razmisli o toj bedastoći koju si napisao.
Neograničen broj mogućnosti… yeah right [rolleyes] [lol]

To eventualno ako trguješ sa 10.000kn. A i tada ne možeš zaraditi na padu.
[/quote]

Promet je tako kilav da bi morao proći isključivo moj nalog da bi zaradio neku siću. Ako se i to posreći platiš brokera i nemaš ništa. Šta bi se trebao nervirati za par kuna ? Bolje držati i pričekati da to ekipa napuca gore do Nove godine, a brokeri nek si misle šta će zaraditi jer su i sami djelomično krivi za ovu situaciju.

who dares, wins


http://www.zse.hr/default.aspx?id=31
Kalendar

znači ovaj tjedan zse radi samo do srijede.

analiza trzista 2.10.2009
BURZE, narucito azija je dozivjela znacajnu korekciju prosli tjedan. metaforicki; val je otisao gore pa se malo vraca dole za sve one koji su prpustili priliku i cekali breakout. takvih je bilo malo pa su i one zadnje budale kupile i popusile te su brzo prodavali gubitnicke pozicije i gurnuli trzista josh vise dole. to je jednostavan razlog za korekciju diljem svijeta.
ZSE mi je zanimljiviji:
Prvo, mi smo rasli tek zadnjih par tjedana dok je cijeli svijet u ovim pozicijama vec neko vrijeme.
Drugo, drugo, promet od 130 mil ne signalizira veliku rasprodaju i pocetak novog down trenda iako.
Trece, up trend linijia CROBEX-a je probijena na daily chart-u. Na tom grafikonu se mogu povuci dvije linije up trenda jedna duza i jedna kraca. Obje su ovaj tjedan probijene i signaliziraju negativni predznak s tim da je svijezija linija up trenda probila svoj kontinuum prosli tjedan. nacin na koji je probijen je interesantan. CROBEX se prvo kretao iznad linije trenda. Nakon toga je sljedila korekcija i cijena dionica se spustila ispod, te se odbbila i vratili do linije trenda no ovaj put dodirujuci ju odozdola. to je obicno veliki signal za prodaju.
Cetvrto, ako pogledate tjedni grafikon CROBEX-a vidjet cete jasnu liniju up trenda koji pocinje josh od treceg mjeseca 2009 kada smo dosegli dno. Ta linija josh uvijek nije probijena iako je pod niskim kutem sto moze signalizirati njezinu slabost, a i moze znaciti da polako ali sigurno idemo prema gore.
Peto, alarmanrno je to da smo dosegli prijasnji top i nismo ga probili, nazalost. taj trenutak tehnicki analiticari nazivaju DOUBLE TOP i nosi negativni predznak.
Sesto, tehnicki indikatori josh uvjek ne signaliziraju znacajnu slabost CROBEX-a, narucito Bollinger Band gdje se josh uvijek trguje iznad sredisnje linije. MACD i Stochastic signaliziraju sell signal no ne bi se oslonio na njihovu tocnost buduci da su svi oni josh uvijek u Bull teritoriju.
Sve u svemu hrvati su josh uvijek u nevjerici da pocinje down trend iako nas na to upozoravaju vanjska zbivanja. Mi se nadamo da je ova korekcija samo privremena te da ce brzo biti prekinuta. Pauzirali smo CROBEX na visoj razini i cekamo svijetske burze da se vrate iz ove korekcije. U slucaju da sljedeci tjedan ne donese nagli oporavak svijestskih indexa vjerojatno ce mo zaroniti za njima. u slucaju da se oni brzo vrate u bull teritorij jako je bitno posvetiti paznju na veliki resistance koji CROBEX pruza na razini oko 2300 bodova. Ako ju uspijemo konacno probiti ona ce postati iznimno dobra support linija. Signali za BUY su: brzi oporavak svijetskih indexa, CROBEX probija razinu od 2300 bodova i veliki volumen trgovanja (only sky is the limit). Signali za sell: svijetski indexi nastavljaju korekciju ili stagniraju i sve gore navedeno vise manje signalizira sell.


