Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vrijeme je napokon sutra da KODT ode preko 1300 [thumbsup]

Jednostavno i pošteno bi bilo uopće prestat pratit šta radi Crobex. Jer inu i ht se ne može izbacit iz Crobexa, al zato ne treba uopće baratat vrijedostima Crobexa kao nečim relevantnim.

Dovoljno govore statistike za prva dva mjeseca 2011. kada je promet samo s ove dvije dionice iznosio previsokih 53 posto ukupnog prometa. A u trećem mjesecu je izgleda situacija još kritičnija. Evo samo danas njih dvije čine 67 posto prometa. Nekada je prvih pet dionica imalo skupni promet od oko 50 posto ukupnog.

Obzirom na enorman skok Ine i pimplanje ht-om gore dole ( kako kome odgovara ), zaboravimo na bilo kakvu suvislu vrijednost crobexa kao svrsishodnog pokazatelja.

never surrender


HT I INU = IZDVOJITI IZ OBRAČUNA CROBEXA – bilo bi najpoštenije !

Ina i Ht kvare cjelokupan obračun Crobexa i uopće ne pokazuju stvarnu BIJEDU hrvatskog tržišta
kapitala, niti stvarno stanje sa gotovo najvećim dijelom hrvatskih dionica.

Zahtijevam kao dioničar- da se INA I HT , u budućnosti i ELEKTRA i sl.. I Z D V O J E IZ OBRAČUNA
CROBEX indeksa , te da se vrijednost tih dionica isključivo OBRAČUNAVA u vrijednosti CROBEX 10 -NAJ!

JEDNOSTAVNO I POŠTENO !

Jer ovo stvarno nema smisla nikoga više obmanjivati !


da krene ATGR rasti onda opet ne bi bilo normalno ap bi tražili i njegovo izbacivanje iz CROBEXa [lol]

ne treba izbacivat INU ili HT iz crobexa, ali bi im trebalo ograničiti utjecaj u crobexu na puno manje nego što su sada

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


ne treba izbacivat INU ili HT iz crobexa, ali bi im trebalo ograničiti utjecaj u crobexu na puno manje nego što su sada

Jasno, izbacivanje bi zbila bilo totalno besmisleno [lol]
Ne smije se "ljutiti" ako neka dionica raste a to nije u vašem portfelju. Ja nemam niti jednu od ove dvije, Inu čak nikada nisam niti imao, ali "nemam ništa protiv" da one rastu.

A kroz zaista dugo razdoblje to opet mora doći "na svoje". Ako su neka kretanja neefikasna neće takva biti vječno. Dakle ako mislite da su sada previše rasle neke dionice, budite sigurni da će u buduće rasti slabije od drugih i dugorčno će u prosjeku sve "biti ok".

Naravno da nas zanima i kratkoročno da imamo nekakav indeks koji je "vjerodostojna slika" tržišta. Ja sam predložio kakav to bilo zgodno da je indeks: nekakav cap weighted "all stocks total return" indeks. Ali i u njemu bi npr. INA imala ogroman udio sada obzirom na ovu kapitalizaciju… ali to je ok, ne treba se zbog toga brinuti. Upravo je to realno stanje jer INA je stvarno sada toliko "velika"… a to što nismo "mi" mnogobrojni investitori njeni vlasnici, to što nema veliki free float… to je naš problem. U tom kontekstu je čak i bolji onda ovaj obični crobex koji gleda kapitalizaciju free-floata… Druga stvar ako netko ima sumnje da cijene nisu "efikasno određene", ali i to će se riješiti s vremenom "samo od sebe". A jedino što je stvarno problem ako mislite da su neke cijene manipulirane?? E u tom slučaju bi HANFA trebala to rješavati. A nije problem indeksa to što su neke članice možda manipulativno namještenih cijena. Zna se tko se o tome brine i kome se treba tužiti za takve sumnje.

Ali ako baš želite ograničavati, kompromisno bih se mogao složiti s time, onda je to zaista moguće uvjetno rečeno "popraviti" (i onaj moj zamišljeni indeks, i ovaj crobex) tako da se jednostavno smanji udio u indeksu na "ispod teorijskog" a na neki dovoljni niski prag.

Istina da 15 % u skladu sa činjenicom da je 6-7 dionica dovoljno za "efekte diverzifkacije" sasvim dovljno mali udio… no ako se baš inzistira, eto smanjiti taj maksimalni dopušteni udio na 10 %, i to bi već bilo bolje?

Eto, da se mene pita, ja bih zapravo "glasovao za to": neka se svim dionicama udio u indeksu ograniči na 10 %!! Ali puuuuno važnije od ovih umjetnih ograničavanja indeksa, puuno puno važnije je to da se spriječi manipuliranje cijenama, tj. ZSE svoj posao (konstrukcija/računanje indeksa) radi sasvim ok — onaj koji možda ne radi je HANFA čiji je posao da se spriječi manipuliranje cijenama.

