Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

uuuuuf, ovo ne zvuči dobro:

ALARMANTNE PROGNOZE

Crni scenarij MMF-a: Državama istočne Europe prijeti kreditni slom
Prve znakove financijske krize u istočnoj Europi MMF je uočio sredinom ove godine, kad su porasle cijene obveznica za neke zemlje izvan Eurozone

ZAGREB – Zapadne banke od sredine ove godine intenzivno povlače novac iz istočne Europe jer im treba da bi se spašavale od gubitaka zbog ulaganja u Grčku. Zbog toga istočnoj Europi prijeti kriza, upozorio je MMF u svojim posljednjim regionalnim ekonomskim prognozama.

Antonio Borges, direktor njegova europskog odjela, na brifingu za novinare u Moskvi upozorio je da je i Rusija ugrožena zbog bijega kapitala banaka i fondova iz zemlje i njegova povratka na zapad, koji sada mora spašavati svoju valutu i članice svoje Eurozone.

Istodobno s ovim upozorenjem, MMF je u prognozama povećao procijenjeni rast BDP-a istočne Europe sa 4,3 na 4,4 posto za ovu godinu, najviše zbog rasta u prvom kvartalu ove godine, koji su najviše povukle Turska, Litva i Moldavija. Zemlje istočne Europe nisu prezadužene i raste im izvoz, prije svega Rusiji zbog rasta cijena nafte. Međutim, Rusija mora biti oprezna jer njen rast ovisi o cijenama nafte na svjetskom tržištu, a u njenim bankama rastu nenaplativi krediti, upozorava MMF.

Gospodarski rast tranzicijske Europe i optimistične prognoze MMF-a su na krhkoj osnovi zbog dužničke krize u eurozoni, koja će, ako se produbi, smanjiti izvoz tranzicijskoj Europi i nastaviti s povlačenjem svog kapitala.

U najgorem scenariju tranzicijskoj Europi prijeti kreditni slom, procjenjuje MMF. Prvi je korak da zapadnoeuropske banke smanje svoje poslovanje s vlastitim podružnicama i drugim bankama u tranzicijskoj Europi jer moraju brinuti o svojoj likvidnosti na matičnom tržištu. Podružnice ostaju bez financijskih injekcija od svojih majki i smanjuju kreditnu aktivnost. Prekida se i financiranje fondova što sve dovodi do kreditnog sloma.

Prve znakove financijske krize u istočnoj Europi MMF je uočio sredinom ove godine, kad su porasle cijene obveznica za neke zemlje izvan Eurozone, ponajprije Hrvatskoj i Mađarskoj. Uz to, jaki švicarski franak velik je izazov za domaćinstva i banke u Hrvatskoj, Poljskoj i posebno Mađarskoj, kaže MMF.

Njegov recept za spas je sređivanje vlastitih javnih financija. U tome je najbolja Poljska, a slijede je Rumunjska, Ukrajina i baltičke zemlje koje smanjuju svoj javni dug. Hrvatska ga, naprotiv, povećava, pa nam tako za 2012. MMF predviđa rast javnog duga sa 47,5 posto BDP-a na 50 posto, što je među zemljama jugoistočne Europe a nečlanicama EU najveći dug nakon Albanije .

Jutarnji list

[undecid] [embarass]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

E kolege, pored ovakvih vijesti koje se plasiraju svi će ostat u divnom čudu kad do kraja mjeseca crobex poraste 10 posto, a hoće koliko vidim. I onda će isto valjda se javit ekipa koja će reć da sam ja nadrukao taj rast.