analiza trzista 2.10.2009
BURZE, narucito azija je dozivjela znacajnu korekciju prosli tjedan. metaforicki; val je otisao gore pa se malo vraca dole za sve one koji su prpustili priliku i cekali breakout. takvih je bilo malo pa su i one zadnje budale kupile i popusile te su brzo prodavali gubitnicke pozicije i gurnuli trzista josh vise dole. to je jednostavan razlog za korekciju diljem svijeta.
ZSE mi je zanimljiviji:
Prvo, mi smo rasli tek zadnjih par tjedana dok je cijeli svijet u ovim pozicijama vec neko vrijeme.
Drugo, drugo, promet od 130 mil ne signalizira veliku rasprodaju i pocetak novog down trenda iako.
Trece, up trend linijia CROBEX-a je probijena na daily chart-u. Na tom grafikonu se mogu povuci dvije linije up trenda jedna duza i jedna kraca. Obje su ovaj tjedan probijene i signaliziraju negativni predznak s tim da je svijezija linija up trenda probila svoj kontinuum prosli tjedan. nacin na koji je probijen je interesantan. CROBEX se prvo kretao iznad linije trenda. Nakon toga je sljedila korekcija i cijena dionica se spustila ispod, te se odbbila i vratili do linije trenda no ovaj put dodirujuci ju odozdola. to je obicno veliki signal za prodaju.
Cetvrto, ako pogledate tjedni grafikon CROBEX-a vidjet cete jasnu liniju up trenda koji pocinje josh od treceg mjeseca 2009 kada smo dosegli dno. Ta linija josh uvijek nije probijena iako je pod niskim kutem sto moze signalizirati njezinu slabost, a i moze znaciti da polako ali sigurno idemo prema gore.
Peto, alarmanrno je to da smo dosegli prijasnji top i nismo ga probili, nazalost. taj trenutak tehnicki analiticari nazivaju DOUBLE TOP i nosi negativni predznak.
Sesto, tehnicki indikatori josh uvjek ne signaliziraju znacajnu slabost CROBEX-a, narucito Bollinger Band gdje se josh uvijek trguje iznad sredisnje linije. MACD i Stochastic signaliziraju sell signal no ne bi se oslonio na njihovu tocnost buduci da su svi oni josh uvijek u Bull teritoriju.
Sve u svemu hrvati su josh uvijek u nevjerici da pocinje down trend iako nas na to upozoravaju vanjska zbivanja. Mi se nadamo da je ova korekcija samo privremena te da ce brzo biti prekinuta. Pauzirali smo CROBEX na visoj razini i cekamo svijetske burze da se vrate iz ove korekcije. U slucaju da sljedeci tjedan ne donese nagli oporavak svijestskih indexa vjerojatno ce mo zaroniti za njima. u slucaju da se oni brzo vrate u bull teritorij jako je bitno posvetiti paznju na veliki resistance koji CROBEX pruza na razini oko 2300 bodova. Ako ju uspijemo konacno probiti ona ce postati iznimno dobra support linija. Signali za BUY su: brzi oporavak svijetskih indexa, CROBEX probija razinu od 2300 bodova i veliki volumen trgovanja (only sky is the limit). Signali za sell: svijetski indexi nastavljaju korekciju ili stagniraju i sve gore navedeno vise manje signalizira sell.

pljesak!
jako dobra analiza!



Bez obzira da li ste optimist ili pesimist na ZSE imate neograničen broj mogućnosti

.
Neograničen broj mogućnosti… yeah right [rolleyes] [lol]

To eventualno ako trguješ sa 10.000kn. A i tada ne možeš zaraditi na padu.
[/quote]

Trenutno nismo u mogućnosti zaraditi na padu, ali ako pada možemo pričekati i kupti po jeftinijoj cijeni.
Kolega, definitivno imamo neograničen broj prilika i mogućnosti za zaradu na ZSE i to je činjenica.
Jer svaki dan nešto raste ili pada i tako u nedogled.

Osobno godišnje napravim 2-3 transakcije i nisam od daytradera a moj post je bio upućen onima koji kažu da je propuštena prilika za rast od 1200 – 2250 zauvjek , osobno u dionicama sam i nikad ne bi nikome rekao da je nešto prpustio jer već od sutra imamo ponovni izbor kupiti ili ne, isto tako zaraditi ili ne a tako će biti dok je kapitalizma.
Na nama je odluka kako i na koji način trgovati.
A prilika je bezbroj.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Trenutno nismo u mogućnosti zaraditi na padu, ali ako pada možemo pričekati i kupti po jeftinijoj cijeni.
Kolega, definitivno imamo neograničen broj prilika i mogućnosti za zaradu na ZSE i to je činjenica.
Jer svaki dan nešto raste ili pada i tako u nedogled.

A prilika je bezbroj.

A) Na ZSE ne možeš zaraditi na padu osim ako kupiš tokom pada pa se cijena odbije… a na drugim burzama možeš dodatno zarađivati i shortajući dionice.

B) Pri ovakvoj likvidnosti za bilo koga sa većim portfeljem nema bezbroj prilika već ih je samo nekoliko. Zar misliš da su slučajno napravili index Crobex10? To je bilo zato što čak ni sve dionice u običnom Crobexu nisu dovoljno likvidne, a ima ih samo 24 komada. Pa i ja sa portfeljem koji nije milijunski sam imao problema sa trgovanjem na nekim dionicama. Bid-ask spread 10-20-50%? Pa kako tu možeš normalno trgovati? A da ne spominjem lopovski specijalni režim trgovine za manje likvidne dionice koji pogoduje velikima pošto mogu zadati naloge u zadnjoj sekundi.