Ako se misli da nije moguće dokazati manipulacije… onda zaista ostaje kao jedina metoda stvaranja "realnijeg indeksa" to da se ipak ide umjetno ograničavati utjecaj jedne dionice na neke male oštrije zacrtane granice, dakle tih recimo 10 % umjesto 15 %, ili čak i manje??


HT I INU = IZDVOJITI IZ OBRAČUNA CROBEXA – bilo bi najpoštenije !

Da, da baš tako treba staviti hotele Babin slomljeni kuk i Kromos da se po njima vidi raskoš našeg tržišta. Čudim se, gospođo, što se vi uopće natežete sa tim ljekarmama umjesto da ste exkluzivnixijski financijski savjetnik. Za VEEEEELIKE klijente i bogate vlade. Šteta rasipanja talenta na mene i meni slične. [kiss]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Pričate gluposti i izvrćete osnovnu činjenicu, a to je index Crobex, koji bi trebao odražavati
sliku hrvatskog tržišta. Ove dionice -to nisu, jer njima upravljaju maksimalno mirovinski
fondovi. Amen.

I TO U M ILIJUNSKIM IZNOSIMA , za razliku od ostatka svih ostalih dionica. Kako to može biti
objektivno ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kad imte u razredu 2 superodlična – nadarena učenika- koji idu u taj razred – jer nema drugih-
ONDA JE NEPOŠTENO reći , da je RAZRED NAJBOLJI NA ŠKOLI u – prosjeku. !

Najbolje je 2 nadarena učenika staviti u DODATNU SUPERNAPREDNU NASTAVU, sa posebnim
programom i posebnim ocjenjivanjem – kako bi bili još bolji i od njih imali još više koristi
u općem društvenom smislu.
A posvetiti se ostatku razreda na korektan i primjeren način, kao i u drugim školama.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



HT I INU = IZDVOJITI IZ OBRAČUNA CROBEXA – bilo bi najpoštenije !

Da, da baš tako treba staviti hotele Babin slomljeni kuk i Kromos da se po njima vidi raskoš našeg tržišta. Čudim se, gospođo, što se vi uopće natežete sa tim ljekarmama umjesto da ste exkluzivnixijski financijski savjetnik. Za VEEEEELIKE klijente i bogate vlade. Šteta rasipanja talenta na mene i meni slične. [kiss]
[/quote]
Kolega vi ispadate smiješni.
Gospođa je 100% u pravu.
Dvije dionice nisu odraz cijelog tržišta.
A upravo se to događa sa te dvije dionice se štima crobex.
Na našem tržištu ima 10 boljih dionica.
Ali MF nisu u njima i one su u ambisu.

ne znam što je toliko bitno koliko je Crobex, i promet…ima dionica u sastavu Crobexa, na kojima se lijepo dalo zaraditi, i ima onih na kojima će se lijepo dati zaraditi, samo treba malo strpljenja. INA je ionako vrlo špekulativna, vidjet ćemo je kad kad Mađari budu iimali 50 % + 1 dionicu. Imam osjećaj da će završiti kao priča s Plivom.

sutra je novi dan.

Luka Ploče više nije u većinskom državnom vlasništvu. Radnici Luke, i to svi zaposleni – njih ukupno 746, za 21 milijun kuna kupili su od Fonda za privatizaciju 24,6 posto dionica čime je uspješno okončan dugo pripremani model radničkog dioničarstva u tom velikom lučkom sustavu.

http://www.jutarnji.hr/radnici-kupili-od-drzave-luku-ploce-za-21-milijun-kuna/933215/

p.s.Trenutno radnici drze 35 posto Luke a nakon DOKAPA i PRIVATIZACIJE njihov udio ce se smanjiti.

Ko danas bude imao ulpl dobiva dividendu(pardon tek prvi dio) [thumbsup]


Pričate gluposti i izvrćete osnovnu činjenicu, a to je index Crobex, koji bi trebao odražavati
sliku hrvatskog tržišta. Ove dionice -to nisu, jer njima upravljaju maksimalno mirovinski
fondovi. Amen.

I TO U M ILIJUNSKIM IZNOSIMA , za razliku od ostatka svih ostalih dionica. Kako to može biti
objektivno ?

A jel smiju bit u crobexu ADRS, ATGR, KOEI, ERNT ?
[cool]


[A jel smiju bit u crobexu ADRS, ATGR, KOEI, ERNT ?
[cool]

Razmislit će o tome, još ne zna…ovisi…paaaaa….možda ipak…ovaj…. [lol] [lol] [lol]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Dečki, Crobex indeksom- Hrvatska javno nastupa !
Pred regijom i svijetom.
Koga obmanjujemo i da li to na takav način smijemo raditi ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close