Ja vas samo savjetujem da se ne ponašate ko stado ovaca, kad se treba padat nitko ni da bi trepnuo, a kad se pošteno rokne onda se svi pretvore u pesimiste i svi vide daljnji pad. Isto vrijedi i za obrnute događaje. A neki nikako ne žele bit na pravoj strani, neki će to tek shvatit kad crobex prijeđe 2000.

never surrender

S više strana dolaze unemirujući i upozoravajući signali da smo daleko od oporavka i u puno goroj situaiji od zapadne europe:


Nepovjerenje eurozone: Kamate na zaduživanje Hrvatske čak 8 posto

Gospodarska kriza
Vlada bi za novo zaduženje morala platiti kamate najveće u posljednjih deset godina. U tri mjeseca i domaće banke su udvostručile kamate na kratkoročne državne pozajmice

ZAGREB Rastuća dužnička i bankarska kriza u eurozoni sve se brže prelijeva i u Hrvatsku, što se posebno osjeća u posljednja tri tjedna. Najslikovitiji pokazatelj zabrinjavajućeg razvoja događaja jest nagli porast kamata na zaduživanje Hrvatske u inozemstvu, ali i kod naših banaka, što znači da se povećava nepovjerenje stranih i domaćih vjerovnika prema državi.

Kamate na desetogodišnje hrvatske euroobveznice prekjučer su dosegnule 8 posto, što se ne pamti od početka 2009. godine, kad je počela svjetska ekonomska kriza. Kad bi se Vlada sada željela zadužiti, morala bi platiti kamate najveće u posljednjih desetak godina, tijekom kojih se financijski rejting Hrvatske stalno poboljšavao, sve do krize……
Novi list

pa se onda nastavlja:

ALARMANTNE PROGNOZE

Crni scenarij MMF-a: Državama istočne Europe prijeti kreditni slom
Prve znakove financijske krize u istočnoj Europi MMF je uočio sredinom ove godine, kad su porasle cijene obveznica za neke zemlje izvan Eurozone

ZAGREB – Zapadne banke od sredine ove godine intenzivno povlače novac iz istočne Europe jer im treba da bi se spašavale od gubitaka zbog ulaganja u Grčku. Zbog toga istočnoj Europi prijeti kriza, upozorio je MMF u svojim posljednjim regionalnim ekonomskim prognozama.
…..
Gospodarski rast tranzicijske Europe i optimistične prognoze MMF-a su na krhkoj osnovi zbog dužničke krize u eurozoni, koja će, ako se produbi, smanjiti izvoz tranzicijskoj Europi i nastaviti s povlačenjem svog kapitala.

U najgorem scenariju tranzicijskoj Europi prijeti kreditni slom, procjenjuje MMF. Prvi je korak da zapadnoeuropske banke smanje svoje poslovanje s vlastitim podružnicama i drugim bankama u tranzicijskoj Europi jer moraju brinuti o svojoj likvidnosti na matičnom tržištu. Podružnice ostaju bez financijskih injekcija od svojih majki i smanjuju kreditnu aktivnost. Prekida se i financiranje fondova što sve dovodi do kreditnog sloma.

Prve znakove financijske krize u istočnoj Europi MMF je uočio sredinom ove godine, kad su porasle cijene obveznica za neke zemlje izvan Eurozone, ponajprije Hrvatskoj i Mađarskoj. Uz to, jaki švicarski franak velik je izazov za domaćinstva i banke u Hrvatskoj, Poljskoj i posebno Mađarskoj, kaže MMF.

Njegov recept za spas je sređivanje vlastitih javnih financija. U tome je najbolja Poljska, a slijede je Rumunjska, Ukrajina i baltičke zemlje koje smanjuju svoj javni dug. Hrvatska ga, naprotiv, povećava, pa nam tako za 2012. MMF predviđa rast javnog duga sa 47,5 posto BDP-a na 50 posto, što je među zemljama jugoistočne Europe a nečlanicama EU najveći dug nakon Albanije .

Jutarnji list

[undecid] [embarass]

u najmanju ruku treba se zamisliti i osmisliti neku vlastitu strategiju djelovanja, kako na burzi, tako i u stvarnom životu [undecid]

Kako nedavno Ina, danas Belje, tako će i svaka dionica doći na svoje. Čim će se više bližiti dno to će više dionica imati veliki rast. Neke zbog ovog razloga, neke zbog onog..itd. Kad dođe do rasta BDP-a 2 5 i većeg, tad će već dionice biti 300 % skuplje nego danas.