C) Tek nakon početka trgovanja vani sam shvatio koliko je naša burza u stvari nezgodna za trgovanje. Sada kad trgujem kod nas imam osjećaj kao da su mi vezane ruke jer ne mogu u svakom trenutku trgovati onako kako želim.

Ovo polako pa da i ne možeš nazvati dnevnom trgovinom. Ako hoćeš zaraditi stvar moraš razvući na tjedan ili mjesec i obavezna prodaja po Asku, a kupnja po bidu.

who dares, wins

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/mosonyi-mol-ne-planira-povecavati-udjel-u-ini,57747.html

pila naopako ili zatišje uzrokovano dugovima državi?

gibdiOn

lijepo si to napisao [thumbsup]

Opet minus,navikao se vec.

Nek vam crkva plati harac, a ne narod.



analiza trzista 2.10.2009
BURZE, narucito azija je dozivjela znacajnu korekciju prosli tjedan. metaforicki; val je otisao gore pa se malo vraca dole za sve one koji su prpustili priliku i cekali breakout. takvih je bilo malo pa su i one zadnje budale kupile i popusile te su brzo prodavali gubitnicke pozicije i gurnuli trzista josh vise dole. to je jednostavan razlog za korekciju diljem svijeta.
ZSE mi je zanimljiviji:
Prvo, mi smo rasli tek zadnjih par tjedana dok je cijeli svijet u ovim pozicijama vec neko vrijeme.
Drugo, drugo, promet od 130 mil ne signalizira veliku rasprodaju i pocetak novog down trenda iako.
Trece, up trend linijia CROBEX-a je probijena na daily chart-u. Na tom grafikonu se mogu povuci dvije linije up trenda jedna duza i jedna kraca. Obje su ovaj tjedan probijene i signaliziraju negativni predznak s tim da je svijezija linija up trenda probila svoj kontinuum prosli tjedan. nacin na koji je probijen je interesantan. CROBEX se prvo kretao iznad linije trenda. Nakon toga je sljedila korekcija i cijena dionica se spustila ispod, te se odbbila i vratili do linije trenda no ovaj put dodirujuci ju odozdola. to je obicno veliki signal za prodaju.
Cetvrto, ako pogledate tjedni grafikon CROBEX-a vidjet cete jasnu liniju up trenda koji pocinje josh od treceg mjeseca 2009 kada smo dosegli dno. Ta linija josh uvijek nije probijena iako je pod niskim kutem sto moze signalizirati njezinu slabost, a i moze znaciti da polako ali sigurno idemo prema gore.
Peto, alarmanrno je to da smo dosegli prijasnji top i nismo ga probili, nazalost. taj trenutak tehnicki analiticari nazivaju DOUBLE TOP i nosi negativni predznak.
Sesto, tehnicki indikatori josh uvjek ne signaliziraju znacajnu slabost CROBEX-a, narucito Bollinger Band gdje se josh uvijek trguje iznad sredisnje linije. MACD i Stochastic signaliziraju sell signal no ne bi se oslonio na njihovu tocnost buduci da su svi oni josh uvijek u Bull teritoriju.
Sve u svemu hrvati su josh uvijek u nevjerici da pocinje down trend iako nas na to upozoravaju vanjska zbivanja. Mi se nadamo da je ova korekcija samo privremena te da ce brzo biti prekinuta. Pauzirali smo CROBEX na visoj razini i cekamo svijetske burze da se vrate iz ove korekcije. U slucaju da sljedeci tjedan ne donese nagli oporavak svijestskih indexa vjerojatno ce mo zaroniti za njima. u slucaju da se oni brzo vrate u bull teritorij jako je bitno posvetiti paznju na veliki resistance koji CROBEX pruza na razini oko 2300 bodova. Ako ju uspijemo konacno probiti ona ce postati iznimno dobra support linija. Signali za BUY su: brzi oporavak svijetskih indexa, CROBEX probija razinu od 2300 bodova i veliki volumen trgovanja (only sky is the limit). Signali za sell: svijetski indexi nastavljaju korekciju ili stagniraju i sve gore navedeno vise manje signalizira sell.

pljesak!
jako dobra analiza!

[/quote]
Bravo! Napokon jedan izvrsni post- konkretan i jasan. Bravo!

...biti najbrži čovijek na svijetu...

hvala svima na podršci. Ne zelim drukat ni na jednu strano. Svi ionako odlucujem samostalno.
stay cool 🙂

New Report

Close