Htio sam napisati do rasta 2 % i više..stisnuo krivu tipku…sorry.

Meni se čini da mali rasprodaju po ostalim dionicama po principu daj što daš i onda uljeću u belje nadajući se duplanju u kratkom roku!

ma kakav cash-r-a, 100% in

A šta naaši fond menadžeri nešto znaju šta se vani ne zna pa ne kupuju ili..?

[img][/img]

Više od pola trgovine odnosi se na Belje….koje je u plusu trenutno 26% a crobex u minusu 0,80%
[shocked] [shocked]


Meni se čini da mali rasprodaju po ostalim dionicama po principu daj što daš i onda uljeću u belje nadajući se duplanju u kratkom roku!

E to Vam je kolega rizik, pr. sad kupiš BLJE na 114,00 može otići još gore ali šanse za to su iznimno visoke, to samo govori koliko su investitori, špekulanti nervozni na druim dionicama…
Dok druge dionice sada trpe a ako BLJE krene prema dolje, znate ishod..

LP

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Više od pola trgovine odnosi se na Belje….koje je u plusu trenutno 26% a crobex u minusu 0,80%
[shocked] [shocked]

prava žabokrečina od burze…da bi belje ovako naraslo, bila je rasprodaja na 20 drugih dionica!
sad čekamo povratak keša iz Belja u ovih 20 dionica [thumbsup]

Ne bi se slozio s vama kolega da je sansa za rast BLJEa prilicno velika….Na BLJEu je pametno ostajati samo onima koji su usli oko 70, ovi koji sada ulaze DEBELO su zakasnili i izlazu se ogromnom riziku.Po meni BLJE trenutno ima pravu formaciju balona koji ce kad tadpuknut a tada ce biti "jao"…a mozda i ne pukne ko bi ga znao

Kako bilo da bilo mislim da bi pametan investitor pričekao s kupnjom i kupio knjige dionicara s promjenama od petka i danas i onda odlučio što i kako.

Ako ste čitali Random Walk ima jedna jako pametna rečenica "if investors KNOW some stock wi be up for 20% tommorow, i asure you it will rise today". Stoga ovo je sve kladenje za moguce preuzimanje bez previse razmisljanja sto ce se desiti ako ta premisa padne u vodu….Dovoljno se samo sjetiti nedavnog balona KSST i sve če biti jasno 🙂

Autor je imao belje, prodao ga je puno prije ove pompe i ne misli ga više kupovati. ovo nije nagovor za kupnju/prodaju dionica

...


Meni se čini da mali rasprodaju po ostalim dionicama po principu daj što daš i onda uljeću u belje nadajući se duplanju u kratkom roku!

Vrlo vjerojatno, a netko to podržava. Spretno se održava ovaj minus na minimalnom prometu. Kažem minimalni jer kad se makne belje, kontrolirani ht i adris, ostatak dionica se vrti na nevelikih 3 milijuna prometa.

Obzirom da je već to sve tehnički toliko prenategnuto očekujem da ćemo do kraja dana vidjet kontrareakciju u drugom smjeru, a ako se dogodi na puno većem volumenu od ovih 3 milijuna znat ćemo definitivno šta to znači.

never surrender

dva velika naloga na prodaji koce rast ,mali stavljaju naloge ispred njih a netko sve papa..sutra se rast nastavlja.



Meni se čini da mali rasprodaju po ostalim dionicama po principu daj što daš i onda uljeću u belje nadajući se duplanju u kratkom roku!

Ne čini ti se već je to činjenica.
Barem će Agrokor napuniti burzu svježim kešom [lol]



Meni se čini da mali rasprodaju po ostalim dionicama po principu daj što daš i onda uljeću u belje nadajući se duplanju u kratkom roku!

Ne čini ti se već je to činjenica.
Barem će Agrokor napuniti burzu svježim kešom [lol]

New Report

Close